Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bfb 300+


sky2k

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam stage 2,  235hp i jest fajnie aczkolwiek apetyt rośnie....

Mniej więcej wiem jak to osiągnąć, aczkolwiek chciałbym żeby to było zrobione na lata, dlatego zastanawiam się nad zakuciem dołu i o ile nowe korbowody są jeszcze nie kosmicznie drogie to tłoki już troche swoje kosztuja...

Da się jakoś dobrać tłoki z jakiegoś innego silnika/mocniejszego? tak żeby nie bawić się w rozwiercanie/strokera ?

I jeszcze pytanie o odprężenie silnika, jak to się ma do pytania wyżej ? bo nie chciałbym kombinować z grubszą uszczelką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz13 napisał:

Tłoki z Bama, albo odprężyć swoje,

a co będzie lepszym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morelo napisał:

Pierwsze i zasadnicze pytanie. Jaka jest kondycja silnika? kompresja, stan głowicy, ciśnienie oleju, itp?
 

silnik w bardzo dobrym stanie, parametry idealne,

może ktoś podać numer tłoków od BAMa jakich szukać ? bo znalazłem nie wiele, ale różnią się od siebie a niby wszystkie do BAM...

I jeszcze pytanie co do k04, czy iść w k04-064 czy jakąś hybryde na bazie k04, bo wyczytałem że standardowa będzie dość późno wstawać i z dołu będzie troche brakowało mocy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jeśli u Ciebie Motorownia w bardzo dobrym stanie to bez problemu na dobrej turbosprężarce k03 hybryda na bazie K04-064,czyli K03-029RS  powinno być w okolicach 270 koni 380 niutonometrów. Oczywiście kat out, DP, wtryski 430, sztywny tip, ic 230, przepływka 3 cale, itp

 Ale co do pytań. Jeśli planujesz moce w granicach 320-340 to wystarczy ci kute korbowody, tłoki bama lub podkładka odprężająca.  Jeśli zaś chcesz Na okolice 370KM no to koniecznie hybryda na bazie K04-064, Żeby na ładnie wstawało z dołu to musiałbyś mieć zrobionego strokera a tak, musisz się liczyć z tym większe Turbo będzie później wstawać.

w 1.8 hybryda K04-064 to obstawiam 1 bar przy 3500rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, morelo napisał:

w 1.8 hybryda K04-064 to obstawiam 1 bar przy 3500rpm.

dokładnie jak kolega powyżej pisze potwierdzam

k04 064 w 1.8T ma 1 bar w okolicach 2900 a 3000 RPM

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hopek03 napisał:

dokładnie jak kolega powyżej pisze potwierdzam

k04 064 w 1.8T ma 1 bar w okolicach 2900 a 3000 RPM

to jeszcze ni tak źle, teraz moja hybryda wstaje przy 2800,

 

jeszcze pytanie bo spotkałem się z oznaczeniem k04 064 jako standard, oraz k04 064 jako hybryda, 

byłem pewny że k04 064 to standardowa suszarka, a oznaczenia typu k04-XXX to właśnie hybryda jak to jest ?

bo podobnie jak z tłokami znalazłem kilka turbin z różnymi oznaczeniami, większość do 400hp, wygląd ten sam z kolektorem, a ceny od 1500 do 4000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k04 064 bierz ze sprawdzonego źródła bo na aliexpres też sprzedają podróby takie turbo to koszt 4000 u sida bym brał jak co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o korbowodach z aliexpress ?

a w pl

FMIC.PL

AUDI / VW 1.8T 20mm - kute korbowody JRspec ►FMIC.PL◄ Twój tuningowy sklep internetowy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie korby polskie princa wiercone

pamiętaj że każde korby co zakupisz dobrze dać do sprawdzenia trzymania wymiarów i osiowości

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1499 zł - Korbowody kute PRISM VW Audi 1.8T 20 RIFLE DRILLED (9201166559). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można gdzieś je dostać taniej ? bo z śrubami ARP to 1.9k wychodzi, chyba że jest jakiś tańszy zamiennik śrub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 120 zł - Śruby korbowodów 3/8" - zestaw do 4 cyl. (8052228158). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Ten sam sprzedawca ma, wysil się trochę szukaj czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, morelo napisał:
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 120 zł - Śruby korbowodów 3/8" - zestaw do 4 cyl. (8052228158). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Ten sam sprzedawca ma, wysil się trochę szukaj czytaj.

właśnie szukam i czytam, tylko podałeś link do używanych, ja brałem pod uwage nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten sam sprzedawca ma takie śruby ale jak widzę że ktoś pisze chce ras a dobrze a na wszystkim chce oszczędzić to dla mnie to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, pracuje w troche innej branzy ale z doswiadczenia wiem ze czasami sa produkty o takich samych parametrach i jakosci tylko bez konkretnego znaczka i kosztuja duzo mniej, dlatego poprostu szukam jakis rozwiazan zeby nie placic za darmo, nie zarabiam nie wiadomo ile zeby sie nie martwic o koszta. 

nigdzie nie napisalem ze chce to zrobic najtanszym kosztem, pozatym wszystkie czrsci do tej pory jakie kupowalem do audi nigdy nie byly z dolnej polki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sky2k napisał:

właśnie szukam i czytam, tylko podałeś link do używanych, ja brałem pod uwage nowe...

nowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...