Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent rozpoznawania znaków drogowych


seweryn662

Rekomendowane odpowiedzi

A masz może zdjęcie / informacje o tym jak wygląda wizualizacja terenu zabudowanego na kolorowym analogowym liczniku?  Może tylko na VC to działa? Nie mam informacji o tym czy teren jest zabudowany czy nie (chyba że to tylko ograniczenie 50/60 o tym mówi).

Ale tak samo nie wiem jak jest z asystentem świateł. W teorii światła drogowe nie powinny się uruchamiać w terenie zabudowanym, a uruchamiają się. Chociaż mam wrażenie że czasami nie.

Samo połączenie licznik<>navi działa, bo znaki odczytuje z navi (tak samo jak pokazuje informacja o ograniczeniu działania funkcji przy wjeździe na 'nowe' drogi których nie ma na navi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaku terenu zabudowanego. Po wjechaniu w teren zabudowany zmienia znak ograniczenia prędkości na odpowienie ograniczenie. To samo po wyjechaniu z terenu zabudowanego, podwyższa na odpowiedni. Posiłkuje się przy tym z danych z navi. Jeżeli w navi te dane są nieaktualne bądź ich brakuje to właśnie nie funkcjonuje to poprawnie. 

25 minut temu, wuPiotrek napisał:

Ale tak samo nie wiem jak jest z asystentem świateł. W teorii światła drogowe nie powinny się uruchamiać w terenie zabudowanym, a uruchamiają się. Chociaż mam wrażenie że czasami nie.

Ta sama sytuacja jak wyżej. Błędne lub brakujące dane w navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem w zeszłym tygodniu A4B9 z 2016 roku i postanowiłem trochę ją unowocześnić.

Znalazłem przez OLX magika który uruchomił mi funkcje android auto , wymienił gniazdo USB i wiązkę, wgrał nowe mapy oraz włączył automatyczne światła drogowe i miał włączyć rozpoznawanie znaków.

Wszystko działa tylko nie rozpoznawanie, na  VC jest nowa zakładka ale z napisem "brak dostępnych znaków drogowych". W MMI też nie ma żadnej opcji dotyczącej czytania znaków.

Czy magik jednak coś sknocił?

proszę o pomoc.

IMG20220218155401.thumb.jpg.8f46f680f5e8b924030dc27206699efd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodował tylko ale nie zrobił parametryzacji kamery, czyli nie wgrał zestawu danych do kamery. Jedź niech poprawi za co zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Zakodował tylko ale nie zrobił parametryzacji kamery, czyli nie wgrał zestawu danych do kamery. Jedź niech poprawi za co zapłaciłeś.

Jak nie wgrał to znaczy że albo nie potrafi albo nie ma odpowiedniego sprzętu ( widziałem tylko VCDS) jechać ok 100 km by się wykłócać o zwrot paru złoty ( resztę zrobił) nie ma sensu.

Może ktoś da namiar na osobę ogarniającą temat w  okolicach Radomia, Łodzi lub Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wgrania zestawu danych VCDS nie wystarczy. Musi być albo VCP albo ODIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie mogę Ci zrobić parametryzację, jeśli jesteś zainteresowany odezwij się priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki komunikat masz po odpaleniu auta? Na starcie mam to samo, znaki pojawią się jak dasz szansę przeczytać je kamerze. Ja jak wyjeżdzam z osiedla mam od razu znak ograniczenia 30 i wtedy czyta i pokazuje się na wyświetlaczu. Czytanie znaków działa hybrydowo, częściowo posiłkuje się danymi z map, teren zabudowany i ograniczenia w nim itd. W MMI mam opcje w asyście kierowcy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 22:07, kokos73 napisał:

Jak nie wgrał to znaczy że albo nie potrafi albo nie ma odpowiedniego sprzętu ( widziałem tylko VCDS) jechać ok 100 km by się wykłócać o zwrot paru złoty ( resztę zrobił) nie ma sensu.

Może ktoś da namiar na osobę ogarniającą temat w  okolicach Radomia, Łodzi lub Warszawy

Mogę Ci ogarnąć w Warszawie lub Końskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceść

Ma ktoś wiedzę i podzieli się nią jak zlikwidować znak czasowego ograniczenia prędkości do 60,  mapy 2022 r i dalej pokazuje podwójne znaki 50/60 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. System rozpoznawania znaków posiłkuje się nie tylko z kamery na przedniej szyby ale także z danych zapisanych w mapkach nawigacji, taka fuzja. Można w kodowaniu deaktywować synchronizację danych z mapek ale wtedy rozpoznawanie znaków średno działa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, a powiedz proszę bo widzę że miejscówkę zachodnią posiadasz, u siebie też tak masz czy tylko jak wjeżdżasz do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje ograniczenie prędkości i pod spodem symbol zegarka. Zazwyczaj działa to poprawnie ale zdarzyło mi się już parę razy w niektórych miejscach, że pomimo tego, że ograniczenie prędkości (np. 30 km/h) zostało zniesione i obowiązywało 50 km/h, nadal pokazywało 30 km/h. Wina leży właśnie po stronie fuzji, która posiłkuje się z danych umieszczonych w mapkach. Jeżeli tam jest żle zapisane a kamera nie widziała zniesienia ograniczenia prędkości (bo nie było znaku), to właśnie nadal pokazuje to ograniczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczę za rok po aktualizacji mapy, swoją drogą u mnie powstało rondo dwa lata temu, dwa lata z rzędu aktualizowana mapa a ronda jak nie było tak niema :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Qmaty napisał:

Ok zobaczę za rok po aktualizacji mapy, swoją drogą u mnie powstało rondo dwa lata temu, dwa lata z rzędu aktualizowana mapa a ronda jak nie było tak niema :mellow:

To trawa zawsze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 10:35, wuPiotrek napisał:

w Warszawie mogę Ci zrobić parametryzację, jeśli jesteś zainteresowany odezwij się priv

Też byłbym zainteresowany aktywacją znaków drogowych.

Jaki koszt takiej usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rys125 napisał:

Też byłbym zainteresowany aktywacją znaków drogowych.

Jaki koszt takiej usługi?

W Warszawie mogę Ci to wykonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję  uruchomić rozpoznawanie znaków a4 B9( nie mam VCP) więc mam pytanie kogo polecacie z okolic Warszawa/Legionowo  do uruchomienia z parametryzacją ? Jaki pieniądz trzeba wyłożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam od niego odpowiedzi. Ktoś ma jeszcze VCP w okolicy Warszawy, żeby odblokować sign assist ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...