Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bex, quattro - dziwny dźwięk w silniku po jego odpaleniu (tylko na zimnym)


prontoszymek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem jakiś czas temu 1.8t Bex, quattro. Sprzedawca mówił, że taki dźwięk wydaje przepustnica.. (XD), miało to zniknąć, niestety. Ciągle jest. Martwię się, że mogę włożyć w auto za dużo pieniędzy.. Rozrząd idzie do wymiany, ale to chyba nie jest sprawka.. Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że dźwięk znika po jakiejś minucie po odpaleniu silnika. Wtedy wszystko jest okej. Po rozgrzaniu silnika, jak go się odpala, to nie ma tego dźwięku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa SAi Ci wyje. Trochę za głośno i pewnie niedługo skończy żywot. Wywal to gówno, przy okazji program i po problemie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przem8 napisał:

Pompa SAi Ci wyje. Trochę za głośno i pewnie niedługo skończy żywot. Wywal to gówno, przy okazji program i po problemie :D

A bez programu można się tego jakoś pozbyć? Mniej więcej dowiedziałem się za co jest odpowiedzialna na pompa, tylko nie wiem jakie są skutki jej usunięcia i co trzeba zrobić, aby ją usunąć. Formalnie bym ją zostawił, kupił nową, ale drogie to jak nie wiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale będzie wywalać checka. Jak działa to zostaw póki co. Używane kosztują do 100zł i podobnie kosztuje wywalenie tego z softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie to zostawię. Tylko wymienię na albo używana, albo nowa.. Zależnie jak na to spojrzę i czy będzie to wymagane. Dzięki wielkie za radę i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy nie ma czasem nieszczelność w tym układzie i dlatego tak głośno pracuje. Na nowe szkoda hajsu, a to gówno jest tylko przez pseudo ekologię, jak reszta niepotrzebnych wynalazków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prontoszymek napisał:

Warto dodać, że dźwięk znika po jakiejś minucie po odpaleniu silnika. Wtedy wszystko jest okej. Po rozgrzaniu silnika, jak go się odpala, to nie ma tego dźwięku.. 

To SAI, działa przez około 2 minuty, aby nagrzać katalizator.  Jak wyżej zmieniając mapę silnika wyłącz SAI, jeżeli chcesz pozbyć się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też radzę wywalić to gówno, podobnie tak jak Ty myślałem, że kupię używkę, po poprzednia też wyła no i co? Pochodziło parę miesięcy i zaś to samo. Wyłączyłem to w programie i po problemie. Posiedzisz trochę w tym silniku, to będziesz wiedział o czym wszyscy mówimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Na dziś chwilowo odłączyłem bezpiecznik od pompy, przez co przy odpalaniu silnika się załącza się i nie ma tego koszmarnego dźwięku. Podobno nic się nie dzieje z silnikiem po tym, tylko wywala checka, więc nie ma tragedii.. Kiedyś sam coś zdziałam, odłączę to całkowicie, albo kupię używkę, narazie zostawię tak jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check się zapalił po ponownym odpaleniu silnika. Także chyba będzie trzeba to jakoś zrobić, aby się nie pojawiał za szybko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabelek za 60zł MPPSv13 z Allegro i wyślij tutaj na forum któremuś z chłopaków i Ci wyłączą to. Z check nie jeździj za dłogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...