Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM FORUMOWICZÓW! :hi: mam pytanko do Was!mój problem polega na tym,że po włączeniu klimatyzacji,pod maską zaczyna głośno piszczeć.Koleś które niezbyt na mechanice sie zna(bo wymienia oleje),rzucił na to okiem po czym stwierdził,że to coś jakby pasek/rolka ??czy to faktycznie ten trop dobry jest?Co to może być?do wymiany jakaś część??Może ktoś się spotkał już kiedyś z tym...i podpowie co zrobić??dodam że zaczęło się to dziać,przy wymianie płynu chłodniczego,wcześniej oleju w silniku..czy mół być to jakiś błąd przy wymianie??mógł sie przyczynić do tego piszczenia??pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn mógł się dostać na pasek :kwasny: czeka cie wymiana paska i przy okazji sprawdź napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten płyn to mógł takie szkody poczynić ze nawet teraz gdy ta klimatyzacja pracuje ,to dalej piszczy ten pasek??czyli poniekąd to błąd tego co mi to wymieniał płyn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wcześniej działała bez problemów...teraz po chwili jak sie jej nie używa,to chwile popiszczy ,ale naprawdę dość głośno,i ustaje.Wiem że pasek kręci sie cały czas,ale jedna część kręci sie dopiero po załączeniu klimy..Chwile popiszczy i przestaje,potem tak tego odgłosu nie słychać...to te łożysko może tak działać?a lózny pasek to wina napinacza?nie może być to coś z napinaczem?sorki za stos pytań,ale w okolicy nie znam dobrego mechanika..Może ktoś poleci??wrocław-opole//??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być napinacz paska, kiedyś jeden Kolega miał podobny problem. Może też być przycierająca się sprężarka klimy, ale najpierw trzeba sprawdzić naciąg paska i napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być napinacz paska, kiedyś jeden Kolega miał podobny problem. Może też być przycierająca się sprężarka klimy, ale najpierw trzeba sprawdzić naciąg paska i napinacz.

Przypuszczalnie tak jak napisał kolega wyżej problem może dotyczyć napinacza lub paska a piszczy ci po włączeniu klimatyzacji dlatego iż kompresor stawia opór i łożysko w rolce napinacza oraz pasek pracują pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!Tak pasek jest lużny,zapewne to ten napinacz siadł...zna może ktoś konkretną nazwę tego napinacza??i do tego pasek też trzeba by było pewnie zakupić?Ten napinacz to od klimy/alternatora?czy jakiś inny??zna ktoś może cenę takowego napinacza??pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi szacuneczek :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!Tak pasek jest lużny,zapewne to ten napinacz siadł...zna może ktoś konkretną nazwę tego napinacza??i do tego pasek też trzeba by było pewnie zakupić?Ten napinacz to od klimy/alternatora?czy jakiś inny??zna ktoś może cenę takowego napinacza??pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi szacuneczek :notworthy:

Tu masz linka do aukcji z napinaczem paska klimatyzacji firmy INA czyli to co zostało zamontowane na pierwszym montażu i pasuje do twojego auta. http://moto.allegro.pl/item582262297_napinacz_rolka_paska_wielorowkowego_audi_skoda_vw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie zaczęło dziać się to samo. Na razie staram się nie włączać klimatyzacji. Myślę, że do końca tygodnia podjadę do mechanika i zobaczymy co pod pokrywą piszczy :-)

kamilo a jak u Ciebie? Zrobiłeś? Co było? Jaki koszt? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem moze byc w napinaczu pasku lub lozysko kola zamachowego od sprezarki sie wysralo sam to ostatnio przerabialem przy wylaczonej klimie zasem piszczalo czasem nie a po wlaczeniu zawsze do puki sie nie nagrzal kolo mialo takie bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co u mnie się stało się :-)

Problem tkwi w rolce napinającej pasek klimatyzacji. Moja prawie w ogóle się nie kręciła więc pasek piszczał jak był suchy. We czwartek rano jestem umówiony na wymianę napinacza i od razu paska. Koszt wymiany z bardzo dobrymi częściami nie przekroczy 250 zł. Konkrety serwis klimatyzacji.

[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2009, 21:22_________________________________________________Wszystko pięknie zrobione :-) Koszt 212 PLN na oryginalnych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co u mnie się stało się :-)

Problem tkwi w rolce napinającej pasek klimatyzacji. Moja prawie w ogóle się nie kręciła więc pasek piszczał jak był suchy. We czwartek rano jestem umówiony na wymianę napinacza i od razu paska. Koszt wymiany z bardzo dobrymi częściami nie przekroczy 250 zł. Konkrety serwis klimatyzacji.

[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2009, 21:22_________________________________________________Wszystko pięknie zrobione :-) Koszt 212 PLN na oryginalnych częściach.

dobrze że tylko to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, po włączeniu klimy, na wolnych obrotach, trzeszczy tak jakby jakieś łożysko siadało, chwilami nawet słychać pisk paska, gdy dodam gazu przestaje i jest wszystko ok, klima chłodzi, pasek i rolka były wymieniane w zeszłym roku. Jestem już głupi, nie wiem gdzie szukać przyczyny, przeczytałem już wszystkie wątki, ale u nikogo takich objawów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części były tańsze czy droższe? Masz oslone pod silnikiem? Sprawdź napięcie rolki. Objawy takie same jak w przypadku luznego paska alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny części nie pamiętam, rok już prawie minął, osłonę pod silnikiem mam. Sprawdziłem naciąg paska, wydaje się dobrze naciągnięty, dziś trochę mniej popiskuje, przyłożyłem ucho i wydaje mi się że to rolka, ale czy możliwe, że popiskuje dopiero gdy załączę klimę? Gdy dodam gazu wszystko milknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszczy przy włączonej klimie, jak klimę wyłączam to cisza jak makiem zasiał. czy to też może być ta rolka napinająca, pasek wydaje sie nie być luźny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczy przy wyłączonej klimie, ponieważ wtedy pasek nie jest napięty i rolka nie ma obciążenia.

Zanim cokolwiek wymienisz napnij sobie rolkę a co za tym idzie poprawisz napięcie paska. Uważaj na paluchi :-) Możesz jeszcze spróbować psiknąć na rolkę np CX70, jeśli pomoże to będziesz wiedział, że wina jest w rolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu gdzieś opis jak naciągnąć tą rolkę bo nigdzie nie widzę. W warsztacie zawołali 50zł. Złodzieje - rozbój w biały dzień. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...