Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB płukanka - tak czy nie?


kubab5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem przed wymianą oleju. Wczesniej auto przejechało 100 tys na Castrolu EDGE 5w 30 który ponoć nie ma dobrych opinii. Silnik nie bierze oleju. Pezechodze na 5w 40.moje pytanie brzmi czy zastosować plukanke? Jeśli tak to jaką? Lub może polecacie jakiś dodatek do oleju np zmniejszający tarcie albo czyszczący, lub ceramizer? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś temat, który często był/jest poruszany na forum i zawsze ma tyle zwolenników co przeciwników.

Ja osobiście należę do osób, które nie stosują tej czynności przy obsłudze silnika, a za płukankę w moich silnikach robią regularne wymiany oleju.

Co do samego Castrola to faktycznie nie ma za dobrych opinii, ale najważniejszą kwestią przy tym oleju jest miejsce jego zakupu, bo o ile w PL jest z nim różnie o tyle już kupiony oryginał w D trzyma parametry i jest bdb olejem.

W Twoim przypadku jeżeli silnik był/jest zadbany, regularnie serwisowany i nie jest zasyfiony przez na przykład LL bez zastanowienia zmieniłbym olej na taką lepkość jak napisałeś bez jakiejkolwiek płukanki, ale to Twoje auto i pewnie więcej wiesz w jakim jest stanie i co dobrze mu zrobi, a więc decyzja jest Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam płukanke,mój silnik po kilkunastu latach jazdy na LL był nieźle zasyfiony. Po płukance zlany olej był jak smoła,teraz jest coraz  lepiej. Zrobiłem 4 płukanki przy każdej wymianie oleju od kiedy mam to auto. Myślę że już wystarczy płukania,teraz dobry olej i wymiana co 10 tys wystarczy.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie przeglądając forum mogłem stwierdzić, że opinie są podzielone na ten temat. Poprzedni właściciel zmieniał olej co 10-12tyś km także silnik raczej jest w dobrej kondycji. Poprzedni właściciel też był użytkownikiem forum, więc wierzę w jego wymiany oraz sprawdzony olej :D W takim razie jaką płukankę zastosować? a może lepiej jakiś dodatek do oleju? A co sądzicie o dodatkach do oleju? np takim czymś:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 49,99 zł - DODATEK DO OLEJU Mos2 DWUSIARCZEK MOLIBDENU 300ML (9350990477). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
Edytowane przez kubab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

po kilkunastu latach jazdy na LL

Wtedy ma to rację bytu...natomiast nie wiadomo jak się sprawy mają u pytającego kolegi.

Dla przykładu moje auto LL nie widziało nigdy i kolor oleju jaki zalewam taki praktycznie zlewam  i to praktycznie w tej ilości co wlałem, brak zużycia oleju w mojej 0000( wymiany regularne do bólu co 12 miesięcy)

2 godziny temu, kubab5 napisał:

A co sądzicie o dodatkach do oleju?

Ja sądzę,że nie kombinuj jak nie ma potrzeby, zmieniaj regularnie dobry jakościowo olej i ciesz się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę polecić specyfiki - Tec 2000 Engine Flush oraz XADO Antykoks Anticarbon. - Oba robią kolosalną robotę. W mojej opinii  - na podstawie mojego silnika 2.0 ALT wysuwam wnioski ,że nic nie jest w stanie zatrzymać nagaru z czasem. Wymieniam olej odkąd mam silnik co 7-10 tyś km na najlepsze oleje + filtry (ostatnio dałem mu nawet filtr oleju VW oryginalny , ale są to mann lub knecht przeważnie) , a teraz zrobiłem taki miks - wlałem 3x anticarbon na tloki + tec 2000 i na pół godziny chodził - potem wlałem Penrite 0w40 Ten Tenths. Stary olej zrobił 4,5 tyś km. Był zesrany syfem jak nie wiem co. Auto mam od 116 tyś przebiegu. W niemczech olej co 15 tyś km był wg książki serwisowej, a mimo to nagar jest - prawdopodobnie to jest cała alfa i omega problemów z silnikami ALT, ale jeszcze pojeżdzę i dam szerszą opinię potwierdzoną doświadczeniami. ;) . Profilaktycznie trzeba płukać - lecz płukankami wysokiej klasy. Jestem zwolennikiem płukania odkąd zauważyłem ile dobrego z tego wynika. Ale Panowie - preparatami wysokiej klasy, przebadanymi jak TEC 2000, Motul, Liqui Moly - nie wlewajcie żadnej nafty, bo nie ma właściwości smarnych. Zaufajmy chemikom ze znanych firm ,które pracują nad jakimś składem , który nie robi silniczkowi krzywdy. Najwięcej dobrego z mojego doświadczenia uczynił TEC 2000. Rewelacja ! . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi. Dodatki odpuszczę. Olej jest dość ciemny już po 12 tys. Miałem wcześniej 1.8T AEB i tam olej był wyraźnie jaśniejszy, dlatego zdecydowałem się na płukanke w moim BFB. Gdzieś czytałem, że plukanke warto wlać przez bagnet, co o tym sądzicie? 

Zamówiłem taka plukanke, dobry wybór? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 27,39 zł - MOTUL ENGINE CLEAN...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 23:24, Anelson napisał:

wysuwam wnioski ,że nic nie jest w stanie zatrzymać nagaru z czasem.

