Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji wewnętrznej A4 B7 Cabrio


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Miałby ktoś może poratować schematem instalacji elektrycznej do A4 B7 Cabrio ? Chodzi dokładnie o instalacje wewnętrzna która biegnie zaa fotela kierowcy do samego tyłu lampy . Kupiłem instalacje od Anglika B6 ale niestety inne kolory kabli są oraz mniejsza ich ilość . U mnie we wiązce od podłogi pod kanapą mam 30 kabli a w tej z B6 tylko 22 . Miałem mały pożar w aucie i teraz próbuje dojść do ładu z instalacja lecz nie mogę nigdzie  dorwać typowego schematu owej wiązki wraz z opisem i kolorami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto wlepki albo napisz dane auta jak rok modelowy, silnik, jaka skrzynia itp a jutro rano ogarnę Ci schematy całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MaTeo85 napisał:

Daj foto wlepki albo napisz dane auta jak rok modelowy, silnik, jaka skrzynia itp a jutro rano ogarnę Ci schematy całości.

O kurde było by mega super , bo powiem ci szczerze że do Cabrio na necie nic nie ma :/ Sedan/Avant to są ale cabrio to już nie :(

VIN : WAUZZZ8H07K034530 
A4 B7 Cabrio 2007r , 2.0 TDI BPW 103KW , Skrznia 6 biegowa manualna . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio Basic Equipment.pdf

Cabrio Convenience system.pdf

Cabrio Roof.pdf

Ogólnie to ciężko żeby znaleźć konkretną wiązkę, trzeba prześledzić każdy schemat od danego modułu i szukać.

Jakbyś opisał co tam masz z wyposażenia to można by jeszcze coś dorzucić, w sensie PDC i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z tego co już w miare ustaliłem to wiązka co mi brakuje to idąca do lampy tył + moduł PDC 
Dokładnie potrzebuje opis tych kabli co wstawiłem foto do czego one właśnie idą . Ktore do kostki lampy oraz która do modułu PDC i ewentualnie czy coś jeszcze z tyłu powinno być  
 

4.jpeg

3.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcone ze sobą pomarańczowe to CAN, do PDC. 

Brązowe ogólnie masa te spięte ze sobą

Te do lampy masz schematy wyżej dokładne 

Do pdc mogę jeszcze dorzucić 

Te co wchodzą w nadkole to masz jedna wtyczka od czujnika ABS, druga od czujnika poziomowania xenon

Tu masz lewą tylną lampę:

Screenshot_20201218-111040.jpg

Szaro czerowny

Szaro różowy 

Zielono żółty 

Czarno czerwony

Brązowy 

Szary będzie od podświetlania rejestracji jak pamiętam... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PDC

zielono - niebieski to K-Line

pomarańczowo - brazowy - CAN L

pomarańczowo - zielony - CAN-H

brązowo - czerwony - głośniczek pin 1

żółto - czerwony - głośniczek pin 2

czarno - czerwony - zasilanie z bezp S5

czerwono - różowy - zasilanie z bezp S17 

Tu masz schemat dla PDC: Cabrio Parking Aid.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja koledze wysłałem schematy wszystkiego na PW, więc powinien wszystko mieć już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Kamil ja koledze wysłałem schematy wszystkiego na PW, więc powinien wszystko mieć już :)

No to bym się nie produkował jakbym wiedział hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sprawne odpowiedzi , już mniej więcej ogarniam temat z tymi kablami teraz tylko mam pytanie jak to się ma do podłączenia do kostki od lampy oraz PDC . Chodzi mi dokładnie do jakich pinów do lampy oraz do modułu PDC trzeba poszczególne kolory podłączyć , bo nie wiem czy ja jestem ślepy i nie widze tego na schematach . 
Mam wiązke z B6 gdzie w lampie mam 6 kabli( ale obstawiam że ten 1 dodatkowy jest od przeciwmgielnego do lampy bo i tak moja wiązka ma kabli 5 )  a do PDC akurat nie mam kostki tylko musze ją dorobić . I wlasnie teraz nie wiem który kolor kabla w jaki pin w danej kostce idzie ;)
Dzięki chłopaki z góry za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Tu instrukcja jak czytać te schematy:

Kolor pomarańczowy - oznacza przewód czy połączenie, które występuje także na innych schematach, jeśli na innym schemacie znajduje się przykładowo A74 to znak że dotyczy to tego samego połączenia. Po prawej stronie jest opis dotyczący punktu zasilania w zaznaczonym przypadku jest to zasilanie styk 15A idący z bezpiecznika S5 (zasilanie po zapłonie)

Kolor zielony - opisuje kolorystykę danego przewodu, w tym przypadku sw/ro co znaczy że główny kolor przwodu to sw cyli black (czarny), a kolor pomocniczy (cienki pasek na przewodzie) to ro czyli red (czerwony) co daje nam ostatecznie przewód czarny z czerwonym paskiem. Nakażdym schemacie jest lista kolorów dla szybkiej identyfikacji)

Kolor niebieski - wartość podana na schemacie opisuje średnicę przewodu, opisane 0,5 oznacza przewód o przekroju 0,5 mm2 (inne przekroje to 0,22, 0,35, 0,5, 0,75, 1,0, 1,5, 2,5, 4,0, 6,0 plus kilka innych mniej spotykanych)

