Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sytem Audio JBL


kosssa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupilam glośniki JBL604C na przód. I teraz mam pytanie, mam glośnik wysokotonowy mały na górę, oraz niskotonowy duży na dół oraz zwrotnicę. I jak dobrze rozumiem wszystko muszę podpiąć pod zwrotnicę. Przy glośniku niskotonowym mam taką wtyczkę i czy muszę ją obciąć i po prostu wkręcić kabelki w zwrotnicę ? Tak samo z wtyczką od radia i pinami wysokotonowymi ?

117149751_306526453991336_6807624726578990858_n.jpg

116799403_762366954535417_2463989842064913200_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda jak zamiennik fabrycznych głośników - wtedy kostki by się zgadzały.

Ale żeby podpiąć to pod zwrotnice musisz obciąć kable, końcówki oskórować i przykręcić do zwrotnicy zachowując oznaczenia widoczne na przewodach (+/-). Pod TW podpinasz wysokotonowy, pod WF niskotonowiec a pod IN wejście z radia/wzmacniacza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trepek napisał:

Zestaw wygląda jak zamiennik fabrycznych głośników - wtedy kostki by się zgadzały.

Ale żeby podpiąć to pod zwrotnice musisz obciąć kable, końcówki oskórować i przykręcić do zwrotnicy zachowując oznaczenia widoczne na przewodach (+/-). Pod TW podpinasz wysokotonowy, pod WF niskotonowiec a pod IN wejście z radia/wzmacniacza.

Dobrze, a jak będe chciała przedlużyć kabel z głośnika wysokotonowego bo na pewno jest za krótki, wystarczy że obiore go z izolacji i skręce dwa i zakleje izolacją ? Nie chce sie bawic w lutowanie xd do tego izolacja termokurczliwa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same skręcanie to nie bardzo... Lepiej użyć tulejki albo zaciskowe albo zgrzewane są dostępne na alledrogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Same skręcanie to nie bardzo... Lepiej użyć tulejki albo zaciskowe albo zgrzewane są dostępne na alledrogo. 

skręce te kable i dam w opaskę :)  

Zamówilam tez taki kabel zeby przedluzyc ten od wysokotonowych czy da rade ?

 

socialMediaPhoto.ltr?plu=1219002
WWW.EURO.COM.PL

Kabel głośnikowy Vivanco 46820 / 2x0,75mm, 10m w RTV EURO AGD. Długośc kabla: 10 m, Przekrój: 2 x 0,75 mm2... Zobacz w RTV EURO AGD!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kosssa napisał:

skręce te kable i dam w opaskę :)  

Zamówilam tez taki kabel zeby przedluzyc ten od wysokotonowych czy da rade ?

 

socialMediaPhoto.ltr?plu=1219002
WWW.EURO.COM.PL

Kabel głośnikowy Vivanco 46820 / 2x0,75mm, 10m w RTV EURO AGD. Długośc kabla: 10 m, Przekrój: 2 x 0,75 mm2... Zobacz w RTV EURO AGD!

 

Da radę :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kosssa napisał:

a ktorą strone drzwi najlepiej wygluszyc ?

Drzwi z przodu się wygłusza jako "Stage 1". Tyle że to wcale nie takie łatwe i chude rączki wskazane. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi,odkleić piankę wygluszającą,usunąć mechanizm z szybą (może uda sie bez tego ale dojscie jest ciężkie), odtłuścić poszycie drzwi wewnętrzne i przyklejać maty kawałkami. Następnie druga część poszycia do oklejenia i zaklejenie wszystkich nieużywanych otworów technologicznych w poszyciu. Potrzebne są dodatkowo klipsy które popękają przy ściąganiu tapicerki. 

Tutaj jakiś podgląd na to jak ktoś wygłusza drzwi

meta_image.png
WWW.STREFACARAUDIO.PL

Strona 1 z 12 - Audi A4 b6 avant - napisał w Wasze Instalacje: Witam długo myślałem czy pisać temat ale wyszło i się pochwalę. Na chwilę obecną zacząłem coś grzebać ale pracuje praktycznie 8-18 temat...

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał:

Drzwi z przodu się wygłusza jako "Stage 1". Tyle że to wcale nie takie łatwe i chude rączki wskazane. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi,odkleić piankę wygluszającą,usunąć mechanizm z szybą (może uda sie bez tego ale dojscie jest ciężkie), odtłuścić poszycie drzwi wewnętrzne i przyklejać maty kawałkami. Następnie druga część poszycia do oklejenia i zaklejenie wszystkich nieużywanych otworów technologicznych w poszyciu. Potrzebne są dodatkowo klipsy które popękają przy ściąganiu tapicerki. 

Tutaj jakiś podgląd na to jak ktoś wygłusza drzwi

meta_image.png
WWW.STREFACARAUDIO.PL

Strona 1 z 12 - Audi A4 b6 avant - napisał w Wasze Instalacje: Witam długo myślałem czy pisać temat ale wyszło i się pochwalę. Na chwilę obecną zacząłem coś grzebać ale pracuje praktycznie 8-18 temat...

 

mam malo maty, nie wiem co najlepiej okelić, tą czesc do ktorej mocuje dystans czy tam jeszcze bardziej w srodku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobrze zapowiada się ta zmiana. Najpierw "skręcane kabelki" głośnikowe, teraz częściowe wygłuszenie drzwi. Kable powinny być zlutowane i zabezpieczone. Wygłuszenie - jeśli brakuje mat, to dokupić i zrobić porządnie, tak żeby za chwilę nie rozkręcać drzwi, bo uda się dokupić np 2 maty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kosssa napisał:

mam malo maty, nie wiem co najlepiej okelić, tą czesc do ktorej mocuje dystans czy tam jeszcze bardziej w srodku ?

Takie częściowe oklejenie da słaby efekt. Powinno się okleić i w środku i na tej części gdzie jest dystans. Maty powinny być z butylu + folia Alu. Im grubsza mata tym lepiej tłumi,tyle że nie wszędzie da się grubą mate zamocować ,dlatego stosuje się maty o różnych grubościach w zależności od miejsca oklejanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcanie to takie doraźne tylko na próbę. Połączenie musi być stabilne. Nawet pod izolacją termokurczliwą mogą zacząć korodować a w zasadzie utleniać sie te kable i wtedy charczenie w głośnikach lub cisza w najgorszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie b8, ale jakieś fotki znalazlem, może trochę naświetli temat. 

Ogólnie dobre wygłuszenie to podstawa w CA, ale również jakieś podstawy trzeba znać przy montażu nawet glupich mat:) 

 

IMG_20171118_184044.jpg

IMG_20170728_185841.jpg

Edytowane przez kubix9417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 20:03, kosssa napisał:

Witajcie, kupilam glośniki JBL604C na przód. I teraz mam pytanie, mam glośnik wysokotonowy mały na górę, oraz niskotonowy duży na dół oraz zwrotnicę. I jak dobrze rozumiem wszystko muszę podpiąć pod zwrotnicę. Przy glośniku niskotonowym mam taką wtyczkę i czy muszę ją obciąć i po prostu wkręcić kabelki w zwrotnicę ? Tak samo z wtyczką od radia i pinami wysokotonowymi ?

117149751_306526453991336_6807624726578990858_n.jpg

116799403_762366954535417_2463989842064913200_n.jpg

I jak efekt po zamontowaniu tych głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...