Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie. Posiadam zwykle radio w B7 Audi Concert 2din...

radio nie wyglada zbyt ladnie jak rowniez ostatnio mi sapie bledem CD...

Chce zmienic je na nowsze i mysle nad RNS z kolorowym wyświetlaczem. Warto? co poza wizualizacja i slotami SD otrzymam? 

dodam ze w aucie jest fabryczny subwoofer w tylnej półce i standardowe nagłośnienie

Zagra to? Nie chce pakowac chinola bo juz nie raz bylem swidkiem jak tylko razladowywuja ludzia aku... chce oryginalne radio. Jesli nie warto to kupie takie jak mialem ale jesli sa jakies argumenty za zakupem radia rns to chetnie o nich sie dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jest nawigacja w RNS-E. Zamiana nie jest p&p. Trochę trzeba przy instalacji popracować plus kodowanie. Poszukaj na forum jest już opisywana zamiana. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znalazłem tylko zmianę radia na RNSE z Symphony.

Ja posiadam aktualnie radio Audi Concert III, nie mam gpsu, żadnych dodatkowych modułów i sterowania w kierownicy.

Tył radia wygląda następująco

my.jpg

Ja nie wiem... ja chyba nie potrzebuję żadnych przejściówek żeby podłączyć RNSE, ani do anteny ani do ISO... jedynie co mogę to rozbudować radio o moduł GPS i bluetooth przy użyciu osobnych części a tak nowe RNSE podłączę pod obecne miejsce p&p ???

Sorry, wiem że o tym piszą lecz tak jakoś albo ja chaotycznie czytam... albo to chaotycznie i niezrozumiale poopisywane jest wszystko. Niech ktoś napisze co ma wiedzę albo odezwie się na PW i pomoże...

Edytowane przez bombelm7
rozbudowa zagadnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 01:08, bombelm7 napisał:

Sorry, wiem że o tym piszą lecz tak jakoś albo ja chaotycznie czytam... albo to chaotycznie i niezrozumiale poopisywane jest wszystko. Niech ktoś napisze co ma wiedzę albo odezwie się na PW i pomoże...

Musisz z tej dużej kostki wyciągnąć jedną mniejszą wtykaną i przenieść pin K-line do drugiej małej kostki. Jak na poniższym zdjęciu. Dodatkowo kup antenkę gps do rnse,koszt około 30 zł. Poza tym licznik,adaptacje kanał 62 i dodaj navi do wartości wyświetlonej (vcds podpowie jaka to wartość).

Screenshot_20201124-231029_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ja mam tylko 1 kostke mala koloru zielonego w tej duzej czarnej...  same radia zamieniłem p&p... bez zmiany instalacji... tylko wpiąlem kostke quadlock w rnse i po sprawie... gps na 8 satelit antena na budzikami wstawiona na magnesie, generalnie jestem zadowolony

kupilem juz złacze 12pin drugiej malej kostki (tej niby niebieskiej) by ja osadzic obok tej zielonej co mam...

czemu mam przeniesc z 1 kostki k-line z pin 5B do drugiej do pin 7C? po co? myslalem ze kable z modułu bt wystarczy podłaczc kolorami do kostki duzej czarnej zakodowac i po sprawie

aha z modulu mam duzo kabli ktore mnie interesuja? dwa czarne... jeden to mikrofon, drugi to zyłowy, kilka w nim ich jest... i sa jeszcze te luźne...

 

20201124_164508.jpg

20201116_175215.jpg

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bombelm7 napisał:

czemi mam przeniesc z 1 kostki k-line z 5B do 7C? po co? myslalem ze kable z modułu bt wystarczy podłaczc kolorami do kostki duzej czarnej zakodowac i po sprawie

Jak nie przeniesiesz lini K i zostawisz w 5B to zablokujesz ją i nie będzie działała diagnoza w całym aucie,rnse ma pin lini K w 7c i tam należy ten pin umieścić. Wówczas będzie działała diagnoza i kodowanie radia zrobisz. 

