Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaparowany klosz.....


Anubiss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy bo już mnie szlak trafia, rozklejałem dwie lampy i malowałem środki, skleiłem na stary klen obie i po około 2 tygodni prawa lampa zaczęła lekko parować, więc postanowiłem że zdemontuje jeszcze raz i od nowa zrobię dwie lampy na nowym kleju (wymieniałem też nowe klosze). Po ulewie lewa lampa za***iście się zachowuje 0 zacieków ani nic. A lewa lampa tragedia... od ulewy jak zaparowała (około tydzien) tak do dziś nawet nie schodzi to. I tak muszę rozebrać tą lampę żeby ją wyczyścić, ale nie wiem gdzie szukać problemu, może ktoś coś? 

photo_2020-10-03_10-17-06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki odpowietrzające założyłeś z powrotem? Może je zagiąłeś gdzieś przy montażu lampy i sa nie drożne i nie mogą odparować?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale możliwe że właśnie jest tak jak mówisz, bo żeby od tygodnia taki sam stan się utrzymywał to wnioskuję że właśnie nie ma odpowietrzenia żadnego.... ciekawe co tam jest bo i tak muszę rozkleić lampę ponownie żeby ją wyczyścić sam znowu nowy klej i zobaczę te odpowietrzniki... tylko muszę ich poszukać bo nie wiem dokładnie czy to są te o których myślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz rozklejać lamp by sie do wężyka dostać. Jest on pod spodem lampy wpięty i powinien być puszczony za lampą w kierunku dołu. Przy osadeniu lamp trzeba uważać żeby sie nie wypiął albo załamał. Tak wygląda (nr.7 na schemacie):

 

 

20201003_120923.jpg

20201003_121048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para wodna raczej nie jest twarda więc może zacieków nie będzie. Odczekaj aż odparują, rozkleić zawsze można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Anubiss napisał:

@Muskel1 dzięki stary za pomoc, jutro biorę się za robotę i to sprawdzę :) dam znać

Tylko nie dotykaj klosza od strony wewnętrznej, bo to surowy plastik i rysy zostaną... Przepłucz wodą Destylowaną bez dotykania tylko nie za mocno, bo chrom może odpaść (miałem przypadek w lampie z b6 :D Nie wiem jak w B8, ale pewnie może być to samo) i suszarką odmuchaj :)

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpakuziom klosze nowe :D maja dwa tygodnie także nie powinno być problemów haha :d martwi mnie jedynie to że może być ten odpowietrznik zapchany i jak znowu rozkleję lampkę i skleję i ponownie będzie para to mnie szlak trafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taka para jaka się wytwarza naturalnie w lampie i wychodzi poprzez odpowietrzniki,tutaj masz ewidentnie przeciek wody do wnętrza lampy. Szukaj nieszczelności w lampie,odpowietrzniki tutaj nie pomogą bo jest basen w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany, rzeczywiście dostawała się woda bo ułamałem plastik przy pierwszym montażu i myślałem że nie będzie żadnego problemu, lampę rozkleiłem i ponownie skleiłem, ciekawe czy pomoże to bo dość sporo teraz dałem kleju żeby uszczelnić jeśli nie pomoże będę zmuszony kupić obudowę klosza :D (przewody wszystkie drożne). Także dziękuję panowie za pomoc, i dam znać jak coś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24 @Muskel1 niestety Panowie ;/ poległem, dziś byłem na myjni i waliłem lampę ile wlezie, i nic się nie działo dosłownie nic, ani woda się nie dostawała ani nie zaparowywała lampa, dosłownie za 2h zaczął padać deszcz i lampa zaparowała... Być może to wina tego że ułamałem cały plastik przy mocowania lampy do obudowy, zalepiłem to silikonem ale tak średnio widocznie... No trudno zamówię nową obudowę reflektora i powinno być dobrze co? (sprawdzałem drożność odpowietrznika i wszystko jest ok)

photo_2020-10-05_16-31-03.jpg

 

tu jeszcze wam pokażę co dokładnie złamałem przy wcześniejszym rozklejaniu. Cały ten róg ułamałem i próbowałem kleić go na kropelkę + klej do szyb ale widocznie to przez to się tak dzieje (tak myślę) 

Screenshot_1.jpg

Edytowane przez Anubiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, najlepszym sposobem na sprawdzenie szczelności jest maszyna do dymu, wiadomo że nikt takiej w domu nie ma ale może e-papierosem nadmuchać dymu przez odpowietrznik do lampy i zobaczyć czy gdzieś będzie uchodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 kupiłem tą obudowę bo już mnie szlak trafia... wcześniej jak rozklejałem lampę to tam gdzie złamałem było trochę wody

Edytowane przez Anubiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anubiss napisał:

Cały ten róg ułamałem i próbowałem kleić go na kropelkę + klej do szyb ale widocznie to przez to się tak dzieje (tak myślę) 

 

Najlepiej to na klej poliuretanowy kleić,uszkodzona obudowa to już spory problem. Wtedy klosz juz nie przylega jak powinien i woda może się dostawać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...