Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sytem Audio JBL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, kupilam glośniki JBL604C na przód. I teraz mam pytanie, mam glośnik wysokotonowy mały na górę, oraz niskotonowy duży na dół oraz zwrotnicę. I jak dobrze rozumiem wszystko muszę podpiąć pod zwrotnicę. Przy glośniku niskotonowym mam taką wtyczkę i czy muszę ją obciąć i po prostu wkręcić kabelki w zwrotnicę ? Tak samo z wtyczką od radia i pinami wysokotonowymi ?

117149751_306526453991336_6807624726578990858_n.jpg

116799403_762366954535417_2463989842064913200_n.jpg

Opublikowano

Zestaw wygląda jak zamiennik fabrycznych głośników - wtedy kostki by się zgadzały.

Ale żeby podpiąć to pod zwrotnice musisz obciąć kable, końcówki oskórować i przykręcić do zwrotnicy zachowując oznaczenia widoczne na przewodach (+/-). Pod TW podpinasz wysokotonowy, pod WF niskotonowiec a pod IN wejście z radia/wzmacniacza.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, trepek napisał:

Zestaw wygląda jak zamiennik fabrycznych głośników - wtedy kostki by się zgadzały.

Ale żeby podpiąć to pod zwrotnice musisz obciąć kable, końcówki oskórować i przykręcić do zwrotnicy zachowując oznaczenia widoczne na przewodach (+/-). Pod TW podpinasz wysokotonowy, pod WF niskotonowiec a pod IN wejście z radia/wzmacniacza.

Dobrze, a jak będe chciała przedlużyć kabel z głośnika wysokotonowego bo na pewno jest za krótki, wystarczy że obiore go z izolacji i skręce dwa i zakleje izolacją ? Nie chce sie bawic w lutowanie xd do tego izolacja termokurczliwa.?

Opublikowano

Same skręcanie to nie bardzo... Lepiej użyć tulejki albo zaciskowe albo zgrzewane są dostępne na alledrogo. 

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Same skręcanie to nie bardzo... Lepiej użyć tulejki albo zaciskowe albo zgrzewane są dostępne na alledrogo. 

skręce te kable i dam w opaskę :)  

Zamówilam tez taki kabel zeby przedluzyc ten od wysokotonowych czy da rade ?

 

socialMediaPhoto.ltr?plu=1219002
WWW.EURO.COM.PL

Kabel głośnikowy Vivanco 46820 / 2x0,75mm, 10m w RTV EURO AGD. Długośc kabla: 10 m, Przekrój: 2 x 0,75 mm2... Zobacz w RTV EURO AGD!

 

Opublikowano
16 godzin temu, kosssa napisał:

skręce te kable i dam w opaskę :)  

Zamówilam tez taki kabel zeby przedluzyc ten od wysokotonowych czy da rade ?

 

socialMediaPhoto.ltr?plu=1219002
WWW.EURO.COM.PL

Kabel głośnikowy Vivanco 46820 / 2x0,75mm, 10m w RTV EURO AGD. Długośc kabla: 10 m, Przekrój: 2 x 0,75 mm2... Zobacz w RTV EURO AGD!

 

Da radę :)

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, trepek napisał:

Da radę :)

dziekuje bardzo ^^ a ktorą strone drzwi najlepiej wygluszyc ? bo dostalam w gratisie maty i szkoda zeby sie zmarnowaly sie :D

Opublikowano
35 minut temu, kosssa napisał:

a ktorą strone drzwi najlepiej wygluszyc ?

Drzwi z przodu się wygłusza jako "Stage 1". Tyle że to wcale nie takie łatwe i chude rączki wskazane. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi,odkleić piankę wygluszającą,usunąć mechanizm z szybą (może uda sie bez tego ale dojscie jest ciężkie), odtłuścić poszycie drzwi wewnętrzne i przyklejać maty kawałkami. Następnie druga część poszycia do oklejenia i zaklejenie wszystkich nieużywanych otworów technologicznych w poszyciu. Potrzebne są dodatkowo klipsy które popękają przy ściąganiu tapicerki. 

