Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujnik temperatury oleju


jasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie związane z czujnikiem.

Dołożyłem do zegarów 2 dodatkowe wskaźniki olej + ładowanie

Po pierwsze, jaki model powinien być do autka z zegarami ładowania i temperatury oleju. 1 stykowy czy 2 stykowy ???

Po 2 czy po podłaczeniu czujnika 2 przewodowego 1 przewód od czujnika do wskażnika a 2 na mase ???

Czy czujnik 1 stykowy będzie działał ???

Do wskażnika plus po zapłonie, masa, i sygnał z czujnika, i powinno pokazywac temp ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak :wymontowałem podstawę filtra oleju tam gdzie jest miejsce na czujnik wziąłem wiertarkę i rozwierciłem wszystko wydmuchałem poskręcałem(zalecam nowy oring pod chodniczką oleju) i podłączyłem Przewód doprowadziłem do zegara (pin 1 w czarnej kostce) i wszystko działa temperatura przy ostrym deptaniu dochodzi do 110 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zamierzam się za to zabrać, powiedzcie tylko gdzie jest miejsce na ten czujnik? po co wykręcać filtr oleju - nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na czujnik jest w podstawie filtra oleju i dla tego trzeba odkręcić filtr oleju i podstawe filtra oleju żeby ją rozwiercić i wkręcić czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn musze sobie darowac teraz bo wycieknie olej, najlepiej to chyba robić przy wymianie oleju tak?? myślałem że gdzieś z boku się wkręca ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było już miejsce na niego zaślepione śrubką imbusową bez łba.

Sprawdź i sie przekonasz.

Jak silnik będzie zimny to olej nie ma prawa wyciec bo będzie w misce.

Ewentualnie z filtra może trochę pocieknąć przy odkręcaniu.

kurde szkoda że nikt fotki nie ma :naughty:

tzn. ten czujnik jest pod filtrem oleju? czy gdzieś z boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotkę mogę zrobić ja miałem oryginalne miejsce i to nawet nie musiałem nic rozbierać w podstawie filtra jest miejsce z gwintem na ten czujnik i jest tak zrobione ze czujnik nie ma kontaktu z olejem tylko jest wkręcony w podstawę (obudowę) filtra u mnie temperatura wczoraj wahała sie od 100 do 115*C jeszcze nie miałem 120 ale czytałem na forum ze to normalne jest taką temperaturke mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy taki czujnik może być http://moto.allegro.pl/item750061512_czujnik_temperatury_oleju_audi_80_b3_b4_100_a6_a4.html

Czy musi on mieć styk z olejem czy wystarczy go wkręcić w ten dodatkowy otwór w podstawie filtra oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...