Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
23 godziny temu, lolus54 napisał(a):

Witam, czy ktoś ma może pliki do parametryzacji kamery o nr: 8w0907217F ? Na serwerze VcTool jest brak plików do tej kamery.

Pozdrawiam Karol

Masz na serwerze vctool dostępny dataset

image.png

Opublikowano

Hej, widziałem że jest już dostępny. Zamieścili go dziś po tym jak wysłałem do nich zapytanie czy mają ten pakiet danych. Zdziwiłem się ogólnie ponieważ zdążyłem wysłać zapytanie i za 5 minut dostałem maila z informacją że pliki już jest na serwerze.

Opublikowano
20 minut temu, lolus54 napisał(a):

Hej, widziałem że jest już dostępny. Zamieścili go dziś po tym jak wysłałem do nich zapytanie czy mają ten pakiet danych. Zdziwiłem się ogólnie ponieważ zdążyłem wysłać zapytanie i za 5 minut dostałem maila z informacją że pliki już jest na serwerze.

Nawet jak nie ma w bazie danego dataset to zaciągasz ze stock service z innego samochodu i po problemie.

Opublikowano

Muszę się rozpatrzeć w tym temacie trochę, do tej pory korzystałem tylko z vcds. Kolego Turzol a mam jeszcze pytanie czemu niektóre modyfikacje te gotowe wprowadzane są pomocą jednego kliknięcia nie chcą działać np. animacje świateł tylnych typu RS. Kodowanie przyjęte ale została animacja typu S. Jeśli możesz coś podpowiedzieć to byłbym wdzięczny, chociaż zdaje sobie sprawę że Ty żyjesz z takich modyfikacji.

Pozdrawiam Karol

Opublikowano
W dniu 21.05.2026 o 06:59, lolus54 napisał(a):

Muszę się rozpatrzeć w tym temacie trochę, do tej pory korzystałem tylko z vcds. Kolego Turzol a mam jeszcze pytanie czemu niektóre modyfikacje te gotowe wprowadzane są pomocą jednego kliknięcia nie chcą działać np. animacje świateł tylnych typu RS. Kodowanie przyjęte ale została animacja typu S. Jeśli możesz coś podpowiedzieć to byłbym wdzięczny, chociaż zdaje sobie sprawę że Ty żyjesz z takich modyfikacji.

Pozdrawiam Karol

Animacja RS ruszy gdy masz lampy opt2

Opublikowano

Czyli nie wszystkie z animowanymi kierunkami to obsłużą? Masz może nr takich lamp?

Opublikowano

Tylko ta najwyższa wersja lamp je obsłuży.

Opublikowano

A są 3 rodzaje z tego co czytałem? Sprawdzę później jeszcze w etce jakie mam. I jeszcze jedno pytanie czy w poliftach prócz otwartej maski musi być też zaciągnięty ręczny przy modyfikacjach?

Opublikowano

Nie zawsze.

Opublikowano

Wracając do tematu rozpoznawania znaków drogowych, wgrałem dataset :

image.png

zrobiłem kodowanie według informacji znalezionych na forum i błędów brak ale nie mam opcji fuzji w adaptacjach a na VC wyświetla mi napis brak znaków. W czasie jazdy jeszcze nie testowałem ale z tego co czytałem powinna być opcja fuzji jak jest wszystko ok. Wrzucam też auto scan z vcds. Wydaje mi się że ta parametryzacja nic nie zmieniła ponieważ na rezultacie po wgraniu wartości pozostały nie zmienione.

Scan-WAUZZZF46LA058475-20260524-0926-59613km.txt

Opublikowano

Jakie pliki wybrałeś? Są tam 3 w tym pakiecie.

Opublikowano

Nie wybierałem żadnych, nie zauważyłem żeby coś wybrać.

Przejechałem ok.4km i wydaje że wszystko działa mimo braku fuzji.

.

Opublikowano

Nie wiem dlaczego przedtem nie pokazało mi Twojego screena, ale teraz widzę, że zaznaczyłeś na nim odpowiedni, czyli AEBEUVZEON, czyli AEB=Asystent kolizji (Pre Sense) oraz VZE = Verkehrszeichenerkennung ON=Rozpoznawanie znaków włączone.

Opublikowano

To czemu nie ma możliwości fuzji, coś jest jeszcze może nie zakodowane . Ogólnie w czasie jazdy jak wyjeżdżam z domu na wsi to pokazuje 50/60 od razu bez odczytania żadnego znaku czyli tak jakby brało dane z nawigacji, później jest 30 i znak odwołujący i znowu pokazuje prędkość dla terenu zabudowanego mimo braku znaku na drodze- czyli wydaje się że wszystko jest ok.

Opublikowano

Wrzuć mapy adadaptacji sterownika A5 oraz 5F.

Opublikowano
10 godzin temu, lolus54 napisał(a):

To czemu nie ma możliwości fuzji, coś jest jeszcze może nie zakodowane . Ogólnie w czasie jazdy jak wyjeżdżam z domu na wsi to pokazuje 50/60 od razu bez odczytania żadnego znaku czyli tak jakby brało dane z nawigacji, później jest 30 i znak odwołujący i znowu pokazuje prędkość dla terenu zabudowanego mimo braku znaku na drodze- czyli wydaje się że wszystko jest ok.

Wszystko jest ok

Opublikowano

Wrzucam mapy adaptacji:

blockmap-5F-8W2-035-043-A-20260525-1936.CSVblockmap-A5-8W0-907-217-F-20260525-1935.CSV

Mam jeszcze pytanie do kolegi Turzol o FoD Tweaker w VcToll czy do tego modułu potrzebny jest kabel e-net czy podejdzie też vas?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Opublikowano
W dniu 25.05.2026 o 22:08, lolus54 napisał(a):

Wrzucam mapy adaptacji:

blockmap-5F-8W2-035-043-A-20260525-1936.CSVblockmap-A5-8W0-907-217-F-20260525-1935.CSV

Mam jeszcze pytanie do kolegi Turzol o FoD Tweaker w VcToll czy do tego modułu potrzebny jest kabel e-net czy podejdzie też vas?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

enet lub VAS ale 6154A (najlepiej ori)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.