Tutaj jakiś podgląd na to jak ktoś wygłusza drzwi

meta_image.png
WWW.STREFACARAUDIO.PL

Strona 1 z 12 - Audi A4 b6 avant - napisał w Wasze Instalacje: Witam długo myślałem czy pisać temat ale wyszło i się pochwalę. Na chwilę obecną zacząłem coś grzebać ale pracuje praktycznie 8-18 temat...

 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, pila24 napisał:

Drzwi z przodu się wygłusza jako "Stage 1". Tyle że to wcale nie takie łatwe i chude rączki wskazane. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi,odkleić piankę wygluszającą,usunąć mechanizm z szybą (może uda sie bez tego ale dojscie jest ciężkie), odtłuścić poszycie drzwi wewnętrzne i przyklejać maty kawałkami. Następnie druga część poszycia do oklejenia i zaklejenie wszystkich nieużywanych otworów technologicznych w poszyciu. Potrzebne są dodatkowo klipsy które popękają przy ściąganiu tapicerki. 

Tutaj jakiś podgląd na to jak ktoś wygłusza drzwi

meta_image.png
WWW.STREFACARAUDIO.PL

Strona 1 z 12 - Audi A4 b6 avant - napisał w Wasze Instalacje: Witam długo myślałem czy pisać temat ale wyszło i się pochwalę. Na chwilę obecną zacząłem coś grzebać ale pracuje praktycznie 8-18 temat...

 

mam malo maty, nie wiem co najlepiej okelić, tą czesc do ktorej mocuje dystans czy tam jeszcze bardziej w srodku ?

Opublikowano

Niezbyt dobrze zapowiada się ta zmiana. Najpierw "skręcane kabelki" głośnikowe, teraz częściowe wygłuszenie drzwi. Kable powinny być zlutowane i zabezpieczone. Wygłuszenie - jeśli brakuje mat, to dokupić i zrobić porządnie, tak żeby za chwilę nie rozkręcać drzwi, bo uda się dokupić np 2 maty....

Opublikowano
16 godzin temu, kosssa napisał:

mam malo maty, nie wiem co najlepiej okelić, tą czesc do ktorej mocuje dystans czy tam jeszcze bardziej w srodku ?

Takie częściowe oklejenie da słaby efekt. Powinno się okleić i w środku i na tej części gdzie jest dystans. Maty powinny być z butylu + folia Alu. Im grubsza mata tym lepiej tłumi,tyle że nie wszędzie da się grubą mate zamocować ,dlatego stosuje się maty o różnych grubościach w zależności od miejsca oklejanego. 

Opublikowano

Skręcanie to takie doraźne tylko na próbę. Połączenie musi być stabilne. Nawet pod izolacją termokurczliwą mogą zacząć korodować a w zasadzie utleniać sie te kable i wtedy charczenie w głośnikach lub cisza w najgorszym przypadku.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Może nie b8, ale jakieś fotki znalazlem, może trochę naświetli temat. 

Ogólnie dobre wygłuszenie to podstawa w CA, ale również jakieś podstawy trzeba znać przy montażu nawet glupich mat:) 

 

IMG_20171118_184044.jpg

IMG_20170728_185841.jpg

Edytowane przez kubix9417

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 5.08.2020 o 20:03, kosssa napisał:

Witajcie, kupilam glośniki JBL604C na przód. I teraz mam pytanie, mam glośnik wysokotonowy mały na górę, oraz niskotonowy duży na dół oraz zwrotnicę. I jak dobrze rozumiem wszystko muszę podpiąć pod zwrotnicę. Przy glośniku niskotonowym mam taką wtyczkę i czy muszę ją obciąć i po prostu wkręcić kabelki w zwrotnicę ? Tak samo z wtyczką od radia i pinami wysokotonowymi ?

117149751_306526453991336_6807624726578990858_n.jpg

116799403_762366954535417_2463989842064913200_n.jpg

I jak efekt po zamontowaniu tych głośników?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.