Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji


przemas1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety mierze się z problemem nie działającej klimatyzacji - świeci się tylko ECO. Po podłączeniu komputera pokazał się błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji. Wymieniłem czujnik, ale niestety błąd dalej występuję. Mam wątpliwości co do samego czujnika nr 8E0 959 126, gdyż dostępny na akcjach internetowych różni się całkowicie od mojego gwintem. W jednej z hurtowni motoryzacyjnych zaproponowali mi czujnik Behr 6ZL351028-401. Gwint tego Behr wydaje się zbliżony do mojego, jednak różni się on budową wewnątrz. Czy montował ktoś może tego Behra i on działał? Może gdzieś indziej należy szukać przyczyny? Odczynnik w układzie jest. Może zbyt małe ciśnienie? Na co warto byłoby zwrócić jeszcze uwagę?

Załączam zdjęcia mojego starego czujnika i Behra.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Stary czujnik - oryginał

IMG_20210312_180619.jpgIMG_20210312_180626.jpgIMG_20210227_111123.jpg

 

Nowy czujnik - Behr

obraz.pngobraz.pngobraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź bezpiecznik od czujnika. Potem poprawny dobór samego czujnika po VIN. Prawdopodobnie tylko z oryginału. Jest już wątek na ten temat, poszukaj.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem inne wątki i właśnie doczytałem że podobno ten mój czujnik nie jest już produkowany. Czy znacie jakąś markę, która działa? Z oryginału to będę musiał zdecydować się na uzywke. Kur** z tym Audi. 3 rodzaje czujników pod tym samym numerem i z resztą wiele innych części. To już nie pierwsza moja przygoda tego typu. Myślałem że Behr/Hella robi porządne części na pierwszy montaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg oryginału Twój czujnik 8E0 959 126 zamienia się kolejno na 8E0 959 126 B ---> 8E0 959 126 C ---> 3R0 959 126

Ten ostatni jest jak najbardziej dostępny w ASO cena 375zł bez zniżek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MaTeo85 napisał:

Ten ostatni jest jak najbardziej dostępny w ASO cena 375zł bez zniżek.

?

Z tego co patrzę to ten czujnik Behr, który kupiłem jest zamienny z numerami części, które podałeś. Powinien chodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien, ale jak już czytałeś nie raz na forum chcesz pewność to kup oryginał, niestety z czujnikami już tak w audi bywa, że zamienniki czasami mimo dobrej firmy nie grają w aucie jak trzeba

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...