Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent rozpoznawania znaków drogowych


seweryn662

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, driven22 napisał:

Niestety nie mam od niego odpowiedzi. Ktoś ma jeszcze VCP w okolicy Warszawy, żeby odblokować sign assist ?

Pisz na Messenger 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Road Sign Detection fusion mode" co może być powodem że nie mam tej funkcji w VCDS? Moduł czy kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj adaptacji IDE04733 Verkehrszeichenerkennung Fusionsmodus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Poszukaj adaptacji IDE04733 Verkehrszeichenerkennung Fusionsmodus

Właśnie nie mam tej opcji IDE04733

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, myślałem że mogę zakodować, tylko. Wiem że bez parametryzacji nie będzie funkcjonować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 16:54, driven22 napisał:

Niestety nie mam od niego odpowiedzi. Ktoś ma jeszcze VCP w okolicy Warszawy, żeby odblokować sign assist ?

Przepraszam, czasem przeglądam forum, ale zazwyczaj nie jestem zalogowany. "Żyje" na msg jak słusznie kolega Ryszard zaproponował.

Zapraszam do kontaktu na msg: Patryk Kawa, tam odpowiadam.zawsze na bieżąco. Bez problemu uruchomie asystenta czytania znakow drogowych.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 21:22, Muskel1 napisał(a):

Nie da się. System rozpoznawania znaków posiłkuje się nie tylko z kamery na przedniej szyby ale także z danych zapisanych w mapkach nawigacji, taka fuzja. Można w kodowaniu deaktywować synchronizację danych z mapek ale wtedy rozpoznawanie znaków średno działa.

Mam zapytanie!!! Dziś dokonałem parametryzacji kamerki by mi rozpoznawała znaki drogowe i .....działa....choć nie wiem czy tak powinno być!!! A mianowicie:

Przykłady:

1. Jadę w mieście jest 50 i pokazuje 50, zaraz jest znak 40 i pokazuje 40 za 100m jest 30 ....a tu ciągle 40!!!

2. Jadę w mieście jest znak 40  a za 200-300m pokazuje 50 mimo, że  nie ma odwołania 40stki ani krzyżówki która by to ograniczenie znosiło!!

3. Wjeżdżam do wioski i powinno być 50 a pokazuje 30!! Mimo, że nie ma tam żadnego znaku ograniczającego prędkość poza tablicą miejscowości!!

I tu pytanie!! Czy aby kamera nie brała znaków z nawigacji jako priorytet?! Jest taka w ogóle możliwość?!

Lub może "odczytuje" je tylko z nawigacji a z kamera ich w ogóle nie widzi (czyta) !!

A może mam coś źle zakodowane?! Jeśli tak to co i gdzie!!

W większości trasy rozpoznaje i pokazuje zgodnie z tym co jest. Tylko od czasu do czasu takie błędne informacje!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama prametryzacja nie wystarczy. Należy też zakodować i zmieniĉ adaptacje do uruchomienia rozpoznawania znaków. Wykonałeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kodowałem to:

5F-Bajt 24 bit 6 dezaktywować (poszukać bit opisany jako VZA)-reset MMI i poczekać do uśpienia sterowników.

5F (elektryka informacyjna) - w Adaptacjach

Regulacja STG

Lista funkcji pojazdu

Wybierz BAP-traffic_sign_recognition_0x21 --> ustaw wartość na aktywną TO JEST NA AKTYWNE

Wybierz obsługę menu pojazdu-menu_display_road_sign_identification --> ustaw wartość na aktywowaną

Wybierz obsługę menu pojazdu-menu_display_road_sign_identification_over_threshold_high --> ustaw wartość na aktywowaną.

STG A5 (kamera przednia/fartuchowa)

Zezwolenie na dostęp STG

Wprowadź kod aktywacyjny 20103

Bajt 16 --> Bit 4  MAM ZAZNACZONE

STG 17 (wkładka tablicy rozdzielczej)

Długie kodowanie STG

Bajt 5 --> Aktywuj bit 2 - MAM  ZAZNACZONE

Uwaga: w przypadku nowszych modeli w prędkościomierzu może być również potrzebny bajt 14 bitów 6! - MAM ZAZNACZONE

 

MAM ZAZNACZONE - to było oryginalnie zaznaczone pozostałe kodowania dokonałem jak wyżej.

