Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto zamulone

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie mam takie błędy kasuje vagiem i wyskakują na nowo auto jest strasznie zamulony wcześniej miałem B5 1.8 turbo i szło o wiele lepiej teraz jest B7 1.8 t tak jak pisałem wcześniej bardzo kiepsko idzie. Do tego szukam kogoś na czipa żeby się lepiej zbierał najlepiej wielkopolska

IMG_20200811_115914_1.jpg

IMG_20200811_115908.jpg

IMG_20200811_115859.jpg

Opublikowano

Zrób logi vcds'em, a nie tym śmiesznym skanerem, a po kodach błędu przecież wiadomo co trzeba wymienić. Pierwszy błąd to raczej dotyczy źle ustawionego rozrządu więc jak możesz tym skanerem to sprawdź co jest w gr.93

Edytowane przez przem8

Opublikowano
29 minut temu, pelen23 napisał:

Witam panowie mam takie błędy kasuje vagiem i wyskakują na nowo auto jest strasznie zamulony wcześniej miałem B5 1.8 turbo i szło o wiele lepiej teraz jest B7 1.8 t tak jak pisałem wcześniej bardzo kiepsko idzie. Do tego szukam kogoś na czipa żeby się lepiej zbierał najlepiej wielkopolska

IMG_20200811_115914_1.jpg

IMG_20200811_115908.jpg

IMG_20200811_115859.jpg

Nie jeździj tak. Spieprzony masz pewnie termostat a napewno czujnik cieczy w termostacie. U mnie w ALT termostat i czujnik jest częścią całości. U znajomego w 1.9TDi można czujnik oddzielnie kupić. Ale u Ciebie całość bo oprócz bledu czujnika masz błąd obwodu termostatu - więc trzeba całość. Z czujnikiem wałka do mechanika też koniecznie - części weź od dziqa pro choice firma. Ogólnie obie rzeczy mogą się przyczyniać że gorzej chodzi silniczek. Trzeba zajrzeć. Z forum to tu wiele się  nie wywróży. Lepiej nie jeździj. Zrób i spokój. Im dłużej tak jeździsz to męczysz auto. To już nie pierdoły że możesz olać. A poważne rzeczy, bo spieprzony termostat może zagrzewać silnik, a ty nawet nie znasz temperatury bo masz combo. Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, przem8 napisał:

Zrób logi vcds'em, a nie tym śmiesznym skanerem, a po kodach błędu przecież wiadomo co trzeba wymienić. Pierwszy błąd to raczej dotyczy źle ustawionego rozrządu więc jak możesz tym skanerem to sprawdź co jest w gr.93

 

15972574549474026271340429763967.jpg

15972574860552889391137521219483.jpg

Opublikowano
  • Autor
Teraz, pelen23 napisał:

 

15972574549474026271340429763967.jpg

15972574860552889391137521219483.jpg

Pierwsze na zgaszony drugie na odpalonym

 

Opublikowano

Masz przestawiony rozrząd o ząbek i stąd błąd czujnika oraz przymulenie auta.

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki czy mogą być tego jakieś skutki

Opublikowano

Mogą być....m.in takie jak w tytule wątku. Z rozrządem to jest tak, że ma być to zrobione właściwie ze sztuką,a w Twoim przypadku nie jest.

Operacja do poprawy....zresztą kto to robił, że finalnie nie sprawdził, porażka.

Opublikowano
  • Autor

Rozrząd był robiony przy 122 tysiącach w Niemczech auto jest z Niemiec teraz ma przejechane 200 swoją drogą ciekawe że nikt tego nie zauważył że auto słabo idzie niemiecki serwis do d*py

Opublikowano

Nie serwis tylko konkretny człowiek, który to robił...takich przypadków również w PL jest od groma.

Czy komuś nie przeszkadzało ?? Może myślał ten ktoś, że tak ma być....

W Twoim przypadku zdecydowałbym się na wymianę całości i o ile nie potrafisz tego ogarnąć sam to poszukałbym kumatego mechanika, a nie jakiegoś z "łapanki", bo taniej.

Opublikowano
1 godzinę temu, pelen23 napisał:

Rozrząd był robiony przy 122 tysiącach w Niemczech auto jest z Niemiec teraz ma przejechane 200 swoją drogą ciekawe że nikt tego nie zauważył że auto słabo idzie niemiecki serwis do d*py

 -16 to graniczna wartość przy której wywala już błąd, z silnikiem nic się nie stanie jeszcze. Do sprawdzenia rozrząd, jeśli jest ok to dopiero czujniki do sprawdzenia ale w 99% przypadków to wina złego ustawienia.

Znaki masz na kole pasowym, oraz pod pokrywą rozrządu. Wrzucasz najwyższy bieg, podnosisz jedno koło i kręcisz aż się pokryją znaki. Jeśli nie ma pokrycia to sprawa prosta. 10 minut roboty i po zabiegu.

Edytowane przez przem8

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.08.2020 o 16:51, przem8 napisał:

 -16 to graniczna wartość przy której wywala już błąd, z silnikiem nic się nie stanie jeszcze. Do sprawdzenia rozrząd, jeśli jest ok to dopiero czujniki do sprawdzenia ale w 99% przypadków to wina złego ustawienia.

Znaki masz na kole pasowym, oraz pod pokrywą rozrządu. Wrzucasz najwyższy bieg, podnosisz jedno koło i kręcisz aż się pokryją znaki. Jeśli nie ma pokrycia to sprawa prosta. 10 minut roboty i po zabiegu.

Faktycznie rozrząd przedstawiony na nastawniku o jeden ząbek temat ogarnięty termostat do wymiany wymieniony i czujnik temperatury dziękuję panowie za pomoc

 

 

Opublikowano
W dniu 10.09.2020 o 11:24, pelen23 napisał:

Faktycznie rozrząd przedstawiony na nastawniku o jeden ząbek temat ogarnięty termostat do wymiany wymieniony i czujnik temperatury dziękuję panowie za pomoc

 

 

Z ciekawości. Do ilu ci wskoczyła teraz wartość w grupie 93?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.09.2020 o 20:39, Emejcz napisał:

Z ciekawości. Do ilu ci wskoczyła teraz wartość w grupie 93?

Niesprawdzalem

Opublikowano

To jak możesz sprawdź i podziel się informacją

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.