Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność


NelsonPL

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Muskel1 napisał:

Szkoda pieniędzy. Ten asystent, a raczej jego działanie, pozostawia wiele do życzenia.

Co masz na myśli?

Moja ULTRA musi być full wypasiona--taki mam cel.:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, NelsonPL napisał:

Co masz na myśli?

Moja ULTRA musi być full wypasiona--taki mam cel.:cygaro:

Za to doposażanie wydasz więcej niż byś kupił Full opcje po vin .a ta sprzedał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NelsonPL napisał:

Co masz na myśli?

 

To co napisałem. Aby dołożyć tego  asystenta musisz także zamienić sterownik Gateway na taki, który obsługuje CAN Extended,  ponieważ takiego u siebie nie masz. Oznacza to  znaczny wzrost kosztów. Relacja kosztów do otrzymanego zysku się nie zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Muskel1 napisał:

To co napisałem. Aby dołożyć tego  asystenta musisz także zamienić sterownik Gateway na taki, który obsługuje CAN Extended,  ponieważ takiego u siebie nie masz. Oznacza to  znaczny wzrost kosztów. Relacja kosztów do otrzymanego zysku się nie zgadza. 

Skąd wiesz że takiego nie mam? Mam czujniki zmierzchu i deszczu.  Koszt nie gra roli, ważne by wszystko fajnie działało.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, NelsonPL napisał:

Skąd wiesz że takiego nie mam? Mam czujniki zmierzchu i deszczu.  Koszt nie gra roli, ważne by wszystko fajnie działało.

Zmierzchu i deszczu prawie każda B8 ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

To co napisałem. Aby dołożyć tego  asystenta musisz także zamienić sterownik Gateway na taki, który obsługuje CAN Extended,  ponieważ takiego u siebie nie masz. Oznacza to  znaczny wzrost kosztów. Relacja kosztów do otrzymanego zysku się nie zgadza. 

Skąd wiesz no skąd może on ma taki a jak nie to kupi nowego w ACO . Hehe

 

Godzinę temu, NelsonPL napisał:

Skąd wiesz że takiego nie mam? Mam czujniki zmierzchu i deszczu.  Koszt nie gra roli, ważne by wszystko fajnie działało.

Bo nie którzy tutaj mają większą wiedzę niż niektórzy w ASO . Patrząc na twoje standard wyposażenie można wywnioskować jakie masz moduły bez podłączania vcds. Ale dla ciebie to zbyt dużo by zrozumieć skąd ludzie wiedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, karolek_ust napisał:

Skąd wiesz no skąd może on ma taki a jak nie to kupi nowego w ACO . Hehe

 

Bo nie którzy tutaj mają większą wiedzę niż niektórzy w ASO . Patrząc na twoje standard wyposażenie można wywnioskować jakie masz moduły bez podłączania vcds. Ale dla ciebie to zbyt dużo by zrozumieć skąd ludzie wiedzą 

Jeśli daje za Asystenta ponad 1tys zł to raczej będzie miał wszystko...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NelsonPL napisał:

Jeśli daje za Asystenta ponad 1tys zł to raczej będzie miał wszystko...

Hehe tak tak na 100% znaki nawet będzie czytać do navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, karolek_ust napisał:

Hehe tak tak na 100% znaki nawet będzie czytać do navi

Żeby tylko od razu lane assist zadziała i homelink bo to przecież 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ACC, nie masz Lane Assist, nie masz Side Assist wiec nie masz sterownika Gateway obsługującego CAN Extended.  Czujnik deszczu i zmierzchu nie mają nic wspólnego z zamontowanym sterownikiem Gateway.

Do tych 1000 zł będziesz misiał dodać jeszcze przynajmniej  800-1000 zł na sterownik Gateway i ściągnięcie ochrony komponentu oraz zakodowanie. 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać sterownika Gateway obsługującego MOST (bo masz MMI) oraz CAN Extended (do asystenta świateł). Na dole masz tabelkę. Po lewej stronie Nr części (Teilenummer) i po prawej stronie musi być zielony dla MOST i CAN Extended. 

Screenshot_20221017-095758_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Musisz szukać sterownika Gateway obsługującego MOST (bo masz MMI) oraz CAN Extended (do asystenta świateł). Na dole masz tabelkę. Po lewej stronie Nr części (Teilenummer) i po prawej stronie musi być zielony dla MOST i CAN Extended. 

Screenshot_20221017-095758_Opera.jpg

Spokojnie tam gdzie mi robili LEDY i czujniki parkowania to i to ogarną...Juz mówiłem i stwierdzone ze da się bez problemu za 1200 dukatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sensu. wolałbym wyłożyć 1200 "dukatów" na coś innego, bardziej praktycznego ;) w C7 system działał dość średnio przy full led. dopiero przy matrixach działa moim zdaniem w miarę ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jedrekx napisał:

moim zdaniem bez sensu. wolałbym wyłożyć 1200 "dukatów" na coś innego, bardziej praktycznego ;) w C7 system działał dość średnio przy full led. dopiero przy matrixach działa moim zdaniem w miarę ok

Dlatego napisałem,  że nie ma sensu. 1200 zł wydasz i tak nie będziesz używał bo nadjeżdżający z przeciwka będą Ci mrugali, że ich oślepiasz. Chyba, że będziesz miał to gdzieś i uparcie dalej na długich jechał 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Dlatego napisałem,  że nie ma sensu. 1200 zł wydasz i tak nie będziesz używał bo nadjeżdżający z przeciwka będą Ci mrugali, że ich oślepiasz. Chyba, że będziesz miał to gdzieś i uparcie dalej na długich jechał 

Gdzie panie ja mam Automatycznie światła nie mogą ślepic. Same się zmienia jak auto będzie już naprzeciwko tak samo auto przed tobą będziesz ślepic po lusterkach bo ta kamera to działa 10 m przed autem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, karolek_ust napisał:

Gdzie panie ja mam Automatycznie światła nie mogą ślepic. Same się zmienia jak auto będzie już naprzeciwko tak samo auto przed tobą będziesz ślepic po lusterkach bo ta kamera to działa 10 m przed autem 

Jeśli wszystko będzie, zamontowane jak należy to i prawidłowo będzie działać.

Mnie na to kasy nie szkoda. Przydatne na długich trasach.

W wielu autach jest to montowane i jakoś działa. :cygaro:

I nie wiem czy zauważyliście, ale nie mam z przodu świateł LED tylko Bixenon+LED (na szczęście):P

Przynajmniej mnie ominie ten MOD :dance2:

Edytowane przez NelsonPL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że za cholerę nie wiesz jak to działa w praktyce i jesteś uparty jak osioł. posłuchaj mądrzejszych, którzy mają/mieli z tym systemem do czynienia. a to czy masz żarówkę halogenową/xenon czy led to nic nie ma do tego. system zmienia za późno światła i tyle.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, NelsonPL napisał:

W wielu autach jest to montowane i jakoś działa.

W Twoim ULTRA też będzie działać tzn. napier***ać długimi ludzi z na przeciwka, no chyba, że o to Ci chodzi to tak, warto wydać 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...