Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car Play i Android Auto w A4 B9


gurales

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Xiaomi , ale próbowałem też na Realme i iPhonie, na żadnym nie działał. AAWireless kupiłem na olx'ie od gościa który zamawiał na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dżangobajana napisał(a):

Potwierdzam, AAWireless działa znakomicie ?

Nie rozłącza Ci czasami? U mnie czasem rozłączy na kilka sekund (najczęściej na yanosiku) i nie mogę znaleźć przyczyny, ale podejrzewam telefon, ostatnio zdarza się to sporadycznie więc nie kombinuje.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MiruK napisał(a):

Nie rozłącza Ci czasami? U mnie czasem rozłączy na kilka sekund (najczęściej na yanosiku) i nie mogę znaleźć przyczyny, ale podejrzewam telefon, ostatnio zdarza się to sporadycznie więc nie kombinuje.

Nie zauważyłem nic takiego... Raczej wina telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.
Przymierzam się do kupna A4 B9 z 2016 roku i mam pytanie jak mogę sprawdzić czy auto ma funkcję ACP? Pytałem właściciela ale jeździ autem od 40 000 km i nie wie .... ewentualnie o co możnaby go zapytać żęby sprawdził czy jest. Wyczytałem w temacie, że potrzebne jest USB ale nie tylko z funkcją charge, racja? Ewentualnie jakby nie było funkcji ACP to jakie są koszta na przeróbki aby to odblokować?

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BartasKRK napisał(a):

ewentualnie o co możnaby go zapytać żęby sprawdził czy jest.

Poznasz po symbolu Audi smartphone interfcace na ekranie MMI lub po podwójnych gniazdach USB w podłokietniku lub po rozkodowaniu VINu (po kodach wyposażenia).

Screenshot_20230525_185951_Opera.jpg

Screenshot_20230525_190122_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 00:03, MiruK napisał(a):

Nie rozłącza Ci czasami? U mnie czasem rozłączy na kilka sekund (najczęściej na yanosiku) i nie mogę znaleźć przyczyny, ale podejrzewam telefon, ostatnio zdarza się to sporadycznie więc nie kombinuje.

Coś chyba popsułem i teraz jestem cały czas offline... Nie mogę wyszukać nic w Google maps, spotify pokazuje że jestem offline, yanosik nie działa ?

 

Jestem połączony przez WiFi z adapterem i w telefonie mam włączone dane komórkowe. Nie wiesz co to może byc? Po kablu AA działa normalnie 

Edytowane przez Dżangobajana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 18:35, Muskel1 napisał(a):

Co to jest ACP? Car Play?

Tak, chodziło mi o Apple Car Play :)
Dzięki za odpowidedź. Czyli najpierw szukać podwójnego gniazda? To połowa sukcesu? A wiadomo np czy CP było montowane od jakiegoś konkretnego roku?
Możesz mi potwierdzić czy wymieniając gniazda na podwójne można softowo odblokować CP?

Edytowane przez BartasKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się kiedyś ktoś w opcję uruchomienia YouTube bądź Netflixa przez AA? Ponoć jest to do zrobienia ale jeszcze nie zgłębiałem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgłębiłem temat rozłączania android auto bezprzewodowo i wreszcie znalazłem przyczynę. Okazuje się że winne są wszystkie telefony Xiaomi (Mi, Redmi, POCO itp.) z softem MIUI 13 lub nowszym, nawet najnowsze telefony rozłączają AA podczas utraty internetu mobilnego 😱. Objaw występuje również podczas połączenia telefonicznego (przychodzące/wychodzące) gdy rozłącza internet i to mnie najbardziej denerwowało bo rozpina głośnomówiący na kilka sekund zanim znów połączy.

W moim przypadku pomogło zejście z softem do MIUI 12,5 i jak ręką odjął.

Najciekawsze jest to że problem występuje już ponad rok i chińczyki mają to w d..ie, najnowszy soft dalej wychodzi z tym błędem. Po kablu działa OK, ale jak ktoś chce mieć AA bezprzewodowo to nie na nowych telefonach Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, reasumując czyli mając USB Only i duże navi da się uruchomić AAWireless na standardowym sofcie?