A dlaczego masz obciętą wiązkę od bt? Montujesz moduł czy juz miałeś go wcześniej? Interesują Cię te kolorowe kabelki i ten przewód czarny w którym są 2 żyły-zielona i czarna (do mikrofonu). Ten grubszy czarny przewód z wieloma żyłami nie interesuje Cię,jest od podstawki telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie ten moduł niby z b7 europa z literką H chcialbym miec to w aucie jak juz jest ten rnse... znaczy telefon bluetooth ok k-line rozumiem... przy instalacji modułu zamienie pin i założę go do nowej kostki... no cóż... taki mam moduł. Cieszcze sie ze posiada obudowe hermetyczna antenie i plomby sa ok na nim jest też złącze a kable sobie polutuje...

jest jakiś schemat kolorów kabli gdzie który do której kostki? te w czarnej otulinie zaizoluję...  

czyli tak jak mam teraz k-line jest zablokowana... musze przełożyć

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza to możliwiść "wejścia" w radio czy inne urządzenia za pomocą programu diagnostycznego podpinając się pod złącze obd. To także własna diagnoza urządzeń. Minitorują one same siebie i zapisują błędy jeżeli coś nie funkcjonuje. Te błędy możesu odczytać programem diagnostycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię zmartwię ale wersja H tak samo jak wersja K jest uszkodzona programowo i może się wywalić.

Montaż modułu za schowkiem jest łatwiejszy i bezpieczniejszy dla modułu bo nie ma możliwości zalania go. A w podłodze mimo hermetycznej obudowy zdarza się iż dostaje się tam kilka kropli wody przy jakimś zalaniu i niestety ta woda tam pracuje i niszczy moduł. Ale Twój wybór jak zrobisz.

Przewody w wiązce:

Cany to skrętka i łączysz je kolorami z tymi w dużej kostce,

Czerwony z niebieskim paskiem  +12v

Brąz -12v

Czarny tel-

Zielony tel+

Zielony z czerwonym paskiem linia K

Niebieski z czerwonym to prawdopodobnie nieużywany pin,można dać go jako mute po przełożeniu pinu w kostce modułu BT

Te przewody od podstawki jest bezpieczniej usunąć z kostki modułu bt.

  

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zobaczymy... nie znalazlem wiedzy o wadliwosci modulu H... o K pisali... zobaczymy... ja szanuje auto wiec mysle ze oryginalne miejsce bedzie ok... dzidzior jezdzi z tyłu... wiec przód bezpieczny.

co do instalacji w niektorych miejscach w kostce maja do jednego terminala dochodzi np 2 przewody... jak np k-line w 7c i w to samo miejsce zielony z czerwonym packiem z modulu bt? dobrze to rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bombelm7 napisał:

kurcze zobaczymy... nie znalazlem wiedzy o wadliwosci modulu H.

Na 6 sztuk H które miałem 3 uszkodzone programowo...

 

5 godzin temu, bombelm7 napisał:

co do instalacji w niektorych miejscach w kostce maja do jednego terminala dochodzi np 2 przewody... jak np k-line w 7c i w to samo miejsce zielony z czerwonym packiem z modulu bt? dobrze to rozumiem? 

Tak,cany i k po 2 przewody na 1 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pila24 miales racje aby usunąć przewody z kostki przy bt, duzo prosciej i o wiele bezpieczniej,

dzis zabiore sie za podłączenie tego ale narazie na krótko pozostawiajac wszystko na wierzchu no bo jak ma sie okazac ze ten modul bedzie wadliwy to szkoda roboty przy nim

16062960924148479989707141579708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bombelm7 napisał:

pila24 miales racje aby usunąć przewody z kostki przy bt, duzo prosciej i o wiele bezpieczniej,

dzis zabiore sie za podłączenie tego ale narazie na krótko pozostawiajac wszystko na wierzchu no bo jak ma sie okazac ze ten modul bedzie wadliwy to szkoda roboty przy nim

16062960924148479989707141579708.jpg

Te uszkodzenia różnie się mogą objawić,np. mam jeden moduł który nie daje się zakodować i ma wszystkie wartości wyzerowane,ale działa. Tylko bez kodowania nie do się go do reszty systemu dołączyć (kiera mf,rnse). Inny z kolei ma błąd jednostki kontrolnej i nie działa w ogóle,inny działa ale nie daje się wykryć... Także loteria z tymi H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę i lutuje kable, dziś wszystko przygotuję na jutro by tylko wpiąć kostki tylko w sumie to tą kostkę D i ten K line i tek muszę już przy montażu zrobić na wyjętym radiu ale czy to podłączenie ma tak wyglądać jak tu rozpisane?

