Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C7 3.0TFSI Dakota Gray


KKS_FAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Chciałbym pochwalić się moim nowym nabytkiem.
Pierwsze w mojej historii auto spod znaku OOOO. Mam również nadzieje, że nie ostatnie. <lol> Proszę również o wyrozumiałość, jako że to mój pierwszy tak długi post/temat na forum. Za wszystkie błędy przepraszam <prosi> ;)

Szczerze powiedziawszy, szukałem wersji Avant z silnikiem benzynowym oraz Quattro. Plany planami, jednak wyszło całkowicie inaczej. Wybór padł na A6 typ C7 w wersji limo z 2012 r., silnik 3.0TFSI ze skrzynią automatyczną i 196tys. przebiegu, z polskiego salonu oraz w IMHO niezwykłym połączeniu kolorystycznym. Auto polakierowane jest na kolor "Dakota Gray Metallic" o kodzie LY1P, środek natomiast wykończony jest kremową skórą. <rotfl>

Auto dość dobrze wyposażone. Widać poprzedni właściciel nie oszczędzał na doposażeniu Audi. <lol>
Z ważniejszych rzeczy na pokładzie:
1) Przednie fotele komfortowe z ogrzewaniem, wentylacja, masażem oraz pamięcią ustawień
2) HUD - Head Up Display
3) Side Assist oraz Pre Crash Basic
4) Kamery 360 stopni + Night Vision
5) Nagłośnienie Bang&Olufsen
6) Lampy FULL LED przód oraz tył
7) Funkcje Coming/Leaving Home
8) Pneumatyczne zawieszenie z elektryczną regulacją
9) Domykanie drzwi
10) 4-strefowy climatronic
11) Pakiet oświetlenia Ambiente
12) Szyberdach oraz rolety w tylnych drzwiach + elektryczna roleta tylnej szyby

Mógłbym wymienić jeszcze kilka pozycji, ale nie sposób całego doposażenia wypisać. Na obecną chwilę auto grzecznie stoi w garażu z powodu wyjazdu służbowego. Zdjęć nie było kiedy zrobić, dlatego wrzucę kilka z aukcji sprzedażowej.

 

 

A3.jpgA7.jpgA36.jpgA39.jpgA9.jpgA38.jpgA10.jpgA30.jpgA28.jpgA32.jpg

Na dobrą sprawę auto bardzo ładnie prezentuję się w originale. Jednak koła 18" na takiej limuzynie trochę słabo wypadają. Zmiany jakieś na pewno nastąpią, jednak w bliżej nie określonym czasie.

Przyszłościowe plany:
1) Koła 20" + nowe oponki, natomiast na obecne 18" powędrują zimóweczki
2) Korekta lakieru + zabezpieczenie oraz czyszczenie i pielęgnacja środka
3) Delikatne przyciemnienie szyb
4) Hamowania + podniesienie mocy ???



Pozdrawiam całą ekipę forum

 

 


P.S. zapomniałbym mam jeszcze 2 pytania do wyjadaczy znających bardziej temat.
1. Jedna z lamp dostała kamieniem, zrobił się odprysk i paruję od środka. Czy jest możliwość profesjonalnej wymiany samego szkła w lampie? Czy nie warto się w to bawić i od razu wymienić całego FULL LED?
2. Zauważyłem, że Side Assist z jednej strony nie zawsze rozpoznaje pojazdy w martwej strefie. Wiem, że wypadało by podłączyć się pod komputer w poszukiwaniu błędów, jednak jak wspomniałem nie mam aktualnie dostępu do auta. Miał ktoś coś podobnego u siebie?

A1.jpg

Edytowane przez KKS_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze doposażone A6, masz racje ze 18” na tym aucie nie wyglada ;) powodzenia w dalszych modach :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wypasik, spooooro beżu :) ale ładnie to wygląda, co do wymiany klosza to są na allegro zamienniki po ok 200zł, można spróbować, używana lampa full led nawet goła to sporo większy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi lampami to możesz też spróbować położyć folie tą co się sama regeneruje pod wpływem ciepła.

auto fajnie wypasione , jedyny minus to skrzynia s-tronik . Gdyby była ze stanów to byl by tam 8 biegowy tip- pancerna skrzynia .

