Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie zawieszenie


mariano123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu drażni mnie zbyt niski prześwit podwozia, zwłaszcza teraz gdy zalega śnieg. Mam opony 16 cal 205/60. Czy wymiana kół na 17" coś może zmienić. Moje zawieszenie 1BE. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da, średnic kół pozostanie ta sama, opona 17" ma mniejszy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że trzeba np wymienić na 1BA ??? Jest może inny sposób ??? Troche mnie to wnerwia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napada więcej też bedzie to wnerwiać , wydasz kasę i podniesiesz o 20mm.

Sprawdż i zamocuj dolne osłony i nadkola. Zima to zima wiecznie nie bedzie a tym bardziej taka śnieżna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie osłony mam zamontowane, ale jednak czesto jeżdze bezdrożami i strach gdzieś wjechać. Myślałem że koła 17tki coś pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 BE niewiele pomoże  jak pisałem bo to tylko 20 mm wyżej  , allroad by się przydał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie chce mi sie wierzuć że w tych czasach przy takich możliwościach technicznych człowiek jest bezradny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariano123 napisał:

Witam. Od pewnego czasu drażni mnie zbyt niski prześwit podwozia, zwłaszcza teraz gdy zalega śnieg. Mam opony 16 cal 205/60. Czy wymiana kół na 17" coś może zmienić. Moje zawieszenie 1BE. Pozdrawiam

Jeżeli zastosujesz opony 205/60R17 to średnica koła zwiększy się o 26mm a prześwit nadwozia o 1/2 różnicy średnic czyli 13mm.

Tutaj masz bardzo dobry kalkulator doboru opon i felg  :

 

WULMAREX.PL

Wheel-Size.com var widget = WheelSizeWidgets.create('#ws-widget-816206', { uuid: '8162065105b6483a91c213819faed860', type: 'calc' }); Wheel-Size.com

Pamiętaj tylko o jednym , nie wszystkie rozmiary opon które pasują do danego auta są do niego homologowane.

Może mieć to znaczenie przy dochodzeniu praw np. po wypadku , szczególnie jeśli chodzi o wypłatę odszkodowania z AC.

Ubezpieczyciel jak dojdzie do tego że auto podczas wypadku miało niehomologowane opony to na pewno odmówi wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...