Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc w wybraniu nowego xenonu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak jak w temacie Panowie i Panie czy może ktoś polecić jakiś żarnik xenon do b7 bo właśnie jeden skończył swój żywot i czas na nowe. Dodam,że nie musi to być najtańszy zależy mi na trwałości i tym żeby jak najlepszej widoczności przykładowo w nocy podczas deszczu.

Opublikowano
1 minutę temu, MlodyB7 napisał:

tak jak w temacie Panowie i Panie czy może ktoś polecić jakiś żarnik xenon do b7 bo właśnie jeden skończył swój żywot i czas na nowe. Dodam,że nie musi to być najtańszy zależy mi na trwałości i tym żeby jak najlepszej widoczności przykładowo w nocy podczas deszczu.

Bosma d1s 4300k,optymalny stosunek ceny do jakości. Można jeszcze w promocji kupić 2pak

Opublikowano

Ja mogę polecić to, co mam u siebie (akurat mam D1S ale model ten sam) :

spacer.png

 

Pamiętaj tylko, że bardzo często przy nowych żarnikach, jeszcze oryginalne przetwornica padają..

Edytowane przez Langista

Opublikowano
12 minut temu, Langista napisał:

Pamiętaj tylko, że bardzo często przy nowych żarnikach, jeszcze oryginalne przetwornica padają..

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
Teraz, pila24 napisał:

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

No to trochę wyjaśnia, niemniej mnie to świeci bardzo dobrze, dlatego mogę polecić, mam je już rok i wydaje mi się, że świecą jaśniej jak na samym początku.

Opublikowano
Godzinę temu, Langista napisał:

że świecą jaśniej jak na samym początku.

Palniki potrzebują kilkadziesiąt godzin pracy nim osiągną barwę nominalną. 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 18.09.2020 o 21:34, pila24 napisał:

Kolega ma b7 a tam przetwornice są inne i nie padają jak te valeo z b6.

Przynajmniej od pewnego rocznika już nie. Przetwornice w B7 z produkcji do połowy 2007r. miały tą przypadłość, że w czasie jazdy na ułamki sek. gasiły żarniki i odpalały je na nowo. Nie trzymały po prostu napięcia. Po połowie 2007r. produkowali już poprawione wersje. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 2.12.2020 o 23:16, Muskel1 napisał:

Przynajmniej od pewnego rocznika już nie. Przetwornice w B7 z produkcji do połowy 2007r. miały tą przypadłość, że w czasie jazdy na ułamki sek. gasiły żarniki i odpalały je na nowo. Nie trzymały po prostu napięcia. Po połowie 2007r. produkowali już poprawione wersje. 

Byłem przekonany że wina żarników, bo u mnie właśnie tak się dzieje. B7 2004/2005 
Dodatkowo jeden żarnik już lubi przez chwilę poświecić na różowo. Czyli u mnie zmiana przetwornic i żarników się szykuje w podobnym czasie?

Opublikowano

Jeżeli żarnik świeci się na różowo to już kończy swój żywot i nadaje się do wymiany. Wymieniamy oczywiście obie strony bo różnica będzie dość znaczna jeżeli tylko jedną wymienisz. Wymień jajpierw żarniki i jeżeli problem z gaśnięciem nadal pozostaje to i przetwornice będziesz musiał wymienić. Czasami po wymianie samych żarników problem gaśnięcia chwilowo ustaje ale pojawia się po niedługim czasie. 

Jak będziesz kupywał przetwornice zwróć uwagę na to żeby kupić odpowiednią do Twojego auta. Są 2 rodzaje, skrętne i nieskrętne i nie da się tych jednych zastąpić drugimi bo są inne. Zewnętrznie wyglądają tak samo ale różnią się numerami części i gniazdem. Skrętne mają dłuższe gniazdo. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

W razie poszukiwań przetwornic, to pytać w ASO, czy raczej jakieś zamienniki z alledrogo też dadzą radę?

Opublikowano

W ASO majątek zapłacisz. Na Alledrogo kupisz. Producent to AL (Automotive Lighting). Czasami trafiają się nowe (bez brandingu Audi) i są w dobrych cenach. A jak nie to używki z logo z Audi tylko z datą produkcji przynajmniej od połowy 2007. Czym nowsze tym lepsze. Data jest na naklejce na przetwornicy. 

Opublikowano

Jeżeli nie masz skrętnych bixów to nr. części w katalogu Audi dla przetwornicy nie skrętnej to 8E0907391B. Nr części Automotive Lighting to AL 1307329115

Tak wygląda nie skrętna:

ALLEGRO.PL

AL 1307329115 na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje...

 

20201212_220025.jpg

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.