Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilot centralnego zamka przestał działać


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

4 śruby od fotela, jedna śruba od podstopnicy i kilka zatrzasków na osłonach progu i słupka B półki nad nogami kierowcy nie trzeba demontować, ale po jej zdjęciu jest łatwiej (3 śruby) do fotela klucz spline 10 (jak dobrze pamiętam), do podstopnicy chyba krzyżak, a do półki klucz 8mm.

Fotel też trzeba wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mietek2951 napisał:

Fotel też trzeba wyjąć?

No przynajmniej odkręcić i odchylić do tyłu bo inaczej słaby dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaTeo85 napisał:

No przynajmniej odkręcić i odchylić do tyłu bo inaczej słaby dostęp.

A może to być powód nie działania pilota że spadła kulka śniegu na niego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mietek2951 napisał:

A może to być powód nie działania pilota że spadła kulka śniegu na niego? 

trochę nie jasno piszesz. jak nie wiesz co się dzieje z autem to pierwsze co to trzeba podłączyć się pod VCDSa i zrobić pełny auto scan z odczytem wszystkich błędów ze sterowników w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MaTeo85 napisał:

trochę nie jasno piszesz. jak nie wiesz co się dzieje z autem to pierwsze co to trzeba podłączyć się pod VCDSa i zrobić pełny auto scan z odczytem wszystkich błędów ze sterowników w aucie.

To napiszę jeszcze raz wszystko, 

Pilot od auta nagle przestał mi działać, nie zamyka auta ani go nie wybudza, wcześniej spadła na niego kulka śniegu, byłem u mechanika powiedział że to przez przerwana harmonijkę w drzwiach, harmonijkę naprawiłem lecz dalej nie działa, Scan robiłem i wyszło tylko nie ryglowanie drzwi kierowcy właśnie przez przerwana harmonijkę ale to już jest naprawione, w vcds ze sterownikiem zamka nie mogę się połączyć a moduł komfortu nie widzi wgl pilota po naciśnięciu guzika żadna wartość się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś baterie w pilocie? Jak brak błędów to MK nie ruszaj, można za pomocą vcdsa przypisać na nowo pilota. Ale jeśli zmieniałeś lub wyciągnąłeś baterię to trzeba wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić na zapłon i wcisnąć guzik zamykania lub otwierania na chwilę. Po tym pilot powinien wrócić, jak nie to dokodowanie na nowo za pomocą vcds'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaTeo85 napisał:

Zmieniałeś baterie w pilocie? Jak brak błędów to MK nie ruszaj, można za pomocą vcdsa przypisać na nowo pilota. Ale jeśli zmieniałeś lub wyciągnąłeś baterię to trzeba wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić na zapłon i wcisnąć guzik zamykania lub otwierania na chwilę. Po tym pilot powinien wrócić, jak nie to dokodowanie na nowo za pomocą vcds'a

Wymieniałem baterie około miesiąc przed tym jak mi się zepsuł i właśnie aktywowałem go tymi przyciskami, jak się zepsuł też wymieniłem baterie żeby wykluczyć że może bateria była zła czy coś i jeszcze raz chciałem go aktywować tymi guzikami na zapłonie ale dalej nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tu masz video jak zakodować nowy klucz, jak nie pomoże to trzeba wymienić klucz (pilota) na inny i zakodować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 13:50, MaTeo85 napisał:

 

tu masz video jak zakodować nowy klucz, jak nie pomoże to trzeba wymienić klucz (pilota) na inny i zakodować od nowa.

No więc próbowałem zakodować kluczyk który wysłałeś ale przy próbie kodowania naciskając przyciski na pilocie nie zmieniają się żadne wartości w vcds, byłem również u specjalisty od kluczyków i sprawdził mi kluczyk na testerze i pilot wysyła sygnał do otwarcia lub zamknięcia auta, w aucie żadnych błędów, klucznik próbował również różnych sposobów dopisania kluczyka ale nic nie zadziałało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dorobić nowy kluczyk z pilotem ale cena 600zl, słyszałem że mogę kupić używany pilot sprawny, dopisać go do auta i przełożyć grot i immo że starego pilota, i chciałbym się was zapytać kupując nowy używany pilot mogę kupić byle jaki do A4 B7 czy szukać o identycznych numerach co stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej o identycznych numerach, chociaż różniące się literką na końcu często działają, istotna jest częstotliwość nadawania.Oczywiście grot i pestkę immo możesz przełożyć, tylko uważaj podczas wydłubywania tej pestki abyś jej nie uszkodził. Sam tak kiedyś robiłem, kupiłem pilota używkę za 70zł.

Edytowane przez indyczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, indyczes napisał:

Najlepiej o identycznych numerach, chociaż różniące się literką na końcu często działają, istotna jest częstotliwość nadawania.Oczywiście grot i pestkę immo możesz przełożyć, tylko uważaj podczas wydłubywania tej pestki abyś jej nie uszkodził. Sam tak kiedyś robiłem, kupiłem pilota używkę za 70zł.

Mam okazję kupić właśnie pilot za 70zl o numerze 8E0837220C a teraz mam 8E0837220K, obydwa mają częstotliwość 433mhz, działałby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, indyczes napisał:
ALLEGRO.PL

tutaj masz z literką Q na 100% pasuje ten z literką C nie powiem Ci.

Znalazłem kluczyk z końcówką K czyli taki jak mój ale ma inne te numery że zdj 

Na moim jest 06 568 800 15s a tutaj 06 568 800 16s

Bedzie działał?

 

 

 

IMG_20210303_181857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się tylko czy ma 8E0 xxxxx K 
numery seryjne to inna inkszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 20:44, GreGoriO napisał:

liczy się tylko czy ma 8E0 xxxxx K 
numery seryjne to inna inkszość.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...