 

Ewentualnie co potrzebne żeby uruchomić Android auto ale bezprzewodowo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2023 o 10:06, Weman napisał(a):

Panowie, reasumując czyli mając USB Only i duże navi da się uruchomić AAWireless na standardowym sofcie?

 

Ewentualnie co potrzebne żeby uruchomić Android auto ale bezprzewodowo ? 

USB only nie da się, trzeba dołożyć moduł i odblokawać w MMI (wszystko jest na forum opisane), wtedy masz przewodowo. Do tego dokupujesz AAWireless, Carsifi lub innego dongla i masz bezprzewodowo.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem
Chciałbym prosić dobrą duszę o potwierdzenie czy opcja wyposażenia 9WC to najsłabsza bieda? Niestety mam tylko kody wyposażenia bez opisu, a do auta nie mam jak zajrzeć.
Google podpowiada że to najsłabsza wersja, ale może ktoś z Was ma wiarygodne informacje. Ewentualnie jaki kod powinno mieć bardziej zaawansowane MMI obsługujące CP i AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, (elmo) napisał(a):

Czołem
Chciałbym prosić dobrą duszę o potwierdzenie czy opcja wyposażenia 9WC to najsłabsza bieda? Niestety mam tylko kody wyposażenia bez opisu, a do auta nie mam jak zajrzeć.
Google podpowiada że to najsłabsza wersja, ale może ktoś z Was ma wiarygodne informacje. Ewentualnie jaki kod powinno mieć bardziej zaawansowane MMI obsługujące CP i AA?

Jak masz VIN to wrzuć go tutaj i poproś o rozkodowanie to się dowiesz co jest na pokładzie.

https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-grupy-vag-oraz-innych-marek-dane-techniczne-oraz-wyposażenie/page/424/#comment-5751658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jak masz VIN to wrzuć go tutaj i poproś o rozkodowanie to się dowiesz co jest na pokładzie.

https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-grupy-vag-oraz-innych-marek-dane-techniczne-oraz-wyposażenie/page/424/#comment-5751658

Mam już rozkodowany i właśnie z VIN wynika to co napisałem: Złącze "multimediów"Video/DVD/Notebooka 9WC bez "Multimedia"

Pytanie czego poszukiwać żeby to grało i miało odpowiednie opcje. Doposażanie do B&O + MMI3+ to spory i chyba nieuzasadniony wydatek.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B9 nie ma złącza multimediów dlatego każde ma kod 9WC.

Są 2 rodaje nawigacji duża i mała.

3 systemy nagłośnienia, pasywny, ASS oraz B&O.

Car Play i Android Auto jako opcja.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W B9 nie ma złącza multimediów dlatego każde ma kod 9WC.

Są 2 rodaje nawigacji duża i mała.

3 systemy nagłośnienia, pasywny, ASS oraz B&O.

Car Play i Android Auto jako opcja.

 

Jeśli dobrze rozumiem:
- nie ma slotów na karty SD?

- masz na myśli przekątną wyświetlacza? System nawigacji 7UZ Instalacja do systemu nawigacji High dla funkcji FOD

- z jakim systemem nagłośnienia mamy do czynienia tutaj: Montaż głośników 9VS Procesor dźwięku "branded"'

- CarPlay i Android Auto należy doprogramować do istniejącego systemu, czy to opcja z którą niektóre modele wyjechały z salonu?

Edytowane przez (elmo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, (elmo) napisał(a):

nie ma slotów na karty SD?

Są 2. Nie ma natomiast jak w B8 AMI.

8 minut temu, (elmo) napisał(a):

masz na myśli przekątną wyświetlacza?

Tak.

8 minut temu, (elmo) napisał(a):

Z jakim systemem nagłośnienia mamy do czynienia tutaj: Montaż głośników 9VS Procesor dźwięku

B&O

 

8 minut temu, (elmo) napisał(a):

CarPlay i Android Auto należy doprogramować do istniejącego systemu, czy to opcja z którą niektóre modele wyjechały z

Jest to wyposażeniem dodatkowym o kodzie wyposażenia UI2 (Audi smartphone interface). Jeżeli nie było zakupione w konfiguratorze to można doposażyć dokładając uprzednio gniazda USB i wiązkę.

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, (elmo) napisał(a):

masz na myśli przekątną wyświetlacza? 

Duża nawigacja to kod 7UG MMI Navigation plus.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...