Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Powrót do serii 1BA - nadal zbyt twardo?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Postanowiłem wrócić do seryjnego zawieszenia (na którym jeździłem jeszcze przed przesiadką na gwint). Przy okazji wpadły jeszcze nowe wahacze RTS komplet na przód i nowe amortyzatory SACHS (przód + tył). Niestety komfort po przesiadce wcale się dużo nie poprawił auto dalej jest bardzo sztywne. Wcześniej bujało jak na łodzi :decayed: i ładnie wybierało dziury.

Wczoraj zmieniałem opony na pakiet lato i zauważyłem że... oryginalne sprężyny 1BA zostały założone odwrotnie? Kapnąłem się poprzez oznaczenia kolorowe paski namalowane na sprężynie, że są nie w tej kolejności, co podane tutaj na forum. Czy to może mieć znaczenie? Czy jest to kwestia nowych wahaczy? A może amortyzatorów SACHS? Stare amory też były SACHS - jednak ten konkretny numer wyszedł już z produkcji, ale były dobieranie zgodnie z kategorią wagową.

Opublikowano
2 godziny temu, kuba.tkn napisał:

 Wcześniej bujało jak na łodzi :decayed: i ładnie wybierało dziury.

Stare amory pewnie już nie tłumiły tak jak powinny...

Chyba że te nowe nie są od BA tylko od jakiegoś twardego zawiasu :whistling:

Ciężko wyrokować tylko na podstawie twojego opisu, wiele czynników wpływa na komfort .

Choćby profil i szerokość opon a także ciśnienie w nich ....

Opublikowano
  • Autor

Jakby stare amory były zużyte to pewnie by stukały, na SKP miały jeszcze 85% procent, było by czuć brak tłumienia, i kiepskie zachowanie na zakrętach, a chodziły bardzo dobrze :) Zmieniłem bo leżały 2 lata pod chmurką na mrozie itd.

Główne pytanie.. czy jest różnica góra/dół przy montowaniu ORI sprężyn? Jeżeli tak to naginam z powrotem do majstra niech poprawia robotę..

 

 

Opublikowano
44 minuty temu, kuba.tkn napisał:

czy jest różnica góra/dół przy montowaniu ORI sprężyn?

Strona gdzie zwoje są ciaśniejsze daje się do dołu

Opublikowano
8 godzin temu, kuba.tkn napisał:

Jakby stare amory były zużyte to pewnie by stukały, na SKP miały jeszcze 85% procent

Widziałem już wylane amorki, które na przeglądzie pokazywały jeszcze 75%.

Opublikowano

te testy na stacjach diagnostycznych sa do d...y

ostatnio wymieniałem u siebie wszystkie amory bo już sie jezdzic nie dało

przód - 74 i 71

tył - 77 i 75

założyłem wszystkie nowe, ori po VINie

przód 78 i 78

tył 79 i 79

i jaki efekt ? jakbym wsiadł do zupełnie innego auta, przestało nim bujac i nie było sraczki jak wchodziło sie szybko w zakręt

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Hugo napisał:

Strona gdzie zwoje są ciaśniejsze daje się do dołu

Dzięki bardzo za info. Doczytałem jeszcze dzisiaj na necie o progresywnych sprężynach itp. nazbierałem solidnych argumentów :) Jutro dzwonię do mechanika niech to zrobi jak powinno być i dam znać, czy pomogło.

2 godziny temu, Rob@k napisał:

Widziałem już wylane amorki, które na przeglądzie pokazywały jeszcze 75%.

 

2 godziny temu, Dev napisał:

te testy na stacjach diagnostycznych sa do d...y

Mam nadzieję, że amortyzatorów nie będę musiał znów wymieniać i to wina źle założonych sprężyn.

IMG_4712.JPG

 

Edytowane przez kuba.tkn

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.