Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuję nawigacji, co polecacie


Arnem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Potrzebuję zainstalować jakaś nawigacje. Nie jeżdżę szalenie dużo ale kilka razy w miesiącu robię większą trasę no i w wakacje też panuję trochę pojeździć po kraju. Do tej pory używam smartphone i map Googla. Ale ani to poręczne ani wygodne. Rozważam kilka opcji, przejrzałem forum i neta:

1. Wymiana podstawowego RSNE na tego chińczyka z androidem. Obecny koszt to coś koło 900 zł, ale do tego dochodzi jeszcze zakup neta. No i prawdę mówiąc nie potrzebuje tego. Kamerę cofania i wideorejestrator mam w nakładce na lusterko. Inne funkcje typu odtwarzacz YT itp kompletnie mi nie są potrzebne. 

2. Typowa nawigacja, nie znam się na nich kompletnie. Czytanie opinii w necie to loteria bo jedni zachwalają inni krytykują. Chciałbym kupić coś do 300-400 zł. Ale nie wiem czy w tej cenie kupię coś wartego uwagi. No i jak to jest z instalacją i połączeniem z netem? Ją się ładuje jak telefon czy podpina gdzieś jak np. kamery ? 

3. Fabryczna nawigacja audi. Z tego co się naczytałem to są jakieś z lektorem polskim ale jest tragiczny, sama dokładność map też pozostawia wiele do życzenia. Ale to też tylko zasłyszane głosy. 

Może mieliście taka sytuację u siebie? Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arnem napisał:

Do tej pory używam smartphone i map Googla. Ale ani to poręczne ani wygodne.

I uważasz, że to co wypisałeś na liście będzie lepszą opcją? Nie sądzę. Wystarczy odpowiedni uchwyt do telefonu sobie kupić, żebyś miał go w zasięgu wzorku i mapy google spisują się świetnie. Co prawda mam mapy Google w fabrycznej navi, ale od zawsze korzystałem z nich na smartphonie i sprawowały się świetnie. 

Tak z ciekawości, to z czym miałeś problem, pisząc, że ani to poręczne, ani wygodne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uchwytem właśnie ?

No i jak ktoś mi dzwoni w trakcie jazdy a tel mam zamontowany w uchwycie. A tak ogólnie to myślałem, że płatna navi jest jednak lepsza od tych Googla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arnem napisał:

Z uchwytem właśnie ?

No to musisz kupić odpowiedni. Zerknij na Baseus z serii Gravity

10 minut temu, Arnem napisał:

No i jak ktoś mi dzwoni w trakcie jazdy a tel mam zamontowany w uchwycie.

To jedno kliknięcie, odbierasz rozmowę i gadasz ;) 

10 minut temu, Arnem napisał:

A tak ogólnie to myślałem, że płatna navi jest jednak lepsza od tych Googla. 

Śmiem wątpić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było jeszcze lepiej. Za taki uchwyt zapłacę 1/4 tego co chciałem dać za navi. Wcześniej miałem jakieś syfy po 30 zł. Ten montowany w kratkę wydechu pękł a ten na przyssawkę odpadał na nierównościach xD

https://allegro.pl/oferta/baseus-uchwyt-samochodowy-na-telefon-do-kratki-7419630876 - mówisz o czymś takim?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 miałem taki montowany w kratkę i sprawował się bez zastrzeżeń ;)

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 62,90 zł - BASEUS GRAVITY 2w1 UCHWYT ŁADOWARKA INDUKCYJNA QI (7309845866). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tel ładowania indukcyjnego ale tak czy inaczej może i racja, na moje potrzeby taki uchwyt i tel to najlepsza i najtańsza opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź opcję bez ładowania indukcyjnego. Tak mi się wydaje, że to będzie najlepsza opcja dla Ciebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 10:16, Arnem napisał:

No i jak ktoś mi dzwoni w trakcie jazdy a tel mam zamontowany w uchwycie

 

W dniu 4.02.2021 o 10:27, Hugo napisał:

To jedno kliknięcie, odbierasz rozmowę i gadasz ;) 

W dniu 4.02.2021 o 10:16, Arnem napisał:

A tak ogólnie to myślałem, że płatna navi jest jednak lepsza od tych Googla. 

Śmiem wątpić :) 

Przy RNS-E podstawową zaletą jest dobrze działający zestaw głośnomówiący, więc odbieranie połączeń w trakcie jazdy, czy ich inicjowanie to czysta przyjemność. Nie wiem jaki  masz smartfon ale u mnie do momentu wymiany RNS-E na aftermarket z androidem, najlepszym miejscem na telefon była gumowa podstawka umieszczona w gnieździe popielniczki, pod panelem klimy. 

Jako aplikacji do nawigacji używałem wcześniej Google Maps, jednak po kilkukrotnym przypadku "przeczołgania" mnie drogą polną, oraz małego wpływu na bardzo irytującą rzecz jaką jest zmiana trasy bez wiedzy kierowcy i bez powiadomienia go o tym, zdecydowałem się na powrót do znanej mi od dawna płatnej nawigacji Sygic. W tej nawigacji możesz ustawić aby głos lektora był odczytywany przez zestaw głośnomówiący w trybie telefonicznym. A wiec to coś takiego, że gra np. radio w RNS-E a w momencie gdy jest komunikat z nawigacji, radio zostaje wyciszone i słyszysz " .. Uwaga! Za 300 metrów fotoradar!",  więc nigdy nie przeoczysz komunikatu, tak jak to się dzieje w przypadku gdy ten jest emitowany przez głośnik w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy uchwyt jaki miałem to magnes na ori mocowaniu telefonu,a koszt to jakieś 10 zł z blaszką na etui telefonu. Super trzyma.20210131_170351.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...