Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kąt wtrysku, ciężko pali na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w temacie.... Na zimnym silniku muszę kręcić kilka razy żeby autko odpaliło, a jak odpali to siwy dym... Audi była u mechanika na uszczelnieniu pompy paliwowej bo już lało się ciurkiem, po uszczelnieniu auto rzuciło palenie... dodam że wcześniej jak stała maską w dół to paliła na dotyk, maską do góry miała biedę ( mowa o zimnym silniku) po naprawie pompy i tak i tak ciężko pali... świece grzeją, kompresja 32-34 bar na każdym cylindrze, Silnik AHH 1.9 TDI 90km. dodaję zdjęcia VAG robione na zimnym po odpaleniu dziś przy temp powietrza +2

IMG_20210124_115107.jpg

IMG_20210124_115127_1.jpg

Opublikowano

Układ paliwowy szczelny? Być może się zapowietrza...

Opublikowano
  • Autor

Wszystko doszczelnione, zaworek zwrotny w pompoe nowy, przewody od pompy do wtrysku nowe, filtr nowy ;)

Opublikowano

Dawka paliwa zla

W czwartym okienku powinno byc pomiedzy 015-020

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Dev napisał:

Dawka paliwa zla

W czwartym okienku powinno byc pomiedzy 015-020

czyli to już zostawić mechanikowi? ;d

Opublikowano
6 minut temu, pierdlas napisał:

czyli to już zostawić mechanikowi? ;d

Dam sobie ustawisz

Potrzebny jest komp, TX30 i gumowy mlotek

Opublikowano
  • Autor

a jak Ci się widzi kąt wtrysku? nie za wysoki? 

Opublikowano

VCDS podpowiada w jakim silniku jaki ma byc kąt wtrysku

jezeli dobrze ustawiłes to jest ok

teraz musisz ustawic dawke bo jest daleka od ideału

Opublikowano
  • Autor

to teraz kilka pytań technicznych... robić to na rozgrzanym silniku? na pracującym silniku? jakie są szanse że coś spierdzielę?

Opublikowano
  • Autor

Jesno jeszcze pytanie... Z tego co widzę to wartości dawki są w grupie 001, a ja dodałem zdjęcia grupy 000, to 4 pole to na bank dawka paliwa? Silnik AHH 

Opublikowano
2 godziny temu, pierdlas napisał:

to teraz kilka pytań technicznych... robić to na rozgrzanym silniku? na pracującym silniku? jakie są szanse że coś spierdzielę?

Motor rozgrzany do temperatury roboczej.

Nie da się tego spierdzielić.

A ile Ci pokazuje dawki (mg/str) w grupie 001?

Opublikowano

Fazii  ale z tego co on tu pisze że zrobił te sceeny na zimnym i jak dobrze oczytuje bloki to tak jest faktycznie, więc to nie do końca może być miarodajne. Dobrze by było sprawdzić na rozgrzanym.

A co do pytań technicznych - obejrzyj sobie youczuba i wsio będziesz wiedział. Tam jest masa filmików pokazujących jak i co trzeba zrobić.

1 godzinę temu, Fazii napisał:

Nie da się tego spierdzielić.

no tu nie był bym taki pewien - już widziałem przypadki że i takie rzeczy się dało spierniczyć.

Opublikowano
  • Autor

Dziś sprawdzałem VAG-iem, oto efekty.... temp zewnętrzna -2 stopnie 

IMG_20210126_070722.jpg

IMG_20210126_070742_1.jpg

IMG_20210126_071022_1.jpg

Opublikowano

Dawkę ustaw gdzieś na 3.2. teraz masz 4.4

Opublikowano
23 minuty temu, Fazii napisał:

Dawkę ustaw gdzieś na 3.2. teraz masz 4.4

Dlaczego 3.2? U siebie mam ok. 4.4 i jest okay. Na zimnym pali od strzała, na ciepłym ma delikatny problem, ale tutaj podejrzewam rozrusznik.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, karol190 napisał:

Dlaczego 3.2? U siebie mam ok. 4.4 i jest okay. Na zimnym pali od strzała, na ciepłym ma delikatny problem, ale tutaj podejrzewam rozrusznik.

rozrusznik kręci jak szalony, aku nowe, świeczki grzeją

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Fazii napisał:

Dawkę ustaw gdzieś na 3.2. teraz masz 4.4

a co z tym akaczącym kątem? nie to jest powodem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.