Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Zmiana koloru podświetlenia zegarów


Siemekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Wiem, że temat był wałkowany wiele razy, jednak nie interesuje mnie sama zmiana podświetlenia.
Aby zmienić kolor zegarów wystarczy wlutować nowe diody LED na miejsce starych - nie jest to trudne. Większą trudnością jest dobór odpowiednich ledów do takiego licznika. Robiłem raz  w C6 zmianę podświetlenia zegarów, jednak zastosowałem tam zwykłe ledy SMD3528 z taśmy. Efekt był taki, że strasznie dawało to po oczach. Jazda w nocy była bardzo męcząca, dlatego dla swojej A4 chciałbym zrobić to jak najlepiej. Tak więc czy ktoś wie jakie ledy są seryjnie montowane w licznikach? Oprócz rozmiaru który zazwyczaj wynosi 3528, to ważny jest jeszcze kąt padania światła oraz tak zwane MCD czyli jasność diody (Te z taśm mają ponad 1200).
Byłbym wdzięczny za informację o MCD i kącie dla diód w zegarach, lub jakikolwiek schemat licznika.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Siemekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można zmienić rezystory, jednak taka robota mija się z celem, gdy mogę po prostu kupić odpowiednie ledy. Zmiana rezystorów to dodatkowa robota i dodatkowe koszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie po to są te rezystory - jakie koszta , rezystorki to groszowe sprawy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to groszowe sprawy, ale zainteresowałem się tymi rezystorami... ktoś wie ile ich jest(mniej więcej), i czy one są połączone tylko z ledami czy innymi częściami licznika (takimi jak igły itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...