Michał, oczywiście możesz trwać w tym przekonaniu,ale.....fakty są takie, że w silnikach z wtryskiem pośrednim (czyli m.in takich jak ALT) oraz głównie wolnossących przy odpowiednim serwisie silnika najlepiej od pierwszych jego dni eksploatacji i lanie dobrej jakościowo oliwy ( nie mam tu na myśli jakiejś konkretnej nazwy) nagar nie odkłada się, bo po prostu nie ma z czego ze względu na inną specyfikę eksploatacji w stosunku np. do silników uturbionych no i sławnych z wtryskiem bezpośrednim.

Lanie jednej marki oleju z dobrymi właściwościami myjącymi eliminuje sprawę nagaru praktycznie w 100%, przynajmniej z tego co widzę u siebie i nie tylko w Audi ale i innych wolnossakach z którymi mam do czynienia, a jest ich kilka....

17 godzin temu, kubab5 napisał:

Zamówiłem taka plukanke, dobry wybór? 

Kupiłeś to użyj natomiast ja osobiście bardziej ufałbym produktom LM, bo z Motulem jako takim różne czasami cuda się słyszy, może to akurat nie dotyczy płukanek,oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Michał, oczywiście możesz trwać w tym przekonaniu,ale.....fakty są takie, że w silnikach z wtryskiem pośrednim (czyli m.in takich jak ALT) oraz głównie wolnossących przy odpowiednim serwisie silnika najlepiej od pierwszych jego dni eksploatacji i lanie dobrej jakościowo oliwy ( nie mam tu na myśli jakiejś konkretnej nazwy) nagar nie odkłada się, bo po prostu nie ma z czego ze względu na inną specyfikę eksploatacji w stosunku np. do silników uturbionych no i sławnych z wtryskiem bezpośrednim.

Lanie jednej marki oleju z dobrymi właściwościami myjącymi eliminuje sprawę nagaru praktycznie w 100%, przynajmniej z tego co widzę u siebie i nie tylko w Audi ale i innych wolnossakach z którymi mam do czynienia, a jest ich kilka....

Kupiłeś to użyj natomiast ja osobiście bardziej ufałbym produktom LM, bo z Motulem jako takim różne czasami cuda się słyszy, może to akurat nie dotyczy płukanek,oby.

A właśnie olej też kupiłem motul także zaczynam się martwić :decayed:

Edytowane przez kubab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul...bardzo ważne jest aby był kupiony od autoryzowanego przedstawiciela jeżeli już na niego pada wybór, ale osobiście zdecydowanie wolałbym coś takiego jak LM, Ravenol czy Valvoline.

Każdy jednak kupuje co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AndrzejK. napisał:

Motul...bardzo ważne jest aby był kupiony od autoryzowanego przedstawiciela jeżeli już na niego pada wybór, ale osobiście zdecydowanie wolałbym coś takiego jak LM, Ravenol czy Valvoline.

Każdy jednak kupuje co mu pasuje.

Chciałem zmienić Castrol na coś lepszego i chyba srednio się udało. A kupiłem na allegro także różnie może być. No turndo, zalewam motulem 11-12 tys musi wytrzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "polskiego" Castrola warto zmienić...

Natomiast kupować olej na allegro to słaby pomysł....ale możesz zwrócić...powtarzam tylko autoryzowany sprzedawca danego oleju.

Moja rada- zwróć ten olej i kup np. Ravenol vst 5W40, super olej do uturbionych silników, ale nie tylko.

I jeżeli już to wymieniaj co 10kkm.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AndrzejK. napisał:

Natomiast kupować olej na allegro to słaby pomysł

Na allegro są przecież sklepy oficjalnych dystrybutorów :) towar zawsze pewny,oczywiście zawsze znajdzie się jakaś szuja która za 10zl taniej chce wciskać jakiś szlam,ale po to są komentarze by sprawdzić czy dany sprzedający to słup czy porządny sklep.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślisz prawidłowo podobnie jak ja tyle, że kluczowe pytanie to czy kolega kupił olej u kogoś konkretnego czy po taniości u byle kogo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AndrzejK. napisał:

Tak, myślisz prawidłowo podobnie jak ja tyle, że kluczowe pytanie to czy kolega kupił olej u kogoś konkretnego czy po taniości u byle kogo.....

Nie byłem świadomy takich przekrętów na allegro z tymi olejami. Patrzyłem, żeby było trochę ludzi którzy kupili ten konkretny olej u danego sprzedawcy, także nie był najtańszy. 5l kosztowało 100zl, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, AndrzejK. napisał:

Tak, myślisz prawidłowo podobnie jak ja tyle, że kluczowe pytanie to czy kolega kupił olej u kogoś konkretnego czy po taniości u byle kogo.....

To już inna kwestia,oczywiście może zwrócić do nadawcy jak nie otworzył jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kubab5 napisał:

co o tym sądzicie?

 

13 minut temu, pila24 napisał:

może zwrócić do nadawcy jak nie otworzył jeszcze.

Tak bym zrobił

U kogo kupiłeś olej?

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, AndrzejK. napisał:

 

Tak bym zrobił

U kogo kupiłeś olej?

Konkretnie ten olej u tego sprzedawcy 

Screenshot_20200924_143925_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...