Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?


freon

Rekomendowane odpowiedzi

Znana historia - spadek mocy, dym itp...

VAG - niedociśnienie układu dolotowego...

Otwarta maska i wręcz 10mm szczelina dmuchająca powietrzem.

Jak nazywa się ta część? Bo wszędzie mówią, iż jedynie w ASO ją dostanę, ale tam pewnie będzie sporo kosztowała...

Średnica i długość po 60mm.

Wdzięczny będę za linki Allegro.

niedocisnienie_1.jpg

niedocisnienie_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO można zapytać o cenę ale pewnie sobie będą życzyć za nią zbyt dużo,

jest to gumowy łącznik rur powietrza doładowanego, proponuję rozejrzeć się po ofertach w katalogu firm w Twoim mieście albo zadzwonić do Fagumitu i zapytać czy mają w Twojej okolicy jakiegoś przedstawiciela lub punkt handlowy - z oferty tej firmy często korzystają Ci, którzy montują FMIC w swoich autkach a nie chcą wywalać sporo kasy na węże i łaczniki drogiej marki SAMCO itp.

http://www.fagumit.com.pl/oferta.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem ja rozwiązałem ten problem bardzo tanim sposobem. Jedź do sklepu z częściami do maszyn i traktorów i poproś o przewód do polskiego c-330 tzw. "trzydziestka". Przewód ten ma odp średnice ok.5cm ,jest jedynie za długi bo ma 10cm. Obcinasz tak ,żeby miał 6cm i zakładasz. Bardzo ładnie pasuje i ciasno siedzi.

Koszt max. ok 5zł

Oryginał w ASO duuzo drożej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem ja rozwiązałem ten problem bardzo tanim sposobem. Jedź do sklepu z częściami do maszyn i traktorów i poproś o przewód do polskiego c-330 tzw. "trzydziestka". Przewód ten ma odp średnice ok.5cm ,jest jedynie za długi bo ma 10cm. Obcinasz tak ,żeby miał 6cm i zakładasz. Bardzo ładnie pasuje i ciasno siedzi.

Koszt max. ok 5zł

Oryginał w ASO duuzo drożej.

Pozdrawiam.

Potwierdzam, też niedawno wymianiałem na "jakiś kawałek gumy" ze sklepu moto - średnicę tylko gościowi podałem i uciał mi kawałek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem ja rozwiązałem ten problem bardzo tanim sposobem. Jedź do sklepu z częściami do maszyn i traktorów i poproś o przewód do polskiego c-330 tzw. "trzydziestka". Przewód ten ma odp średnice ok.5cm ,jest jedynie za długi bo ma 10cm. Obcinasz tak ,żeby miał 6cm i zakładasz. Bardzo ładnie pasuje i ciasno siedzi.

Koszt max. ok 5zł

Oryginał w ASO duuzo drożej.

Pozdrawiam.

Tylko nie maszyny i traktory,proszę :wallbash:

Taka błahostka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super części zamienne do :audi::a4fan:

Gdybym miał tak robić w życiu nie kupił bym tej marki :cool1:

Wszystko rozumiem,ale żeby się chwalić o zakupach takich części zamiennych to chyba przesada.

Jeżeli gdziekolwiek znajdę podobny temat"maszyny i traktory "zastosowanie w :audi: napisze tę samom opinię.

W takim wypadku proszę o opinię innych kolegów :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem ja rozwiązałem ten problem bardzo tanim sposobem. Jedź do sklepu z częściami do maszyn i traktorów i poproś o przewód do polskiego c-330 tzw. "trzydziestka". Przewód ten ma odp średnice ok.5cm ,jest jedynie za długi bo ma 10cm. Obcinasz tak ,żeby miał 6cm i zakładasz. Bardzo ładnie pasuje i ciasno siedzi.

Koszt max. ok 5zł

Oryginał w ASO duuzo drożej.

Pozdrawiam.

freon pamiętaj tylko o tym że musi to być przewód zbrojony. Części z innych maszyn i ciągników też pasują, ale nie wszystkie są zrojone! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny numer tego gumowego elementu to 1H0 145 834 J i kosztuje w ASO około 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie na szrocie mozesz poszukać, nieraz maja dobra cene :naughty: ja niedawno wymieniałem kolanko gumowe zbrojone przy intercoolerze kosztował mnie orginał - 15zł :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super części zamienne do :audi::a4fan:

Gdybym miał tak robić w życiu nie kupił bym tej marki :cool1:

Wszystko rozumiem,ale żeby się chwalić o zakupach takich części zamiennych to chyba przesada.

Jeżeli gdziekolwiek znajdę podobny temat"maszyny i traktory "zastosowanie w :audi: napisze tę samom opinię.

