Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eliminacja wskazania zużytego klocka w FIS kolorowy


radekt51

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Walczę od jakiegoś czasu z ikona zużytych klockow wyświetlaną na fisie, jest wiele poradników które ukazują jak wyłączyć kontrole klockow przez vcds. Niestety w moim przypadku brakuje informacji o kodowaniu w zegarach eliminujący ten błąd. Czy da się jakoś usunąć to wskazanie?

 

20200805_135932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nowe klocki,wiele osób pisze iż już w połowie klocków zapala się kontrolka. U mnie jak się zapaliła to zostało naprawdę niewiele klocka,więc to zależy od producenta. Poza tym klocki wewnątrz zazwyczaj szybciej się zużywają a widać tylko zewnętrzny klocek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Proponuje nowe klocki,wiele osób pisze iż już w połowie klocków zapala się kontrolka. U mnie jak się zapaliła to zostało naprawdę niewiele klocka,więc to zależy od producenta. Poza tym klocki wewnątrz zazwyczaj szybciej się zużywają a widać tylko zewnętrzny klocek .

Ja od zapalonej kontrolki zrobiłem z 5 tkm ostatnio i jeszcze jak zmieniałem to od wewnątrz miałem kilka mm klocka. Był urwany jeden przewód od czujnika przy jednym klocku i być może dlatego kontrolka zapaliła się tak wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie klocki mam nowe, czujniki niby okej... Podejrzenie pada na uszkodzony kabel gdzieś już wewnątrz auta, dlatego wolałem wyłączyć wskazanie niż pruć auto w poszukiwaniu uszkodzonego przewodu, tym bardziej, że nie wiadomo z którego koła podawany jest sygnał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obydwu kół przednich - obwód jest szeregowo podpięty 

 

daj masę na pin 32 zielonej wtyczki licznika i komunikat zniknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Banan za konkretną pomoc... Powiedz, do tej operacji muszę wyciągać licznik? Jeśli tak to chyba nie dźwignę tematu.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik w 5 min wyciągasz. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba zegary targać ale tak kolega napisał 5 minut i w rękach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...