Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smród benzyny w aucie, Pomocy!


Damian1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wiem że temat już tu był ale... Ale.. Wiele z tych rzeczy co klubowicze pisali zrobiłem. I nic. Śmierdzi benzyną w audi a4 b6 1.8T BFB 2003 ROK

Wymieniony łącznik elastyczny wydechu

Oringi na wtryskiwaczach

Świece 

Jakiś tam zawór zwrotny paliwa 

Odma cała jest super

Zrobiłem ozonowanie 

Oczywiście filtr powietrza i kabinowy 

I lipa nadal śmierdzi na econ w trybie miejskim, na trasie jak jadę nie czuć nic.. 

.. Ma ktoś jakiś pomysł 

PS. Auto kupiłem 2 miesiące temu i już mam go dosyć. 

Dodam też że mam małe dziecko i dlatego nam to bardzo przeszkadza. 

Dziękuję pozdrawiam. 

Edytowane przez Damian1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydobywa się z pompy paliwa w bagażniku? Może ktoś tam grzebał i źle złożył? 

20201124_182612.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj zbiorniczek węgla aktywnego,tam idą opary ze zbiornika. Możliwe iż coś w jego okolicy się rozszczelniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty lepiej znajdź nieszczelność, bo z benzyną nie ma żartów. Mi się motor kiedyś spalił. Na pewno gdzieś jest nieszczelność skoro śmierdzi. Nos niech będzie twoim przewodnikiem, innej opcji nie ma. Musisz wyniuchać skąd śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był przypadek źle założonej uszczelki do smoków w baku. Podwinęła się jak ktoś przedemna dłubał i po zakupie samochodu też czułem zapach benzyny o dziwo bardziej na zewnątrz niż wewnątrz może też to skontroluj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym co już zrobiłeś lub wymieniłeś w celu pozbycia się tego zapachu to odnoszę wrażenie że nie rozróżniasz zapachu benzyny od zapachu spalin ....:decayed:

Wyciek benzyny w komorze silnika jest bardzo niebezpieczny , jeżdżąc z taką usterką sporo ryzykujesz .....

Jeżeli czuć spaliny, to tragedii nie ma.

Niezależnie czy śmierdzi benzyną czy spalinami to musisz zlokalizować miejsce z którego smród się wydostaje.

Czasem nie jest to proste, nie dalej jak wczoraj przerabiałem temat smrodu oleju napędowego w swojej, po wstępnych oględzinach podejrzany był przewód powrotny z tandemu do filtra paliwa ( był zapocony ) ale po wymianie nic się nie zmieniło :naughty:

Szukając dalej  dopiero znalazłem przyczynę, filtr paliwa posiada od dołu pastikową śrubę do spuszczania odstojów , która się odkształciła i uszczelka pod nią puszczała paliwo na zewnątrz .

Działo się tak  tylko gdy było tam podwyższone ciśnienie ( w czasie jazdy ).

Jak stała to nic nie ciekło , ani się nie zapowietrzała....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...