 

z modułu BT  -------------- do --------------- radia RNS-E
czerwono/niebieski pin 1 zasilanie bt(+)--------------------------------------- pin 15 kostka D
brązowy pin 2 zasilanie bt (masa) – --------------------------------------------- pin 12 kostka D
zielony pin 8 sygnał tel + ----------------------------------------------------------------pin 12 kostka C
czarny pin 9 sygnał tel – ---------------------------------------------------------------  pin 6 kostka C
zielony pin 11 + mikrofonu -------------------- do wtyczki mikrofonu
czarny pin 12 – mikrofonu --------------------- do wtyczki mikrofonu
zielono/czerwony pin 15 k-line -------------------------------------------------------pin 5 kostka B
fioletowo/niebieski (zabryny z pinu 3 w miejsce pin 16 wyciszenie TEL MUTE --------------------- pin 11 kostka D 
pin 17 CAN HIGH -------------------------------- pin 9 kostka D
pin 18 CAN LOW --------------------------------- pin 10 kostka D

 

teraz tak... czy ta funkcja MUTE będzie mi potrzebna ??? nie wiem jak to interpretować wyciszenie rozmówcy podczas połączenia czy co?

druga sprawa to CAN-y to skrętka 2 przewodów jeden w kolorze pomarańcz/fiolet a drugi pomarańcz/brąz i pytanie który to L a który H ???

20201125_190528.jpg

Edytowane przez bombelm7
dodano fotografię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś analizując wyjęte radio Concert III tam jest inna rozpiska kości tam jest zwyczajnie czytając od góry w prawo ABCD a w RNS-E jest ADBC. Idąc dalej moja mała zielona kostka aktualnie odpowiada kostce C w RNSE więc gdzie linia K Line w tej chwili jest? może ja mam zamienić kostkę C tą co mam w miejsce B i dopiero wyjąć linię K i założyć do nowo powstałej kostki C???

20201116_175342.jpg

20201116_175157.jpg

20201116_175726.jpg

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bombelm7 napisał:

teraz tak... czy ta funkcja MUTE będzie mi potrzebna ??? nie wiem jak to interpretować wyciszenie rozmówcy podczas połączenia czy co?

Wypnij pin nr 3 z  kostki modułu bt i użyj go jako mute wtykając w pin 16. Mute powinno iść po can ,ale czasami jakieś anomalie się dzieją i potrafi nie załapać mute po cenie,więc te z pin 16 zawsze działa jak należy.

 

8 minut temu, bombelm7 napisał:

Jeszcze coś analizując wyjęte radio Concert III tam jest inna rozpiska kości tam jest zwyczajnie czytając od góry w prawo ABCD a w RNS-E jest ADBC. Idąc dalej moja mała zielona kostka aktualnie odpowiada kostce C w RNSE więc gdzie linia K Line w tej chwili jest? może ja mam zamienić kostkę C tą co mam w miejsce B i dopiero wyjąć linię K i założyć do nowo powstałej kostki C???

Kilka postów wyżej wkleiłem rozpiske rnse i bns 5.0,użyj jej bo bns 5.0=concert 2+ jeżeli chodzi o pinologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tej rozpiski nawet zakładając że to concert 2+

nie wiem czy patrząc obecnie na to moją kostkę dużą to czy mała zielona kostka to kostka B czy C dla RNS-E bo w concert 2+ była kostką D... nawet zakładając i odnosząc się do rozpiski to należy ją czytać jako kostkę C ??? i pozostawić w tym miejscu w którym się znajduje na foto??? jeśli tak to skąd mam przenieść K line z kości B jak jej nie ma fizycznie??? przepraszam ale proszę o wyrozumiałość...

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...