Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4b5 2.6v6 problem z rozrządem


Mateuszmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, zrobiłem planowanie głowic lada dzień chce wszysko poskładać do kupy ale pojawił się taki problem że na kole pasowym powinna byc nacięta linia pokrywająca sie ze strzałka na plastiku nad kołem pasowym, a ja jej nie mam,mam zdjęte obie głowice( wiem jak powiny byc ustawione że większym otworem do siebie) ale nie wiem jak mam ustawic wal względem głowic. Kupiłem kąplet blokad rozrządu ale okazało się że blokada od kół wałków rozrządu jest dłuższa niż powina ale z tym sobie poradzę bo je przerobie, tylko teraz pytanie jak poskładam głowice to jak maja byc ustawione zawory i tłoki względem siebie, takie cos robie pierwszy raz wiec wole sie dopytac, a na necie nie moge nic znaleźć. 

PROSZE O POMOC. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta linia jest naprawdę niewielką kreseczką. Wyjmij świece, na pierwszym garczku(se popatrzy w instrukcję, który jest pierwszy) wsadź np. śrubokręt i kręć wałem......eeee... moment.

Masz zdjęte głowice? To tłok na pierwszym maksymalnie do góry i szukaj małej kreseczki na kole pasowym. Takie oznaczenia na kole pasowym są zazwyczaj tożsame z GMP(górny martwy punkt -czyli na ułamek sekundy ani w te, ani we w te tłok nie idzie) na pierwszym cylindrze. Jeżeli kreski nie ma przy takim ustawieniu to:

-została usunięta

-koło pasowe jest źle

-sabotaż i sygnalizuj odpowiednim władzom

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 22:11, pulpecik napisał:

, na pierwszym garczku(se popatrzy w instrukcję, który jest pierwszy)

 

Ściągnij sobie PDF-a do A4b5 i będziesz wiedział. I od razu będą odpowiedzi na kolejne pytania. Łatwo, szybko i w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę się dziwię że podejmujesz się takich napraw nie mając wiedzy podstawowej.

A co do instrukcji to podpowiem - szukaj pod hasłem ssp130 :P Pomijam już fakt że pełno jest info więc trochę nie jestem wstanie uwierzyć w to że nie znalazłeś.

przykład: 1 min szukania :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu się uda to będzie już miał jakąś podstawową wiedzę z tematu. Jeżeli nie -zdobędzie bardziej dogłębną niż by sobie życzył  ;) 

 

W google "sam naprawiam a4b5.pdf" i łatwo trafić nawet na wrzutę z niniejszego forum. Tak czy inaczej jest tego trochę -to nie jakieś egzotyczne auto tylko popularka ze znanym od wieeeelu lat silnikiem.

Czy ona jest ogólna, ta instrukcja... No nie, wystarczająca. Chyba, że się porówna do "Sam naprawiam Polonez" gdzie tolerancje podawali z dokładnością 3(trzech!) miejsc po przecinku, albo można było trafić na instrukcję jak samemu wykonać... sprężyny zawieszenia(oczywiście przód) :polew:

 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...