Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik źle pokazuje


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu licznik w moim aucie szaleje od temperatury i wskazan paliwa problem wygląda tak odpalam auto rano jade do pracy wskazowka temperatury dobija do 90 stopni gaszę auto i zamiast spaść do końca zatrzymuje się np na 70 stopniach lub nie spada wogle i po ponownym uruchomieniu nabija juz np od 70 do 120 stopni.Dodaje 3 filmy które udało mi się uchwycić.Dodam ze jak odłączę aku lub wyjmę na chwilę bezpiecznik nr 15 wszystkie wskazania normują się do zera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod komputer i sprawdź czy są jakieś błędy. 

Możliwe, że czujnik temperatury cieczy chłodzącej uwalony i daje błędne wskazania na zegary. Sprawdź komputerem wartości temperatur jakie podaje ten czujnik do sterownika silnika i na zegary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledow zero w sterowniku silnika.Niewiem czy dobrze myślę ale po wyłączeniu zapłonu wskazowka temperatury za każdym razem powinna spasc do końca a tak się nie dzieje zawiesza się gdzieś po drodze lub wogle nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka powinna opaść. Zrób Autoscan wszystkich sterowników i sprawdź temperatury tak jak pisałem. Czujnik powinien podawać to samo wskazanie na zegary i do sterownika silnika. Jeżeli wskazania są różne to czujnik padł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to wieczorem bo aktualnie nie mam auta.  Zapomialem dodac w wątku ze wskazania paliwa tez sa źle.Przyklad:Wsiadam do auta przekręcam kluczyk ma zapłon na fisie pokazuje paliwa na np 280 km ale juz po odpaleniu momentalnie spada np na 160 km i wskazowka lekko opada.Jade i dodaje powoli po 10 km az dojdzie do tych 280 km i stoi.A może jednak zegary uwalone bo dziwna sprawa zeby 2 wskazówki od temperatury i paliwa padły w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze by było gdybyś wykonał autoscan bo może być problem z zegarami (17). W sterowniku silnika to nie będzie zapisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał sprawdzasz wartość odczytu w blokach pomiarowych licznika i porównujesz co pokazuje wskazówka , dodatkowo można test zegarów zrobić i zobsczyć czy silniczki działają prawdłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w zegary (17) i masz tam funkcję testy wykonawcze (output tests). Wchodzisz w ta funkcję i możesz tam aktywować różne funkcje w zegarach, np: test wskazówek, zaświecenie się kontrolek, test FISa, test buzzera itp. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając test wskazówek wszystkie wskazówki wychylają sie najpierw z pozycji min. do max. Po czym wracają i stają w pionie. Jeżeli dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test zegarów wygląda to tak wychodzi na to ze chyba dobre sa albo się mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wygląda że wszystko ok - sprawdź co widać w blokach pomiarowych jak wskazówka świruje 

 

ale czekaj widzę że świeżo wyciągałeś bezpiecznik - zrób ten test jak będą złe wskazania 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyjelem bezpiecznik przed nagraniem filmu.Ale przed wyjeciem tez robilem test jak były zle wskazania tylko ze nie nagrałem ?.Ale pamietam ze wskazowka od temperatury stała mniej więcej na 70 stopniach w czasie testu nie opadła do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 tez tak sądzę że problem tkwi w zegarach tak myśląc jakby któryś z czujników temperatury byl padnięty to po zgaszeniu samochodu wskazowka od temperatury zeszla by na sam dół a tak się nie dzieje tylko zawiesi sie np na 70 stopniach i tak stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...