Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wskażnikami i sygnalizacją czujników.


ROMAN OSINSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z autkiem AUDI A4 B6 1.8T benzyna 2002r sedan. Trzy tygodnie temu wymieniałem wszystkie klocki hamulcowe,po trzech dniach zapaliła mi się kontrolka trakcji ( trójkąt w kółku ) ,na głównym wyświetlaczu zapaliła się duża czerwona oliwiarka oraz przestał działać obrotomierz. W czasie odpalania silnika obrotomierz skacze do góry i opada i przy większych obrotach gaśnie temperatura zewnętrzna oraz średnie zużycie paliwa i zapala się znowu duża oliwiarka.Jadąc z góry na luzie ekran główny wraca do normy trakcja nie gaśnie ale wystarczy dodać trochę obroty silnika w/w błędy wychodzą ponownie. Auto mam od roku i nie miałem żadnych problemów.Są także momenty że zapala mi się na ekranie głównym czerwone koło z klockami hamulcowymi .Kto może mi pomóc jestem z Gdańska i pojadę wszędzie gdzie ktoś jest mi w stanie pomóc.Pozdrawiam wszystkich wielbicieli AUDI.Czy można prosić o poradę na maila bo zapewne tu będę miał problem z znalezieniem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ROMAN OSINSKI napisał:

Są także momenty że zapala mi się na ekranie głównym czerwone koło z klockami hamulcowymi .

Tu możesz mieć problem z kontaktem przy czujnikach klocków.

Rozepnij kostki i potraktuj spreyem do styków elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej z komunikacją z zegarami. Ostatnio chyba kolega @kamil-vag poradził innemu koledze,  wpiąć i wpiąć kilka razy kostki od zegarów. Wyeliminowało to usterkę. Też chyba miał podobne problemy. 

Albo może to był kolega @MaTeo85 :co: przepraszam jeśli się pomyliłem ale nie mogę znaleźć tego wątka. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Muskel1 napisał:

Problem raczej z komunikacją z zegarami. Ostatnio chyba kolega @kamil-vag poradził innemu koledze,  wpiąć i wpiąć kilka razy kostki od zegarów. Wyeliminowało to usterkę. Też chyba miał podobne problemy. 

Albo może to był kolega @MaTeo85 :co: przepraszam jeśli się pomyliłem ale nie mogę znaleźć tego wątka. 

Ja to chyba nie, bo nie pamiętam, z drugiej strony człowiek wszystkiego nie pamięta... Obstawiam jednak że to mógł być @kamil-vag ale najważniejsze że rada dobra, druga rada, to sprawdzić obsadzenie poprawne wszystkich bezpieczników. Podociskać itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim kolegom podziękować za rady.Dodam że sugerowano nawet wymianę licznika ,wymianę urządzenia od ABS , bo objawy były :czerwona duża oliwiarka,świecąca kontrola trakcji nie pokazywało ani temperatury zewnętrznej  brak obrotomierza, oraz zużycia paliwa w czasie jazdy. Przy jeździe na luzie oprócz kontroli trakcji wszystko wracało do normy, ale wystarczało dotknąć pedału gazu i wszystko ponownie pokazywało jak wcześniej. Jednak któregoś dnia nie mając gdzie zaparkować wjechałem częściowo na chodnik i wielka muldę śniegu, potem wycofałem zgarniając dużą ilość śniegu podwoziem i osłona silnika, i po kilkudziesięciu metrach wszystko wróciło do normy ,prawidłowo pokazują wszystkie wskaźniki  nawet kontrola trakcji działa prawidłowo.A błędy sugerowane przez komputer to były 1628 brak danych z czujnika kierownicy,1649 brak komunikacji z modułu sterującego ABS, 1650 brak komunikatu z modułu ECU. Prawie wymiana pół samochodu, zapewne jakiś czujnik pod samochodem zrobił tyle problemów ,ale poczekam aż stopnieją śniegi. Jeszcze raz dziękuję kolegom za próbę pomocy i pozdrawiam FANÓW AUDI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...