Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szukam opisu czyszczenia turbosprężarki


rotter

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w opisie - przekopałem już kawałek i znalazłem wiele opisów czyszczenia turba, ale nigdzie nie znalazłem do 1,8t - czy wie ktoś z szanownych kolegów gdzie mogę takowy opis znaleźć - bo mi już ręce opadają, a mam w domu turbinkę i ręce mnie swędzą a nie chce nic skopać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z rozbitka i mam okazję się podszkolić trochę - no i w sumie młodsza od mojej i mam zamiar jak będzie sprawna wsadzić do siebie a osadu jest w niej też trochę więc chciałem ją wyczyścić w miarę możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0304092008ggggggg.jpg

więc tak zdięcie jakieś już mamy i teraz pare pytań do kolegów

1 czemu części zaznaczonej na czerwono nie mogę ściągnąć - mimo tego że odkręciłem zawór i blokadę po drugiej stronie - która jest w tej chwili na zdięciu zaznaczona na biało - delikatnie poszło do góry i dalej jest wyraźny opór - choć można tym kręcić to nie można ściągnąć a z młotkiem nie chce startować do tego na razie :decayed:

2 czy śruby zaznaczone na niebiesko też mogę rozkręcić żeby dostać się dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poodkręcać, tak aż zostanie ci sam korpus. Ale korpusu już to nie radze rozbierać. Turbo to w sumie można wyczyścić po stronie zimnej i z zewnątrz. Gorąca strona się i tak wypali sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poodkręcać, tak aż zostanie ci sam korpus. Ale korpusu już to nie radze rozbierać. Turbo to w sumie można wyczyścić po stronie zimnej i z zewnątrz. Gorąca strona się i tak wypali sama.

dzięki kolego za podpowiedź, też właśnie podszkoliłem się trochę i doszedłem do tego samego wniosku :hi:

jak jej nie opchnę, bo jest kilku chętnych to wezmę się za czyszczenie i zrobie może małe fotostory do warsztatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega gregory napisał część można rozebrać i wyczyścić, pomijając oczywiście korpus, a ogólnie czyszczenie z zewnątrz i oczyszczenie klapki w wydechy którą reguluje sztanga - reszty nie ma co ruszać - to prawda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO można wyczyścić tylko dla samego wyglądu jeśli jest chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny chętny :decayed: bez potrzeby wsadzania ogłoszenia - na razie delikatnie ją wyczyściłem a we wtorek albo środę będe u magika co regeneruje turbiny żeby ją sprawdzić - choć pewnie koło środy prędzej - turbina wizualnie wygląda dobrze, luzów na wirniku też raczej nie wyczułem, ale zobaczymy co magik powie - jak co to na pw napisz ile byś chciał dać - w rama rozsądku rzecz jasna, na pewno nie zedrę jak by co, zaproponuj coś rozsądnego :> a w środę dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...