Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 TDI] SWAP 1.9TDI VP do B7 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów zakładam ten temat ponieważ szukam odpowiedzi na moje pytanie jakie są koszty i czy ktos z was zrobił taki projekt jak swap 1.9tdi vp do a4b7 jakie są koszty takiej operacji i czy to gra warta świeczki. Wiem że jest to do zrobienia bo widziałem takie auta w sprzedaży  ale ciężko znalesc podpowiedzi na ten temat albo nie potrafię szukać. Pozdrawiam 

 

Opublikowano

Do zrobienia mechanicznie jak najbardziej. Tyle ze ecu musi być odpowiedni dla silnika,więc immo off,nie wiadomo jak z ESP(sygnał ograniczenia momentu obrotowego). Reszta powinna działać normalnie(ewentualnie klima nie będzie chwilowo odłączana przy bucie).

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

Witam a znasz kogoś kto ma taki samochodzik chciałby dowiedzieć się czy warto robić taki projekt może ktoś podpowie na jakich podzespołach to zrobić najlepiej. Wiem że nie każdy chce się dzielić swoją wiedzą ale może znajdę kogoś co pomoże .Mechanicznie rzeczy ogarne sam najgorsza ta elektronika w tym nie czuje się  za mocny.

Opublikowano

Zamiast VP to naprawdę lepiej wsadzić PD pierwszej generacji czyli AVF i AWX. Dużo mniejsza rzeźba i zgra się wszystko bez problemu...

Tu ktoś się zbierał: 

https://a4-klub.pl/topic/414679-b6-tdi-pd-swap-na-19-afn-do-b6-czy-ktoś-robił/

Opublikowano
46 minut temu, kamil-vag napisał:

Zamiast VP to naprawdę lepiej wsadzić PD pierwszej generacji czyli AVF i AWX. Dużo mniejsza rzeźba i zgra się wszystko bez problemu...

Dokładnie .

Taka rzeźba o jaką pytasz ( 1,9 TDI na VP ) to tylko dla fascynatów co potrafią sobie wszystko sami ogarnąć :decayed:

Wątpię by to miało jakiś sens ekonomiczny :whistling:

Tutaj masz obszerny temat na temat swapu BPW na AVF-a;

 

Przy 16V już niestety tak łatwo nie będzie , ale i tak dużo łatwiej niż na VP :)

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Wiadomo iż vp pojedzie na tym co się wleje do baku,dlatego pewnie kolega chce na pompie ?

 

Opublikowano

No a jak zamontuje maszynę parową to wcale nie będzie musiał lać paliwa tylko wodę.... :grin:

Plus dorzucić trochę węgla lub drewna .....:decayed:

 

A tak na poważnie to PD-kiem na Red Bulu też spokojnie pojeździ , jak bedzie taka konieczność :)

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
8 minut temu, piotrsob1 napisał:

No a jak zamontuje maszynę parową to wcale nie będzie musiał lać paliwa tylko wodę.... :grin:

Plus dorzucić trochę węgla lub drewna .....:decayed:

Panieee to juz średniowiecze z parowozami,wodór teraz jest bardziej na czasie.... 

Opublikowano
12 minut temu, pila24 napisał:

Panieee to juz średniowiecze z parowozami,wodór teraz jest bardziej na czasie.... 

No z wodorem puki co jest problem, nie ma gdzie tankować :decayed:

Ale prund ma każdy w gniazdku , więc może prędzej elektryka ?? :P

Opublikowano
28 minut temu, piotrsob1 napisał:

No z wodorem puki co jest problem, nie ma gdzie tankować :decayed:

Póki ropa jest to koncerny paliwowe będą blokowały i utrudniały dostęp do wodoru. Nie trzeba będzie tankować,woda w baku + wydajny generator gazu Browna i jazda.

Opublikowano
  • Autor

Nie paliwo nie jest problemem silniki vp sa bezproblemowe zaklekocze i pojedzie a jak przyjdzie cos naprawić to jest tanio i łatwo a poza tym lubię ten ten motor. silniki PD sa już znacznie gorsze te pompowtryski walki itp itd jak się bawić to w klekota.

Opublikowano
31 minut temu, Piotrek30 napisał:

Nie paliwo nie jest problemem silniki vp sa bezproblemowe zaklekocze i pojedzie a jak przyjdzie cos naprawić to jest tanio i łatwo a poza tym lubię ten ten motor. silniki PD sa już znacznie gorsze te pompowtryski walki itp itd jak się bawić to w klekota.

Jak lubisz się bawić, jesteś zawzięty i z kasą się nie musisz zbyt mocno liczyć to spoko, dasz radę :D

Opublikowano
  • Autor

Sam na pewno nie dam rady liczę na to że ktoś się zgłosi co już to przerobil i opowie o tym 

Opublikowano

Pakuj awx avf a nie jakieś zamulone vp. Akurat wałek i pompki w porównaniu z rzeźbieniem b7 na pompę vp to pikuś, a cenowo już na pewno. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.