W takim wypadku proszę o opinię innych kolegów :notworthy:

Jeśli dobrze rozumuje, to swoje 11-letnie Audi naprawiasz tylko w ASO ???

Kolego, nie bądź żałosny.

Pewne rzeczy kupuje się tylko w ASO, bo mają dobrą cenę albo najlepszą jakość (np. termostat), ale nikt o zdrowych zmysłach nie wyda na taki sam wąż 80, skoro może wydać 5 złotych.

Jeżeli kupisz odpowiedni wąż, to gwarantuję Ci, że w niczym nie będzie on odbiegał od ori, nooo..., poza znaczkiem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freon pamiętaj tylko o tym że musi to być przewód zbrojony. Części z innych maszyn i ciągników też pasują, ale nie wszystkie są zrojone! :naughty:

Jakby była lipa to napewno bym nie polecał kolegom takiego rozwiązania. Jeżdżę z tym wężem ok rok czasu i jest ok. Guma wewnątrz jak nowa ,żadnych wżerów itp. Nadal siedzi ciasno i nie przepuszcza oleju. Kupując byłem sceptycznie nastawiony ,ale za te 2x5zł zaryzykowałem - teraz nie żałuję. Mam to sprawdzone. Polecam to wszystkim znajomym ,którzy także się cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freon pamiętaj tylko o tym że musi to być przewód zbrojony. Części z innych maszyn i ciągników też pasują, ale nie wszystkie są zrojone! :naughty:

Jakby była lipa to napewno bym nie polecał kolegom takiego rozwiązania. Jeżdżę z tym wężem ok rok czasu i jest ok. Guma wewnątrz jak nowa ,żadnych wżerów itp. Nadal siedzi ciasno i nie przepuszcza oleju. Kupując byłem sceptycznie nastawiony ,ale za te 2x5zł zaryzykowałem - teraz nie żałuję. Mam to sprawdzone. Polecam to wszystkim znajomym ,którzy także się cieszą.

czarnyGT źle mnie zrozumiałeś. Ja wcale nie odradzam tego rozwiązania. Napisałem tylko aby zwrócić uwagę przy zakupie na to czy dany przewód jest zbrojony. Ja też używam takiego łącznika (założyłem niedawno drugi, ale pierwszy wytrzymał 2,5 roku), ale nie z 30-ki tylko z innej maszyny, ale też jest zbrojony jakimś włóknem. Napisałem to tylko dlatego, że po mojej podpowiedzi kolega kupił "ten łącznik" do golfa, ale nie zwrócił uwagi przy zakupie i kupił niezbrojonym pojeździł na nim miesiąc. Na zbrojonym jeździ do dziś :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz w sklepie z częściami do traktorów tak jak piszą koledzy koszt mały a i solidne wykonanie u mnie już 2 rok wytrzymała i nie widać żadnych zniszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio chciałem kupić taką gumową złączkę w ASO i cena to 98 zik0 :thumbdown:

Dlatego jak wspomniałem w 1 poście, raczej kieruję się w stronę zamiennika niż oryginalnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę nic złego w kawałku węża za 5zł :good: jeśli sprawdza się jak koledzy mówią to po co pisać o czymś takim jak nie chce słyszeć o częściach z maszyn i traktorów? czy koledzy mówią o adaptacji chłodnicy z traktora do audi? czy kawąłka węża gumowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę nic złego w kawałku węża za 5zł :good: jeśli sprawdza się jak koledzy mówią to po co pisać o czymś takim jak nie chce słyszeć o częściach z maszyn i traktorów? czy koledzy mówią o adaptacji chłodnicy z traktora do audi? czy kawąłka węża gumowego?

A ja bym się wstydził otworzyć klapę,i pokazać kawałek węża upierdzielonego z metra :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę nic złego w kawałku węża za 5zł :good: jeśli sprawdza się jak koledzy mówią to po co pisać o czymś takim jak nie chce słyszeć o częściach z maszyn i traktorów? czy koledzy mówią o adaptacji chłodnicy z traktora do audi? czy kawąłka węża gumowego?

A ja bym się wstydził otworzyć klapę,i pokazać kawałek węża upierdzielonego z metra :cool1:

:nabijasie:

Rozumiem, że filtry, paski itp. tylko ze znaczkiem OOOO posiadasz?!

Inaczej to przecież straszny obciach, jak ktoś otworzy maskę i zobaczy np. filtr MANNa, Knechta (o Fitlronie już nie wspomnę).

Tak się zastanawiam wogóle, dlaczego jeszcze rozmawiasz z nami, skoro tak bezcześcimy markę Audi :bag:

Wybacz :zemdlal:. Przepraszamy za nasze postępowanie, ale jakoś zdrowy rozsądek nie pozwala nam kupić węża za 80 zł, skoro taki sam kosztuje 5 - coż, człowiek nie jest doskonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...