Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wisko czy wentylator elektyczny


Komanoid

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam do wymiany pas przedni w a4 b6 problem polega na tym że ori wentylatory były sterowane elektrycznie a kupiłem pas przedni z wiskozo. To jest tak proste jak mi się wydaję, odkręcam starą obudowę z wentylatorem przykręcam drugą z dwoma wentylatorami podpinam kostki i powinno działać?

(mam sterownik wentylatorów jeszcze ze starego pasa)

Z każdego silnika będzie pasowała obudowa z wentylatorami?


wisko.jpg

 

elek.jpg

 

Edytowane przez Komanoid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni jest taki sam we wszystkich 1.9tdi i 1,8t bez względu czy 2 elektryczne wentylatory ,czy wisko,jak Twoja obudowa z wentylatorami jest ok to przekładasz i pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że moje wentylatory są połamane włącznie z obudową, kupiłem drugi pas z jednym wentylatorem, chce go odkręcić i przykręcić dwa sterowane elektrycznie teraz pytanie czy wszystkie wentylatory z obudową będą pasować. Znalazłem używkę od

 a4 B7 2.0 tfsi 8E0121205AB 

Albo np od a4 b6 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły są różne to pewnie wentylatory też,najlepiej szukaj od 1.9tdi lub 1.8t, ale niewiem tego na 100%,masz numer tych swoich

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego 

WWW.OLX.PL

Witam!! Sprzedam wentylatory z Audi A4 B6 1.9 tdi. Stan bdb. Wszystko sprawne.Możliwość wysyłki za pobraniem. Więcej info pod nr tel.

najlepsze jest to że niby od 1.9tdi a nr taki sam jak w 2.0tfsi a4 b7 8E0121205AB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie są takie same,wiem że pasy przednie takie same są w 1.9tdi i 1.8t ,od innych silników nie podejdą,co do wentylatorów są chyba 3 rodzaje ,1 elektryczny +wisco, 2x elektryczne i 2x elektryczne z roletą,a czy są jeszcze jakieś różnice ciężko mi powiedzieć. Skoro ten z aukcji jest od 1.9tdi to będzie pasował do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś to pisałem bo przerabiałem temat wymiany wentylatorów na elektryczne. Pasują P&P od 1.9 i 2.0tdi oraz 1.8T, 2.0 i chyba 2.0 tfsi również. Generalnie pasują od wszystkich A4 B6 i B7 które mają zasilanie powrót z chłodnicy wody po lewej stronie. Jeśli chodzi o same sterowniki i wentylatory, to wychodziły pod różne moce zależnie od warunków klimatycznych i przystoowania pod hak, moce od 300 do 600 W. Sprawdź oznaczenie swojego sterownika i dobierz odpowiedni wentylator, ewnetualnie kup kompletną obudowę z wentylatorami i sterownikiem. Możesz też napisać oznaczenie ze sterownika to dobierzemy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik ma wyjście pod jeden wentylator a Ty piszesz że posiadałeś dwa wentylatory. Jeśli chcesz dwa wentylatory (jak rozumem nie masz sprzęgła wisko bo auto jest z 2004 roku) to wentylator z linku jest ok i będzie pasował do 1.9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie widziałem że tam są dwa wentylatory bo ja tego nie rozbierałem, powiedzieli mi że trzeba ogarnąć inny wentylator z obudową bo przy silniku nie było wisko, analizując temat w większości występowały z dwoma dlatego założyłem że w moim prawdopodobnie u mnie też taki był.
To w tym wypadku muszę szukać takiego?
 

wentylator.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zmiana jest od roku modelowego 2004. Wtedy zostało usunięte wisko, sprężarka klimy powędrowała na lewą stronę auta i cały osprzęt jest na jednym pasku.

Ja proponuję abyś założył wersję z dwoma wentylatorami bo podejdzie P&P. W lato lepiej będzie chłodziło układ chłodzenia i klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bobikos napisał:

Generalnie zmiana jest od roku modelowego 2004. Wtedy zostało usunięte wisko, sprężarka klimy powędrowała na lewą stronę auta i cały osprzęt jest na jednym pasku.

Ja proponuję abyś założył wersję z dwoma wentylatorami bo podejdzie P&P. W lato lepiej będzie chłodziło układ chłodzenia i klimy.

Tylko sterownik też musi wymienić, bo nie puści prądu na drugi wentylator, no i ta zamiana nie jest tylko od 2004 roku, mam 2002 (modelowo 2003) i mam spręzarkę po lewej stronie oraz wszystko na jednym pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Tylko sterownik też musi wymienić, bo nie puści prądu na drugi wentylator, no i ta zamiana nie jest tylko od 2004 roku, mam 2002 (modelowo 2003) i mam spręzarkę po lewej stronie oraz wszystko na jednym pasku.

Piszesz o 1.9 tdi z 2002 roku, czy o profilowym 3.0 V6? Może tak być że AVF wypuszczali już wcześniej z dwoma wentylatorami elektrycznymi. Piszę na podstawie swojego AVB z rocznika modelowego 2003, który ma wisko oraz sprężarkę po prawej na osobnym pasku. Niemniej AVB, AWX i AVF mają identyczne wentylatory i sterowniki

Generalnie odnosiłem się do aukcji gdzie był komplet - obudowa, wentylatory i sterownik. Taki zestaw najlepiej kupić żeby być pewnym że będzie to poprawnie działało.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mogę kupić ten i użyć swojego sterownika

wentylator.png

Ewentualnie kupić cały komplet obudowa, wentylatory i sterownik z dwoma wentylatorami np. ten z aukcji wyżej.
Szukając na allegro zamienników podawali dwa rozstawy dolnych mocowań ale chyba nie ma co pchać się w zamienniki pewnie lepszy będzie ori używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bobikos napisał:

Ten sterownik ma wyjście pod jeden wentylator a Ty piszesz że posiadałeś dwa wentylatory. Jeśli chcesz dwa wentylatory (jak rozumem nie masz sprzęgła wisko bo auto jest z 2004 roku) to wentylator z linku jest ok i będzie pasował do 1.9 tdi

Chłop mi pisze że w moim sterowniku kostka jest jedna ale jeden wentylator z drugim jest połączony
Możliwe?

Edytowane przez Komanoid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rzeźbił (być może ktoś już wymieniał sterownik) to jest możliwe, niemniej ten sterownik jest przewidziany na 300W więc z dwoma wentylatorami może się spalić bo będzie przeciążony.

Kupuj komplet z linku który podesłałeś (bądź z allegro) i będziesz miał zrobione jak trzeba.

Tu masz np:

ALLEGRO.PL

Kup teraz WENTYLATORY AUDI A4 B6 1.8 T 1.9 TDI 8E0959501D z Kraków na Allegro.pl, za 139 zł w kategorii {Układ chłodzenia silnika} - {Wentylatory chłodnicy}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Komanoid napisał:

Chłop mi pisze że w moim sterowniku kostka jest jedna ale jeden wentylator z drugim jest połączony
Możliwe?

Tak, one są tak robione, to później od sterownika zależy ile prądu da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...