Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z podłączeniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 24.11.2020 o 16:41, pila24 napisał:

Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem.

Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk kl15 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.  

Iluminacja jest koło masy czyli pin a2 wg. tego pinoutu 

W pinie a3 przy rnsd jest stały plus tzw. pin safe 

 

 

Wg mnie radio daje +12v po zapłonie na wzmacniacz antenowy na pinie a3 i tyle.

Pin safe wg pinoutu tu widać gdzie jest , a s kont to plus po zapłonie zanikajacy po wyciągnięciu kluczyka

ford_rns.jpg

Edytowane przez Banan

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Mietek2951 napisał:

Następny problem się pojawił taki że na takim podłączeniu jak pisałeś radio się po jakimś czasie samo wyłącza potem włącza az w końcu się wyłączy i nie włączy, podpiąłem teraz te dwa piny zasilające radio pod stały plus i działa cały czas 

A jeśli chodzi o ten problem?

Opublikowano
Godzinę temu, Banan napisał:

Wg mnie radio daje +12v po zapłonie na wzmacniacz antenowy na pinie a3 i tyle.

W rnsd owszem,ale kolega ma chińczyka którego ciężko wywnioskować cokolwiek ?

 

47 minut temu, Mietek2951 napisał:

A jeśli chodzi o ten problem?

Możliwe iż radio oczekuje sygnału z can(jak w ori),brak sygnału to wyłączy się po 30 minutach.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, pila24 napisał:

W rnsd owszem,ale kolega ma chińczyka którego ciężko wywnioskować cokolwiek ?

 

Możliwe iż radio oczekuje sygnału z can(jak w ori),brak sygnału to wyłączy się po 30 minutach.

Ale tak jest tylko podczas podpięcia je poprzez plus stały i plus że stacyjki a jeśli są podpięte obydwa przewody pod plus stały to radio gra cały czas 

Opublikowano
1 minutę temu, Mietek2951 napisał:

Ale tak jest tylko podczas podpięcia je poprzez plus stały i plus że stacyjki a jeśli są podpięte obydwa przewody pod plus stały to radio gra cały czas 

Zobacz w ustawieniach radia czy jest obsługa can,a Ty chcesz by radio grało przy wyłączonej stacyjce cały czas?

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, pila24 napisał:

Zobacz w ustawieniach radia czy jest obsługa can,a Ty chcesz by radio grało przy wyłączonej stacyjce cały czas?

Chce żeby gaslo po wyjęciu kluczyka ale jak tak jest podpięte to gaśnie też w czasie jazdy 

Opublikowano

To masz coś z radiem uwalone albo ustawienia w nim. 

Opublikowano

@pila24radia fabryczne zasilają wzmacniacz przewodem antenowym , skoro w tym chinczyku jest opisane ze ANT to chyba tak musi być 

 

Wg tej rozpiski chinola to nie trzeba żadnych przewodów zamieniać w przejściówce iso bo stały plus i plus po zapłonie są w dobrych miejscach jak standart vag

 

Teraz doczytałem że nie miałes rnsd fabrycznie - zrób fotki wtyczek fabrycznych co tam ktoś narzeźbił żeby to w b7 grało 

Edytowane przez Banan

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, Muskel1 napisał:

To masz coś z radiem uwalone albo ustawienia w nim.

W tym przewodzie co idzie 12v po stacyjce to nie ma 12v tylko jest jakieś 5v. Może to być przyczyną?

Opublikowano

Musisz podać +12V po stacyjce. Bez tego nie będzie działało. Radio potrzebuje 2 źródeł napięcia. Jedno stałe 12V i drugie 12V po stacyjce. Jeżeli w kostkach nie masz 12V po stcyjce musisz sobie dociągnąć. Najszybciej z panelu klimy chyba. 

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Muskel1 napisał:

Musisz podać +12V po stacyjce. Bez tego nie będzie działało. Radio potrzebuje 2 źródeł napięcia. Jedno stałe 12V i drugie 12V po stacyjce. Jeżeli w kostkach nie masz 12V po stcyjce musisz sobie dociągnąć. Najszybciej z panelu klimy chyba. 

Niby w kostce jest 12v po stacyjce ale chyba gdzieś po drodze gubi prąd.. ?

Opublikowano

W b7 nie było fabrycznie plusu po zapłonie we wtyczkach radia ( radio sterowane po can )  także to jest na pewno dorzeźbione przy montażu rnsd , jak widzisz coś jest namieszane 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Banan napisał:

W b7 nie było fabrycznie plusu po zapłonie we wtyczkach radia ( radio sterowane po can )  także to jest na pewno dorzeźbione przy montażu rnsd , jak widzisz coś jest namieszane 

To wychodzi na to że muszę pociągnąć nowe 12v po zapłonie 

Opublikowano

Jeżeli nie masz go w czarnej iso kostce to tak. 

Wypnij kostkę C z panelu klimy i tam na pinie nr.13 (kabel żółto-czarny) powinno być też napięcie po stacyjce. Sprawdź miernikiem zanim się wepniesz. 

20201126_200529.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli nie masz go w czarnej iso kostce to tak. 

Tak jak pisałem, jest po zapłonie prąd ale nie jest to 12v tylko nie całe 6

Opublikowano

no jak masz 6V to jest coś źle podpięte i radio będzie świrować - zrób to od nowa jak radzi @Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.