Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Temperatura na VAG'u prawie 100 c


pawel1985

Rekomendowane odpowiedzi

Przy robieniu logów dynamicznych, po 4 krotnym przybutowaniu auta na 3 biegu od 1,5 tys obrotów do 4 tys, temperatura na vagu pokazała około 100c mimo ze na blacie ciagle wskazywało 90, dodam ze wczesniej wymieniałem termostat bo ledwo kiedy mi lapało 70c, czy to normalne po tym butowaniu ze temperatura siagneła okolo 100 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam norma ... coś nie gra i tyle. Prześledź na VAGu dokładnie wskazania G2 i G62, dokładniej:

G62 - czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU (17-Instruments: 003);

G2 - czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej (01-Engine: 007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie ze nie mówi o normalnej jezdzie tylko o pałowaniu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 - czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU (17-Instruments: 003);

G2 - czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej (01-Engine: 007).

chyba odwrotnie :

G62 - 01-Engine, grupa 007, pole 4

G2 - 17-Instruments, grupa 003, pole 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli przepałowałes ostro furmanke ... to okolice 100 stopni sa zjawiskiem normalnym ...

sprawdz temp przy normalnej jezdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO zacznijmy od sprecyzowanie słów "prawie 100st.C" jeśli to do 100st.C niech będzie że to normalne ale powyżej 100-102st.C nie jest to normalne.

W pełnosprawnym układzie: który jest czysty a nie zakamieniony lub zaszlamiony, odpowietrzony, jest prawidłowy poziom płynu w układzie, chłodnica pracuje pełną powierzchnią, termostat sprawny i o otwarciu 86-102st.C naprawdę BARDZO trudno jest przekroczyć ok.95st.C tymbardziej przy takich jak obecnie temp. powietrza.

Sztomel dzięki, zamieniłem "adresy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełnosprawnym układzie: który jest czysty a nie zakamieniony lub zaszlamiony, odpowietrzony, jest prawidłowy poziom płynu w układzie, chłodnica pracuje pełną powierzchnią,

moze tutaj tkwi problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spomniałem nic o pompie :wink4:

Nie ma co się niepokoić się i jeżdzić narazie,od czasu do czasu przyglądać się temp. - puki wyraźnie nie przekracza 100st.C nie ma co interweniować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , po ostrym butowaniu moze dojść do 100 stopni , nie przejmuj sie tym zbytni skoro po chwili wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wracalem spokojnie po logach domu to temp spadła do poziomu 92-93 stopni, z tym ze jak kolega robił logi swoim paskiem 1.9 Tdi 90 konnym tez silnik AHU jak umnie, on po butowaniu miał temp 92 stopni, umnie zas ta temperatura wskazywała nawet 100.5 stopnia po butowaniu a potem opadła do tych 92-93 przy normalnej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega czujnik ma sprawny :hi: sprawdzone dzis. warunki jakie dzis byly ponad 20 stopni i sloneczna pogoda i przy normalnej jezdzie tak kolo 2tys obrotow ma temperature 96-97 stopni przy szybszej tak 120-140 juz ponad 97 jak mocniej przycisnie to dochodzi do 100stopni i wtedy juz nie palowalismy dalej wiec stawiam na zasyfiony uklad jak dla mnie. dla porownania u mnie w pasku z tym samym silnikiem przy palowaniu na kazdym biegu do ponad 4tys obrotow na odcinku 30kilometrow temperatura nie wskoczyla ani razu na 91stopni caly czas jest rowno 90 stopni :hi: wiec jak dla mnie taka temperatura jka u kolegi wskazuje ze jednak cos jest nie tak i stawiam na zasyfiony uklad. dodam ze u mnie jest zalozony nowy oryginalny termostat i g12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...