Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

OK. W rozmowie mowa o przewodzie K line i mój K Line z modułu BT mam być w kostce C pod pinem 7??? innego przewodu K Line nie ma który musiałbym przełożyć w pin 7C???

heh... wychodzi na to że niepotrzebnie wyposażyłem się w kostkę B bo potrzebne mi są tylko C i D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale......

w rozpisce po polsku RNS-E jest w kostce C w pin 7 - Wejście mikrofonu (+) od mikrofonu telefonu - R38- (od modelu roku 06) a nie żadna diagnoza K Line :facepalm: a wyżej było żeby tam przełożyć diagnozę... no i jak to rozumieć? maja tam być dwa przewody? z rozpiski wynika że nie... więc coś się nie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bombelm7 napisał:

no ok ale......

w rozpisce po polsku RNS-E jest w kostce C w pin 7 - Wejście mikrofonu (+) od mikrofonu telefonu - R38- (od modelu roku 06) a nie żadna diagnoza K Line :facepalm: a wyżej było żeby tam przełożyć diagnozę... no i jak to rozumieć? maja tam być dwa przewody? z rozpiski wynika że nie... więc coś się nie zgadza

B 5 linia K w rnse. Coś źle tutaj odczytujesz łączysz linie K wiązki radia z linią K wiązki Bt,i tak samo cany.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz, rozumiem. Musze zalozyc nowa kostke B i tam przelozyc k line z kostki c i doprowadzic k line z modułu  BT... pod ten sam pin B5 :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dziś udało mi sie podłączyć moduł w celu sprawdzenia jego sprawności, oczywiście moduł na siedzeniu a mikrofon na lusterku ale efekt koncowy OK. 

moduł działa, odbiera połączenia, znajduje bez problemu telefon za kazdym razem, jestem zadowolony

pewnie jeszcze trzeba to zakodowac bo moge tylko odbierac polaczenia i odrzucac polaczenia ale od strony technicznej dzieki waszej  pomocy udalo mi sie to wykonac od A do Z samodzielnie :hi:

czekam jeszcze na kabel do mikrofonu gdyż mam obecnie w celu tylko testowym założony glosnikowy, musze też wykonać instalacje po ludzku i uporzadkować całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bombelm7 napisał:

pewnie jeszcze trzeba to zakodowac bo moge tylko odbierac polaczenia i odrzucac polaczenia ale od strony technicznej dzieki waszej  pomocy udalo mi sie to wykonac od A do Z samodzielnie :hi:

Zakoduj rnse kodem 0301711 i zrób reset navi (przycisk radio + setup przez 10 sekund aż się zrestartuje). 

Kodowanie modułu bt pod Twoje auto 0010722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kolega przy pomocy VCDS zakodował mi w ten sposób i wszystko gra, mam książkę telefoniczną mam listy połączeń odebrane i nieodebrane, wybierane numery a sam tel łączy się super z modułem. wystarczy przekręcić kluczyk i tel po chwili działa i słychać w głośnikach jego aktywację. Sam bluetooth trzyma odległość ładnie bo zamykałem garaż jakieś 5m od auta i nie rozłączyło. Czyli udało się. Pora teraz ubrać to do auta tak jak powinno być, pochować kable, mikrofon i moduł. :)

Mam jeszcze pytanko o kierownicę multifunkcyjną do tego zestawu. Czy ona przypadkiem jak ktoś miał auto nowe i rnse nie była fabrycznie zawsze montowana. Czemu pytam... bo wychodzi na to że program pokazuje mi "doposaż" mowa o błędzie 02024 tak jakby cały czas wołał o doposażenie... i tak myślę że pomimo że mu to wykasuje to powraca... tak jakby rense ciągle wołał o coś i sądze że może być to multifunkcyjna kierownica. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bombelm7 napisał:

Mam jeszcze pytanko o kierownicę multifunkcyjną do tego zestawu. Czy ona przypadkiem jak ktoś miał auto nowe i rnse nie była fabrycznie zawsze montowana. Czemu pytam... bo wychodzi na to że program pokazuje mi "doposaż" mowa o błędzie 02024 tak jakby cały czas wołał o doposażenie... i tak myślę że pomimo że mu to wykasuje to powraca... tak jakby rense ciągle wołał o coś i sądze że może być to multifunkcyjna kierownica. :eusathink:

Rnse chce adaptacji rozmiaru kół,ten błąd to brak adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh te polskie tłumaczenia... 

02204 Perform adaptation - Przeprowadź adaptację

W przypadku RNSE jak Łukasz pisał trzeba przeprowadzić adaptacje w kanale 001 i 002, rozmiar kół i impulsy...

 Perform Adaptation of Wheel Size (ADP 001) and Impuls (ADP 002).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sory za czas... chcialem serdecznie podziekowac wszystkim za pomoc ktorzy sie zaangazowali. Nie taki diabel straszny jak go opisuja... wszystko zlozylem wg oryginalu. Moduł jest w podlodze, wiazka w oryginalnym miejscu, mikrofon w suficie. Dziala bez zarzutu. Wszystko listy połączeń spis i wybrane numery. Czas testow dobiegł końca. Szczerze polecam... Całkowity koszt około 200 moduł - kpl z obudową i mikrofonem, 17zl kabel mikrofonowy, 20zl, taśma przewodów..., chyba 15zl kostka do quadlock z pinami... jeszcze browar przy tym w sumie najdrożej  chyba... hehe... za okolo 300zl mam tel. w autku. Bluetooth dziala fajnie. Rozmowca slyszy mnie ok jak ja jego. Takie nic a tak cieszy... Dokupie sobie kierownice multifunkcyjna... do tego... 

minus... bez profesjonalnej zaciskarki trzeba sie namęczyć podczas aplikacji pzewodów ale do ogarnięcia...

kolejny... cieżko upchać całość pod siedzeniem pasarzera...

i tyle... kodowanie trwalo 3 min.

Kurde jak tak pomysle... to przed bylo to niewykonalne a obecnie uwazam ze jest to proste... Dzieki Bogu ze nie kupilem tego modułu ze strony niemieckiej za 299 EUR... kufatec czy jakos tak... tu mam oryginal za 300zl heh... 

raz jeszcze dzieki wszystkim :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...