Zawartość dodana 1 minuta później

Znaki mi czyta ogólnie ale czasem błędnie pokazuje tak jak to opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jari1234567 napisał(a):

Bajt 5 --> Aktywuj bit 2 - MAM  ZAZNACZONE

Odznacz. Ten bit ma być odznaczony.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bajt 5 --> Aktywuj bit 2 - MAM  ZAZNACZONE

OK. On był oryginalnie aktywny!!! Tzn tak już było jak odkupiłem auto. Dzięki zaraz idę poprawić.

Zawartość dodana 9 minuty później

Poprawione. Jutro przetestuję. Do wioski gdzie na 50tce pokazywało mi 30 mam kawałeczek więc będzie okazja sprawdzić i dam znać.

P.S.

Od czego to kodowanie było?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jari1234567 napisał(a):

Od czego to kodowanie było?!

Bit ten jest także oznaczony jako rozpoznawanie znaków ale z dodatkiem BAP czyli skrót z niemieckiego Bedien- und Anzeigeprotokoll = protokół obsługi i wyświetlania.

Powinien być odznaczony gdyż właściwy bit (bit 6) znajduje się w bajcie 14.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Bit ten jest także oznaczony jako rozpoznawanie znaków ale z dodatkiem BAP czyli skrót z niemieckiego Bedien- und Anzeigeprotokoll = protokół obsługi i wyświetlania.

Powinien być odznaczony gdyż właściwy bit (bit 6) znajduje się w bajcie 14.

Rozumiem. Dziś po południu jadę do siostry więc przetestuję na odcinki 20km i dam znać jak działa teraz. Podziękował 🍺

Zawartość dodana 8 minuty później

Sprawdzone, przetestowane.....działa poprawnie i pokazuje też zakazy wyprzedzania czego przedtem nie było!!! Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwaga: w przypadku nowszych modeli w prędkościomierzu może być również potrzebny bajt 14 bitów 6"

 

To który rocznik to "nowszy model"? 😁

Zaznaczony domyślnie miałem bajt 5 bit 2. Czytając instr pomyślałem, że skoro mam  przedlifta to powyższy cytat z instrukcji mnie nie dotyczy. Pisałem na forum, że owszem pokazuje mi ograniczenia prędkości i nic więcej. W końcu deaktywowałem bit 2 i aktywowałem ten dla "nowszych modeli" no i pokazuje zakazy wyprzedzania. Wychodzi na to, ze wszystkie B9 są tymi "nowszymi modelami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2016 r musi mieć w Bajcie 14 Bit 6 zaznaczony. Chyba Ci nawat pisałem? czy nie Tobie?

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mnie, pisaliśmy o parametryzacji kamery i odpaleniu LA.  Ważne, że już działa w pełni. W miesiąc czasu tyle z autem zrobiłem, że już nie ogarniam co gdzie kiedy 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Podłączę się do zapytania.

Dzisiaj kodowałem rozpoznawanie znaków w SK 2019.
5F dwa ustawienia na active
A5 16-4 na H
17 5-2 na H

tak kodowałem KODIAQ-a rok 2019/mod2020 za pomoca VCP.

 w module 5F Information Control Unit 1
U101400 Controll module coded incorrectly
U111100 Function restriction due to missing message
W sumie to jeszcze nie umiem obsługiwać VCP, ale bez niego w aucie nie ma żadnych błędów i wszystko działa.

 Rozpoznawanie znaków jest aktywne w menu asystentów , ale żadnych znaków nie rozpoznaje , pobiera ostrzeżenia z nawigacji i nie pokazuje na liczniku.

Przepraszam, że zapytanie dotyczące innego auta puszczam tutaj, ale nie mam od Kodiakowców żadnych podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w skodzie ale w audi trzeba zrobic parametryzacje kamery przez vcp (wgrac odpowiedni firmware, czy tam część firmware). bez tego nie ruszy i bedzie sie zachowywac tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...