Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Dobra chyba się udało 

OBDeleven_Log1.txt OBDeleven_Log3.txt

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Dobra chyba się udało ściągnąć Autoscan i mapy 

OBDeleven_Log3.txtOBDeleven_Log1.txt

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Dobra chyba się udało ściągnąć Autoscan i mapy 

OBDeleven_Log3.txtOBDeleven_Log1.txt

Opublikowano

Chyba udało się zgrać mapy i Autosan 

OBDeleven_Log1.txt OBDeleven_Log3.txt

Opublikowano

Skopiuj i wklej aktualne kodowanie sterowników 09, 17, 44, A5

Opublikowano

Wrzucam kolejneOBDeleven_Log123.txt

Opublikowano

Sterownik A5 Kamera
Kodowanie
Odznacz w bajcie 1 Bit 0

 

Wątpię, że to pomoże ale tak ma być zakodowane, bo aktualnie masz zakodowany pojazd Bentley.
Pozostałe kodowania i adaptacje wydają się ok. Najprawdopodobniej musisz wykonać parametryzację kamery. Możliwe, że ostatnio coś poszło nie tak z parametryzacją.

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Sterownik A5 Kamera
Kodowanie
Odznacz w bajcie 1 Bit 0

 

Wątpię, że to pomoże ale tak ma być zakodowane, bo aktualnie masz zakodowany pojazd Bentley.
Pozostałe kodowania i adaptacje wydają się ok. Najprawdopodobniej musisz wykonać parametryzację kamery. Możliwe, że ostatnio coś poszło nie tak z parametryzacją.

Dzięki, pomogło zmiana bajt 1 na 0, wiszę przysługę Tobie :) 

Edytowane przez Maesc4

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć w aucie żony chciałem uruchomić czytanie znaków Q3 2019 jaki zestaw danych mam wgrać za pomocą vcp pod kamerę 

3Q0 980 654 M

 

Opublikowano

To jest inna platforma i tam tak tego nie uruchomisz jak w B9.

Q3 F3 to platforma MQB-A2. Dodatkowo Twoja kamera z indexem M nie obsługuje rozpoznawania znaków. Był dziś klient u mnie Golfem 7.5 z kamerą z indexem H i też nic z tego. Błąd 31, wartość poza zakresem. Nic nie zrobisz.

Opublikowano

Zarówno kamera 3Q0980654H jak i 3Q0980654M obsługują VZE i TJA. 

vze.png

Edytowane przez turzol

Opublikowano

Mam inne doświadczenie. 

Tak jak napisałem wyżej. Dzisiaj nawet miałe auto z kamerą z indexem H i nie przyjmuje kodowania. Błąd 31, poza zakresem.

Opublikowano

Niech kolega aktywuje w A5 w bajcie 16 bit 4 i zda relacje czy mu przyjęło kodowanie.

Opublikowano

Tą generacje kamer kodujemy na VZE na Byte 01 

 

Opublikowano

Screenshot_20250317_230946_Opera.jpg

Opublikowano
7 minut temu, turzol napisał(a):

Tą generacje kamer kodujemy na VZE na Byte 01 

 

Chyba masz na myśli 5Q0 980 653, tam w bajcie 01 kodujesz na HEX 01.

Opublikowano

Q3 w którym ostatnio dokładałem kamerę asystentów właśnie z omawianym indexem ;)

Znaki w tych kamerach ogarniemy kodowaniem. TJA poprzez odpowiedni ZDC.

 

image.png.b3ad08f80e88a500e7f8c44521f6eed5.png

Opublikowano

Jedyne co, to w Q3 może być inny Dataset niż w Golfie 7. W Golfie 7 w każdym razie uruchomienie VZA z tymi indexami (Q, R, M) jest niemożliwe, co nawet nawet podaje VCDS w swoich instrukcjach.

Tutaj kamera z wczoraj:

 

Screenshot_20250317_225520_Drive.jpg

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W Golfie 7 w każdym razie uruchomienie VZA z tymi indexami (Q, R, M) jest niemożliwe, co nawet nawet podaje VCDS w swoich instrukcjach.

Tutaj kamera z wczoraj:

 

Screenshot_20250317_225520_Drive.jpg

 

3Q0 to kamera 3gen i w każdej zakodujemy rozpoznawanie znaków oraz asystenta jazdy w korku, sparametryzujemy pod pACC, odpalimy LAG (adaptacyjne prowadzenie po pasie), wydłużymy czas działania LA do dowolnej wartości i wiele innych. Poza tym można je aktualizować do dowolnego indexu G → H → L → T → Q → R → S → T. 

Tutaj uwaga po przejściu do wersji S nie da się wykonać downgrade do poprzedniej wersji. 

Najstabilniejszą wersją jest H, najlepiej prowadzi środkiem pasa i nie wykonuje nerwowych przeskoków między pasami.

Kamer 3Q0/2Q0 różnej maści przerobiłem dziesiątki jak nie setki także mam podstawy żeby napisać z całą pewnością, że na każdej z nich da się uruchomić rozpoznawanie znaków czy innych funkcji wspieranych przez daną generację kamer.

 

Od niedawna robię też aktywacje wszystkich kodów SWAP dla gen 4 czyli indexy 2Q0

Edytowane przez turzol

Opublikowano

Zatem niech kolega zakoduje u siebiei zda relacje czy mu przyjęło kodowanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.