Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Temperatura na VAG'u prawie 100 c

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przy robieniu logów dynamicznych, po 4 krotnym przybutowaniu auta na 3 biegu od 1,5 tys obrotów do 4 tys, temperatura na vagu pokazała około 100c mimo ze na blacie ciagle wskazywało 90, dodam ze wczesniej wymieniałem termostat bo ledwo kiedy mi lapało 70c, czy to normalne po tym butowaniu ze temperatura siagneła okolo 100 stopni?

Opublikowano

raczej jest to wiecej niz zwykle ale w normie :wink4:

Opublikowano

a skąd termostat?

Opublikowano
  • Autor

termostat ori ASO, tylko płyn mam jakis tam z castroli zalany nie G12

Opublikowano

obstawiam czujnik :przebiegly:

Opublikowano
  • Autor

silnik po kapitalnym remoncie nie ma mowy o zadnej uszczelce :hi:

Opublikowano

Jaka tam norma ... coś nie gra i tyle. Prześledź na VAGu dokładnie wskazania G2 i G62, dokładniej:

G62 - czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU (17-Instruments: 003);

G2 - czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej (01-Engine: 007).

Opublikowano

nie zapominajcie ze nie mówi o normalnej jezdzie tylko o pałowaniu :gwizdanie:

Opublikowano
G62 - czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU (17-Instruments: 003);

G2 - czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej (01-Engine: 007).

chyba odwrotnie :

G62 - 01-Engine, grupa 007, pole 4

G2 - 17-Instruments, grupa 003, pole 1

Opublikowano
  • Autor

dokladnie mówie o 4 krotnym pałowaniu na codzien tak nie jezdze

Opublikowano

jezeli przepałowałes ostro furmanke ... to okolice 100 stopni sa zjawiskiem normalnym ...

sprawdz temp przy normalnej jezdzie ...

Opublikowano

NO zacznijmy od sprecyzowanie słów "prawie 100st.C" jeśli to do 100st.C niech będzie że to normalne ale powyżej 100-102st.C nie jest to normalne.

W pełnosprawnym układzie: który jest czysty a nie zakamieniony lub zaszlamiony, odpowietrzony, jest prawidłowy poziom płynu w układzie, chłodnica pracuje pełną powierzchnią, termostat sprawny i o otwarciu 86-102st.C naprawdę BARDZO trudno jest przekroczyć ok.95st.C tymbardziej przy takich jak obecnie temp. powietrza.

Sztomel dzięki, zamieniłem "adresy"

Opublikowano

tak jak adadur pisze cos jest nie tak,podczas ostrej jazdy nigdy nie mialem wiecej niz 93C w dni cieple...bo tak jak teraz jest to 91C

Opublikowano
  • Autor

temperatura powietrza była moze z 7 stopni, 4 krotne butowanie od 1,5 do 4 tys obrotów ,odrazu po logach normalne rozbujanie auta do 150, wtedy na vagu pokazało 98 czy 99 cos takiego

Opublikowano

W pełnosprawnym układzie: który jest czysty a nie zakamieniony lub zaszlamiony, odpowietrzony, jest prawidłowy poziom płynu w układzie, chłodnica pracuje pełną powierzchnią,

moze tutaj tkwi problem ...

Opublikowano

nie spomniałem nic o pompie :wink4:

Nie ma co się niepokoić się i jeżdzić narazie,od czasu do czasu przyglądać się temp. - puki wyraźnie nie przekracza 100st.C nie ma co interweniować

Opublikowano

dokładnie , po ostrym butowaniu moze dojść do 100 stopni , nie przejmuj sie tym zbytni skoro po chwili wszystko wraca do normy

Opublikowano
  • Autor

jak juz wracalem spokojnie po logach domu to temp spadła do poziomu 92-93 stopni, z tym ze jak kolega robił logi swoim paskiem 1.9 Tdi 90 konnym tez silnik AHU jak umnie, on po butowaniu miał temp 92 stopni, umnie zas ta temperatura wskazywała nawet 100.5 stopnia po butowaniu a potem opadła do tych 92-93 przy normalnej jezdzie

Opublikowano

kolega czujnik ma sprawny :hi: sprawdzone dzis. warunki jakie dzis byly ponad 20 stopni i sloneczna pogoda i przy normalnej jezdzie tak kolo 2tys obrotow ma temperature 96-97 stopni przy szybszej tak 120-140 juz ponad 97 jak mocniej przycisnie to dochodzi do 100stopni i wtedy juz nie palowalismy dalej wiec stawiam na zasyfiony uklad jak dla mnie. dla porownania u mnie w pasku z tym samym silnikiem przy palowaniu na kazdym biegu do ponad 4tys obrotow na odcinku 30kilometrow temperatura nie wskoczyla ani razu na 91stopni caly czas jest rowno 90 stopni :hi: wiec jak dla mnie taka temperatura jka u kolegi wskazuje ze jednak cos jest nie tak i stawiam na zasyfiony uklad. dodam ze u mnie jest zalozony nowy oryginalny termostat i g12

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.