Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań -silnik 1.8 t


Auditak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam Audi A4 b7 1.8 t benzyna +gaz. 2005r 

Mam kilka pytań związanych z eksploatacja. 

 

Przebieg mojego auta do 340 tys km z czego około 70 tys na LPG. 

- co ile km wymienia się rozrząd w tym silniku? Od ostatniej wymiany mam przejechane okolo 70 tys km, przebieg roczny jaki pokonuje to około 40 tys km, większość po autostradach. 

- Jaki olej silnikowy polecacie do tego silnika? Ja reguralnie używam półsyntetyk Lotosa, ale słyszałem że są lepsze oleje. 

- Z racji, że auto ma już 340 tys km przebiegu to chciałbym o niego trochę zadbać i zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę, co sprawdzić jeśli chodzi o silnik? 

- czy ten słynny smok olejowy, który lubi się zapychać w tym modelu jest warty sprawdzenia? Czy jeśli nic się nie dzieje to nie ruszać tego? 

       Dzięki za wszystkie porady 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Auditak napisał:

Jaki olej silnikowy polecacie do tego silnika? Ja reguralnie używam półsyntetyk Lotosa, ale słyszałem że są lepsze oleje. 

5w40, obszerny temat na forum już jest o olejach:facepalm:

15 minut temu, Auditak napisał:

- Z racji, że auto ma już 340 tys km przebiegu to chciałbym o niego trochę zadbać i zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę, co sprawdzić jeśli chodzi o silnik? 

Komplet logów do zrobienia, pomiar kompresji.

 

15 minut temu, Auditak napisał:

- czy ten słynny smok olejowy, który lubi się zapychać w tym modelu jest warty sprawdzenia? Czy jeśli nic się nie dzieje to nie ruszać tego? 

Przy tym śmieciowym oleju i jeśli to nowy nabytek to pierwsza rzecz na liście do sprawdzenia.

Rozrząd bym wymienił, u mnie zestaw INA się rozleciał po niecałych 60tys więc sam sobie odpowiedz co dzisiaj warte są zamienniki nawet pseudo renomowanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, przem8 napisał:

5w40, obszerny temat na forum już jest o olejach:facepalm:

Komplet logów do zrobienia, pomiar kompresji.

 

Przy tym śmieciowym oleju i jeśli to nowy nabytek to pierwsza rzecz na liście do sprawdzenia.

Rozrząd bym wymienił, u mnie zestaw INA się rozleciał po niecałych 60tys więc sam sobie odpowiedz co dzisiaj warte są zamienniki nawet pseudo renomowanych firm.

Obecnie leje 10w40, czy można przeskaczyc w tej sytuacji na pełen syntetyk 5w40? 

Myślę, że przejdę na Motul. 

Jesli chodzi o smok olejowy... Przez dwa lata zrobiłem tym autem ponad 70 tys km i nic się nie działo z cisneniem oleju itd. Stąd moje pytanie czy ruszać to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Auditak napisał:

Obecnie leje 10w40, czy można przeskaczyc w tej sytuacji na pełen syntetyk 5w40? 

Można. Jeśli coś jest 5w40 to nie znaczy, że to pełny syntetyk. Jeśli nie masz zbyt dużo nagaru pod pokrywą zaworów to może i smok jest w miarę czysty ale gdybać to sobie można :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nasz silnik BEX.

Bierze coś tego oleju ?.

Są dobre oliwy 10W40 i kiepskie 5W40.

Radzę poszukać coś od Fuchsa, Gulfa może Neste Oil.

Radzę też dolewać do oleju w połowie interwału / nie wiemy co ile zmieniasz olej / wymiany oliwy dodatek TBN do oleju np. od Eurola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniam ale w opisie tego produktu pisze, że nie jest do silników zasilanych gazem i z dpf ?. A ty zawsze polecasz tbn do LPG. To jak to jest? Czy ja czegoś nie kumam, a to wielce prawdopodobne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Auditak napisał:

Witam. 

Posiadam Audi A4 b7 1.8 t benzyna +gaz. 2005r 

Mam kilka pytań związanych z eksploatacja. 

 

Przebieg mojego auta do 340 tys km z czego około 70 tys na LPG. 

- co ile km wymienia się rozrząd w tym silniku? Od ostatniej wymiany mam przejechane okolo 70 tys km, przebieg roczny jaki pokonuje to około 40 tys km, większość po autostradach. 

- Jaki olej silnikowy polecacie do tego silnika? Ja reguralnie używam półsyntetyk Lotosa, ale słyszałem że są lepsze oleje. 

- Z racji, że auto ma już 340 tys km przebiegu to chciałbym o niego trochę zadbać i zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę, co sprawdzić jeśli chodzi o silnik? 

- czy ten słynny smok olejowy, który lubi się zapychać w tym modelu jest warty sprawdzenia? Czy jeśli nic się nie dzieje to nie ruszać tego? 

       Dzięki za wszystkie porady 

 

60-90, w tym momencie najlepsza opcja jest zestaw SNR+pompa hepu
tematow odnosnie oleju jest multum.. ogolnie specyfikacja lepksci to 0-5w40 do daily samochodu, co do producentow to w tej chwili Ravenol VST jest najsensowniejsza opcja, natomiast jak ma byc tanio to meguin super leichtlauf 5w40.
komplet logow na start + pakiet startowy
Rewizja i czysczenie smoka to czesc pakietu startowego dla 1.8T

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...