Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] 3.0TDI Problem z ECU


PluszowyZuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam problem, niedawno kupiłem b7 w quattro, wszystko fajnie, ale delikatnie kopciła na niebiesko i nie miała mocy do 2000 ( błąd klap i turbina szrot). założyłem, że to będzie przyczyną, ale teraz mi mechanik mówi, że połowa tabeli błędów w sterowniku jest usunięta i na dobrą sprawę nie wiadomo co może być. 

Chciałem się zapytać, jak wygląda procedura przywracania sterownika do ustawień fabrycznych / czy to się w ogóle da zrobić. Bo koleś jakieś niestworzone rzeczy opowiadał i chcę potwierdzić. 

Edytowane przez PluszowyZuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie ma żadnych, i właśnie to jest problemem. Wszystko się rozchodzi o to, czy da się przywrócić sterownik do stanu fabrycznego, przed wywaleniem połowy listy błędów z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PluszowyZuczek napisał:

Wszystko się rozchodzi o to, czy da się przywrócić sterownik do stanu fabrycznego, przed wywaleniem połowy listy błędów z systemu.

jak kolega powyżej napisał tylko przez wgarnie nowego oryginalnego softu, wiesz że to jest działanie mające na celu ukrycie wad pojazdu?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcin4x4 napisał:

jak kolega powyżej napisał tylko przez wgarnie nowego oryginalnego softu, wiesz że to jest działanie mające na celu ukrycie wad pojazdu?

No tak. Wiem, że jedyny sposób to przywrócenie ori softu i od początku pytam właśnie czy jest to bardzo problematyczna i kosztowna operacja. Pytam, bo chcę zobaczyć, jakie błędy pokaże sterownik na ori sofcie i wtedy będę wiedział, czy wcześniejszy właściciel chciał coś ukryć, czy ktoś po prostu nieudolnie DPFa usuwał.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PluszowyZuczek napisał:

No tak. Wiem, że jedyny sposób to przywrócenie ori softu i od początku pytam właśnie czy jest to bardzo problematyczna i kosztowna operacja. Pytam, bo chcę zobaczyć, jakie błędy pokaże sterownik na ori sofcie i wtedy będę wiedział, czy wcześniejszy właściciel chciał coś ukryć, czy ktoś po prostu nieudolnie DPFa usuwał.   

usuwanie DTC to standardowa procedura u wielu handlarzy, dlatego złote rady z forum pt "sprawdź błędy" od lat są nic nie warte.

Musisz podskoczyć do jakiegoś tunera, nikt inny tego nie ogarnie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 00:56, marcin4x4 napisał:

usuwanie DTC to standardowa procedura u wielu handlarzy, dlatego złote rady z forum pt "sprawdź błędy" od lat są nic nie warte.

Musisz podskoczyć do jakiegoś tunera, nikt inny tego nie ogarnie.

Okej, dzięki to gdzieś podjadę i jak ogarnę wszystko, to dam znać co było i jakie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...