Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wybraniu nowego xenonu


MlodyB7

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie Panowie i Panie czy może ktoś polecić jakiś żarnik xenon do b7 bo właśnie jeden skończył swój żywot i czas na nowe. Dodam,że nie musi to być najtańszy zależy mi na trwałości i tym żeby jak najlepszej widoczności przykładowo w nocy podczas deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MlodyB7 napisał:

tak jak w temacie Panowie i Panie czy może ktoś polecić jakiś żarnik xenon do b7 bo właśnie jeden skończył swój żywot i czas na nowe. Dodam,że nie musi to być najtańszy zależy mi na trwałości i tym żeby jak najlepszej widoczności przykładowo w nocy podczas deszczu.

Bosma d1s 4300k,optymalny stosunek ceny do jakości. Można jeszcze w promocji kupić 2pak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić to, co mam u siebie (akurat mam D1S ale model ten sam) :

spacer.png

 

Pamiętaj tylko, że bardzo często przy nowych żarnikach, jeszcze oryginalne przetwornica padają..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał:

Pamiętaj tylko, że bardzo często przy nowych żarnikach, jeszcze oryginalne przetwornica padają..

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

No to trochę wyjaśnia, niemniej mnie to świeci bardzo dobrze, dlatego mogę polecić, mam je już rok i wydaje mi się, że świecą jaśniej jak na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

że świecą jaśniej jak na samym początku.

Palniki potrzebują kilkadziesiąt godzin pracy nim osiągną barwę nominalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 21:34, pila24 napisał:

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

Przynajmniej od pewnego rocznika już nie. Przetwornice w B7 z produkcji do połowy 2007r. miały tą przypadłość, że w czasie jazdy na ułamki sek. gasiły żarniki i odpalały je na nowo. Nie trzymały po prostu napięcia. Po połowie 2007r. produkowali już poprawione wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 23:16, Muskel1 napisał:

Przynajmniej od pewnego rocznika już nie. Przetwornice w B7 z produkcji do połowy 2007r. miały tą przypadłość, że w czasie jazdy na ułamki sek. gasiły żarniki i odpalały je na nowo. Nie trzymały po prostu napięcia. Po połowie 2007r. produkowali już poprawione wersje. 

Byłem przekonany że wina żarników, bo u mnie właśnie tak się dzieje. B7 2004/2005 
Dodatkowo jeden żarnik już lubi przez chwilę poświecić na różowo. Czyli u mnie zmiana przetwornic i żarników się szykuje w podobnym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żarnik świeci się na różowo to już kończy swój żywot i nadaje się do wymiany. Wymieniamy oczywiście obie strony bo różnica będzie dość znaczna jeżeli tylko jedną wymienisz. Wymień jajpierw żarniki i jeżeli problem z gaśnięciem nadal pozostaje to i przetwornice będziesz musiał wymienić. Czasami po wymianie samych żarników problem gaśnięcia chwilowo ustaje ale pojawia się po niedługim czasie. 

Jak będziesz kupywał przetwornice zwróć uwagę na to żeby kupić odpowiednią do Twojego auta. Są 2 rodzaje, skrętne i nieskrętne i nie da się tych jednych zastąpić drugimi bo są inne. Zewnętrznie wyglądają tak samo ale różnią się numerami części i gniazdem. Skrętne mają dłuższe gniazdo. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie poszukiwań przetwornic, to pytać w ASO, czy raczej jakieś zamienniki z alledrogo też dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO majątek zapłacisz. Na Alledrogo kupisz. Producent to AL (Automotive Lighting). Czasami trafiają się nowe (bez brandingu Audi) i są w dobrych cenach. A jak nie to używki z logo z Audi tylko z datą produkcji przynajmniej od połowy 2007. Czym nowsze tym lepsze. Data jest na naklejce na przetwornicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz skrętnych bixów to nr. części w katalogu Audi dla przetwornicy nie skrętnej to 8E0907391B. Nr części Automotive Lighting to AL 1307329115

Tak wygląda nie skrętna:

ALLEGRO.PL

AL 1307329115 na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje...

 

20201212_220025.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...