Kolor czerwony - oznacza konkretną kostkę oraz pin do którego podłączony jest dany przewód. Kostka zawsze opisana jest po prawej stronie. W naszym przykładzie mamy do czynienia z kostką T16f - kostka 16 pinowa koloru brązowego w sterowniku PDC, PIN 1 co daje nam skrót T16f/1

Jeśli dalej coś nie zrozumiałe to pytaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 23:10, MaTeo85 napisał:

image.png

Tu instrukcja jak czytać te schematy:

Kolor pomarańczowy - oznacza przewód czy połączenie, które występuje także na innych schematach, jeśli na innym schemacie znajduje się przykładowo A74 to znak że dotyczy to tego samego połączenia. Po prawej stronie jest opis dotyczący punktu zasilania w zaznaczonym przypadku jest to zasilanie styk 15A idący z bezpiecznika S5 (zasilanie po zapłonie)

Kolor zielony - opisuje kolorystykę danego przewodu, w tym przypadku sw/ro co znaczy że główny kolor przwodu to sw cyli black (czarny), a kolor pomocniczy (cienki pasek na przewodzie) to ro czyli red (czerwony) co daje nam ostatecznie przewód czarny z czerwonym paskiem. Nakażdym schemacie jest lista kolorów dla szybkiej identyfikacji)

Kolor niebieski - wartość podana na schemacie opisuje średnicę przewodu, opisane 0,5 oznacza przewód o przekroju 0,5 mm2 (inne przekroje to 0,22, 0,35, 0,5, 0,75, 1,0, 1,5, 2,5, 4,0, 6,0 plus kilka innych mniej spotykanych)

Kolor czerwony - oznacza konkretną kostkę oraz pin do którego podłączony jest dany przewód. Kostka zawsze opisana jest po prawej stronie. W naszym przykładzie mamy do czynienia z kostką T16f - kostka 16 pinowa koloru brązowego w sterowniku PDC, PIN 1 co daje nam skrót T16f/1

Jeśli dalej coś nie zrozumiałe to pytaj.  

 

Dzięki za instrukcję przydała się jak najbardziej tylko , że z tych schematów mamy informacje o wyjściu z głownej wtyczki ze sterownika świateł ( Kostka T23 oraz T32b )
I u mnie te kable od tych głownych wtyczek są ok , ale nie mam informacji w które PINY w kostce samej lampy T6 wchodzą . Mam lampę tylną lewą fakt faktem od anglika ale to przy tyle nie ma znaczenia , tylko że kable w kostce przy samej lampie mają takie same kolory jak przy prawej mojej europejskiej , ogólnie 3 kable które są przy lampie i wtyczce 6 pinowej są takie same a reszta już inne . I właśnie tego na schemacie nie mam : 
Szaro/czerowny - W kostce lampy PIN 5
Szaro/fioletowy  - Brak takiego kabla - Czyżby to był zamieniony z Czerwono/niebieskim ze względu na wersje angielska lampy ? 
Zielono/żółty - W kostce lampy PIN 4 
Czarno/czerwony - W kostce lampy PIN 6
Brązowy - Masa PIN 1 

133461389_3663152857078653_4419978392956119625_n.jpg

133356240_305597507515091_6639385556851289242_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat ogarnięty 

Okazało się tak jak myślałem że kolor w lampie niebiesko/czerwony odpowiada kolorowi w mojej instalacji szaro/fioletowemu:)

Teraz pytanie z innej beczki , ma ktoś do sprzedania kostkę lampy tył do B7 co wychodzi z auta do lampy , najlepiej jakby miała chociaż z 0.5m kabla  . Tutaj już raczej Sedan  /Avant / Cabrio nie ma znaczenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1J0973733

Jak Michał pisał, nowa z przewodami, 16 zł

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Warszawa - 1J0973733 KOSTKA ZŁĄCZE WTYK VW 2,8 Z KABLEM, na Allegro.pl, za 16 zł w kategorii {Układ elektryczny, zapłon} - {Materiały instalacyjne}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki wszystko ogarnięte , PDC jak i lampa pracuje aż miło :)

Jako że dalej jest ten sam pacjent mam dodatkowo 2 inne sprawy tez strikte elektryczne . 
Mianowicie mam problem w tylnej klapie ze światłem STOP oraz Centralnym zamkiem + otwieranie klapy . Otóż oby dwie rzeczy nie działają . Jeżeli chodzi o centralny zamek + otwieranie obstawiałem najpierw silniczek ale gdy go podłączyłem na krótko do aku normalnie pracuje a jak jest podłączony do kabli to już nie działa . Centralny zamykam/otwieram i zamek w klapie nie reaguje . Tak samo jest ze 3 światłem stopu , na krótko świeci a jak podłaczony do kostki już nie . Na Vagu nie ma błędów . Oświetlenie tablicy , wykrywanie otwartej klapy działa , antena fm działa . Jeżeli chodzi o kostke do silniczka to ma ona 2 kable - żołto/czerwony kolor + brąz czyli zapewne masa . Sprawdziłem przejście to jest - dobrałem się do modułu komfortu nawet  i znalazlem tam ten kabel i jest przejście między wyjściem z modułu do silniczka . Awarie modułu komfortu wykluczam gdyż mam 2 moduły i na każdym jest tak samo . Bezpieczniki sprawdzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z zamkiem + światło stopu naprawiony , okazało się że zaśniedziała była kostka od stop + odłączona kostka od zamka wlewu paliwa i nie było przejścia do klapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...