 

Powiedz jak ze spalaniem ci wychodzi , ja szukam z tym silnikiem a7 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyposażenie a i kolorystyka wnętrza elegancka :good::good: Ale te dekory to strasznie mi się nie podobają :decayed:

4 godziny temu, peter22 napisał:

z tymi lampami to możesz też spróbować położyć folie tą co się sama regeneruje pod wpływem ciepła.

auto fajnie wypasione , jedyny minus to skrzynia s-tronik . Gdyby była ze stanów to byl by tam 8 biegowy tip- pancerna skrzynia .

 

Powiedz jak ze spalaniem ci wychodzi , ja szukam z tym silnikiem a7 . 

Na moim przykładzie w A6 długodystansowe mam 13-14l. Miasto, korki to nawet z 16-17 jak nie więcej ale znów na krajówkach i pozamiejskich przy delikatnych obchodzeniu się gazem to i do 8l można zejść ale to pełny chill i muskanie gazu, znów kilka wyprzedzeń z dynamiczną jazdą i już 10-11l się robi. Ostatnio luźna autostrada 130 na tempomacie - 8,6. A przy świrowaniu to z 30l :decayed:  No i 7'ki robią lepsze czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, qujot napisał:

Super wyposażenie a i kolorystyka wnętrza elegancka :good::good: Ale te dekory to strasznie mi się nie podobają :decayed:

Tutaj musze się zgodzić te dekory to porażka :kwasny: coś się z nimi zrobi w przyszłosci.

22 godziny temu, peter22 napisał:

Powiedz jak ze spalaniem ci wychodzi , ja szukam z tym silnikiem a7 . 

Na dobrą sprawę nie miałem kiedy tego dobrze obczaić, ale kolega wyżej się podzielił :thumbup1: auto stoi, niestety praca wyskoczyła. Jednak z ostatnich 250km przy dość delikatnej jeździe w mieszanym cyklu pokazało 10.6 l

 

Dzięki wszystkim za każde dobre słowo :cool:

Do klosz mysłałem bardziej o jakieś firmę, co by bardziej nie nabroić. W Krakowie jedną znalazłem i za 600 zł idzie to ogarnąć.

Myślałem o wywaleniu chromów z zewnątrz. Macie patent na to? Folia będzie dobra opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 16:16, damian19886 napisał:

A jak tam rozrząd?  Był wymieniany?

Muszę w ASO ustalił. Sprzedawca nie do końca wnikał co było robione przez serwis. Stawiał, płacił i odbierał gotowe auto. Niemniej jak na razie cisza ze strony rozrządu. NIe słychać łańcuchów przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna A6, gratulacje. 

I nie wyrzucaj tych dekorów bo sa bardzo ładne i pasują do wnętrza. Szczotkowane alu czy czarne piano ma każdy, to nie sztuka ale takie drewienko jest rzadkie i ładnie wygląda. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne miłe słowa. Faktycznie środek ma swój urok i drewniane dekory zostawią na ten moment. Mocno rozważam za to oklejenie chromów, bo jednak jakoś mi nie leżą. :kwasny:

 

 

Co udało mi się ustalić o historii serwisowej to rozrząd nie był ruszany. Natomiast co mnie pozytywnie zaskoczyło to poprzedni właściciel ok. 13 tys. km temu w ASO naprawiał mechatronikę skrzyni.

Trochę wolnego czasu się znalazło to od razu wjechał nowy olej i komplet filtrów. Postawiłem na Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40, zobaczymy jak silnik będzie pracował. :)

 

Mam pytanie, pomoże ktoś z logami z VCDS. Po skakanie sypnęło błędami, a nie znam się na tym kompletnie. Nie wiem czy powinienem się którymś mocno zainteresować. Może wszystkie się ze sobą łaczą.

 

Pozdrawiam

Log-DKA90YV-WAUZZZ4G2CN106981-197287km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KKS_FAN napisał:

Natomiast co mnie pozytywnie zaskoczyło to poprzedni właściciel ok. 13 tys. km temu w ASO naprawiał mechatronikę skrzyni.

Ciekawe bo z tego co wiem ASO nie podejmuje się naprawy mechatroniki. Tylko wymiana skrzyni na nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamelus_ napisał:

Ciekawe bo z tego co wiem ASO nie podejmuje się naprawy mechatroniki. Tylko wymiana skrzyni na nową. 

Powiem szczerze, nie wiem. Z wykazu który otrzymałem jest jak "byk" naprawa. 

 

 

Screenshot_20201008-205737_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KKS_FAN napisał:

Powiem szczerze, nie wiem. Z wykazu który otrzymałem jest jak "byk" naprawa. 

 

 

Screenshot_20201008-205737_Drive.jpg

Może już się nauczyli :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...