Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewanie lusterek A4 B7


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. 

Ostatnio zastawialem sie dlaczego w swojej B7 nie mam podgrzewanych lusterek. Dzis rozebralem 1 lusterko prawe i jak sie okazuje wklad lusterka nie jest podgrzewany ale ori. Nie mniej jednak na jego plastikowych ala konsowkach nasuniete byly 2 czarne przewody wychodzace z wiazki lustetka. No wiec sprawdzilem przejscie na tych przewodach i go nie ma... ani po wlaczeniu tylnej szyby ani przy wlaczonym zaplonie. Na wlepce jest oznaczenie 6XC wiec chyba nie ma sensu kupowac mi wkladow bo i tak nie bedzie grzanie dzialac... widocznie taka wiazke dawali i tyle... 

Chyba ze ktos cos podpowie w tej kwesti. Dziwne bo lusterka elektryczne a nie grzeja... ktos dokladal taka opcje do siebie i mu dziala przy takim przypadku jak moj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty tak było że instalacja w aucie była a szkła są nie podgrzewane. Zmień szkła na podgrzewane i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bombelm7 napisał:

Hej wszystkim. 

Ostatnio zastawialem sie dlaczego w swojej B7 nie mam podgrzewanych lusterek. Dzis rozebralem 1 lusterko prawe i jak sie okazuje wklad lusterka nie jest podgrzewany ale ori. Nie mniej jednak na jego plastikowych ala konsowkach nasuniete byly 2 czarne przewody wychodzace z wiazki lustetka. No wiec sprawdzilem przejscie na tych przewodach i go nie ma... ani po wlaczeniu tylnej szyby ani przy wlaczonym zaplonie. Na wlepce jest oznaczenie 6XC wiec chyba nie ma sensu kupowac mi wkladow bo i tak nie bedzie grzanie dzialac... widocznie taka wiazke dawali i tyle... 

Chyba ze ktos cos podpowie w tej kwesti. Dziwne bo lusterka elektryczne a nie grzeja... ktos dokladal taka opcje do siebie i mu dziala przy takim przypadku jak moj? 

U mnie było dokładnie jak u Ciebie i po założeniu ORI wkładów grzanych lusterka grzeją. Nie mierzyłem nic miernikiem więc może u Ciebie faktycznie są tylko przewody w lusterkach i nie są wpięte w instalację.

Kod 6XC to lusterka zewnętrzne elektrycznie regulowane i u mnie dokładnie taki sam kod jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze czy pojawia sie jakiekolwiek napiecie na tych przewodach po wl zaplonu lub szyby... ktos wspominal ze pojawia sie na chwilke tylko i jesli jest wyzsza temp to znika... ciort wie... z drugiej strony... mam np kostke przy kierownicy od multifunkcji a nie mam kiery z multifunkcja i tasmy a kodowanie w vcds pod multi moge wlaczyc... wiec opcja rozbudowy jak nabardziej jest. Sądzić mozna ze skoro i tu sa wyprowadzone przewody to sa one w jakimś celu... po co by producent tak robil? 

Jakie Ty te wklady kupiles? w serwisie brales czy z sieci? moze faktycznie wystarczy podłaczyć. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bombelm7 napisał:

mam np. kostke przy kierownicy od multifunkcji a nie mam kiery z multifunkcja i tasmy a kodowanie w vcds pod multi moge wlaczyc... wiec opcja rozbudowy jak nabardziej jest. Sądzić mozna ze skoro i tu sa wyprowadzone przewody to sa one w jakimś celu... po co by producent tak robil? 

Jakie Ty te wklady kupiles? w serwisie brales czy z sieci? moze faktycznie wystarczy podłaczyć. ? 

To że masz wiązkę w kierownicy pod multi a nie masz kierownicy multi jest trochę dziwne i ktoś tam grzebał zapewne. Kodowanie możesz zrobić bo masz moduł pod multifunkcję. Kupiłem ORI wkłady podgrzewane asferyczne tutaj na forum. Daj ogłoszenie w dziale ogłoszeń bo za ORI w ASO się nie wypłacisz.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no... a np jakies jakosciowe zamienniki? no widzisz tak mam, kupilem kiere juz w multifunkcji i tasme ma byc niby jutro, ale te lusterka spedzaja mi sen... potrzebuje tego bo w pracy mam do d*p... wyjazd a po nocy zawsze sa albo oszronione albo zaparowane... poszukam wkladów jakiś... auto jest z grudnia 2007 wiec moze koncem produkcji kladli co mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ogłoszenie w dziale ogłoszeń, może ktoś posiada na sprzedaż ORI. Ja bym innych nie kupował bo z widocznością może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grzanych lusterek, grzanie jest sterowane przez moduł drzwi, jeśli wykryje zwarcie lub przerwę w obwodzie to po prostu odcina zasilanie i sypie błędem w module komfortu. Żeby sprawdzić czy działa trzeba po prostu wsadzić grzany wkład. Na 100% fabrycznie przewody z lustra są wpięte do modułu i nic nie trzeba ruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Na 100% fabrycznie przewody z lustra są wpięte do modułu i nic nie trzeba ruszać.

Tak myślałem, nie chciałem jednak koledze @bombelm7pisać że na 100% ma wpięte przewody w moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiec szukam wkładów podpinam i zobaczymy czy zagra... jeszcze jedno, te przewody 2 czarne co ida do wkladu sa zamienne? ma znaczenie ich podłączenie? czy obojetne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 300 zł/szt nowe z ASO, używane kupisz do 100zł za komplet, są na allegro.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bombelm7 napisał:

no dobra wiec szukam wkładów podpinam i zobaczymy czy zagra... jeszcze jedno, te przewody 2 czarne co ida do wkladu sa zamienne? ma znaczenie ich podłączenie? czy obojetne? 

Obojętnie.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojętne, jak podłączysz tak będzie dobrze.

Wkłady ori nie są jakieś specjalnie drogie, mam komplet na handel ale nie wiem czy się wyrobię z wsadzeniem fotohromu u siebie, a dopóki nie zmienię to wkłady są ciągle na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytałem ze jest zaleznosc tych przewodow ale to chyba mit dlatego zapytalem, dzis chyba popierniczylem je wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bombelm7 napisał:

ktos wspominal ze pojawia sie na chwilke tylko i jesli jest wyzsza temp to znika... ciort wie...

Jeśli się nie mylę to grzanie luster nie działa przy temperaturze +5 stopni wzwyż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy a pasuja z B6 lub A6 C6? sporo anglielskich jest na aukcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bombelm7 napisał:

yyy a pasuja z B6 lub A6 C6? sporo anglielskich jest na aukcjach...

tu masz z czego pasują: model i roczniki. generalnie A3 8P, A4 B6 i B7, A6 C6 mają te same lustra znaczy się kształt. 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują z B6, A6 C6 przed liftem i z A3 8P.

Dwa dni temu to przerabiałem - koszt obu wkładów, grzane, ori 50zł. Podłączasz obojętnie jak i grzeją.

Pamiętaj, ze ogrzewanie lusterek nie działa powyżej 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze na alledrogo wszystko jest od angoli... chyba trzeba jechać na szrot albo musze uzbroic sie w cierpliwość i czekac az ktoś z forum odda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...