Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd P0170

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie czy ktoś z użytkowników miał kłopot z tym błędem w silniku 1.6 benzyna + lpg. Czasami pojawi po skasowaniu po 100 km a czasami po 1000. Zmieniłem stacje paliw i spokój był na 600 km i znowu się zapalił wymienione elementy

świece plus kable, czujnik temperatury mycie i adaptacja przepustnicy filtr powietrza, dolot szczelny. 

Brak jakich kolwiek problemów po za świecącym się błędem. 

 

Edytowane przez Legion44

Opublikowano

Logi dynamiczne i statyczne grup :

001, 002, 003

 

Najprawdopodobniej pada przepływka.

 

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Langista napisał:

Logi dynamiczne i statyczne grup :

001, 002, 003

 

Najprawdopodobniej pada przepływka.

 

Jedyne co posiadam do niej do elm327. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Langista napisał:

Logi dynamiczne i statyczne grup :

001, 002, 003

 

Najprawdopodobniej pada przepływka.

 

Jak nie wiesz jakie grupy logować to nie pisz głupot po raz kolejny. 

Elmem da się sprawdzić korekty paliwowe i wskazania przeplywki więc powinienes sobie poradzić. Możliwe, że to wina źle wystrojonego gazu. 

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

Jak nie wiesz jakie grupy logować to nie pisz głupot po raz kolejny. 

Elmem da się sprawdzić korekty paliwowe i wskazania przeplywki więc powinienes sobie poradzić. Możliwe, że to wina źle wystrojonego gazu. 

Dzięki za zainteresowanie przepływke i tak podmienie bo sąsiad ma też 1.6 wymienimy się poprostu i zobaczymy gaz był ustawiany u 3 specjalistów mapa jest idealna jak paliwowa a ten błąd pojawia się sporadycznie nie wiem czy to ma sens i znaczenie ale jak były te cieplejsze dni błędu nie było ochlodzilo się i zaczął padać deszcz błąd powrócił. Korekty jak sprawdzałem to jest bliska 0 ale spada na minus w granicach 3 /  4 % i wraca do 0.

Edytowane przez Legion44

Opublikowano

Mapki to są dla turystów, a to że linie się pokrywają od map pb i lpg to nie znaczy że jest dobrze. 

Jak masz możliwość to nagraj wskazania przeplywki i korekt krotkich sondy na postoju i podczas jazdy do odciny. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, przem8 napisał:

Mapki to są dla turystów, a to że linie się pokrywają od map pb i lpg to nie znaczy że jest dobrze. 

Jak masz możliwość to nagraj wskazania przeplywki i korekt krotkich sondy na postoju i podczas jazdy do odciny. 

Tak to wygląda na biegu jałowym Tyle udało mi się zarejestrować. 

Opublikowano

Witam. Mam ten sam błąd już od jakiegoś roku. Świeci check engine ale niekiedy gasnie i znowu się zapala. Zauważyłem że zapala się zawsze w sytuacji gdy jadę stała prędkością ok 80km/h na 5ym biegu. Napisz proszę jak uda Ci się rozwiązać problem. 

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, RaaZZ napisał:

Witam. Mam ten sam błąd już od jakiegoś roku. Świeci check engine ale niekiedy gasnie i znowu się zapala. Zauważyłem że zapala się zawsze w sytuacji gdy jadę stała prędkością ok 80km/h na 5ym biegu. Napisz proszę jak uda Ci się rozwiązać problem. 

No u mnie to różnie jest teraz np nic nie robiłem błąd skasowałem i cisza nie zapala się a czasami jak najdzie to co 100 km się świeci. W wolnej chwili planuje przepływke podmienić zobaczę czy będzie różnica. 

Opublikowano

Jeśli na jałowych nie zmienia się napięcie sondy i korekty jak na tamtym filmiku to obstawiam padnietą sondę. 

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

Jeśli na jałowych nie zmienia się napięcie sondy i korekty jak na tamtym filmiku to obstawiam padnietą sondę. 

Napięcie sondy się zmienia nie wiem czemu tak się nagrało ale wszystkie wartości powinny być ruchome a tu stoją. W jakim zakresie powinno być na jałowym napięcie sondy. To jutro jeszcze zobaczę jak to wygląda. Trochę to dziwne bo u mnie zrobiłem teraz 360 km i błędu brak ciekawe kiedy wróci. 

Edytowane przez Legion44

Opublikowano

Powinno się zmieniać w zakresie bodajże 0.2 do 0.8 jak to dla wąskopasmowki. Zainwestowalbys 40zl w kabel do vaga i normalnie diagnozowal auto, a nie błądzisz we mgle... 

Opublikowano

Czy to że silnik bierze olej ok. 0,5l/1000km, może powodować złe odczyty na sondzie lambda co powoduje pojawienie się kontrolki silnika i błąd P0170? 

Opublikowano
  • Autor

Po sprawdzeniu sondy okazało się że pracuje poprawnie zakres napięcia w normie czyli skacze. Przepływomierz podmieniony i co stwierdzam pokazuje większą ilość powietrza na biegu jałowym ładnie pokazuje wzrost w momencie dodania gazu i mam wrażenie że ładniej przyspiesza auto. Będę obserwował jeśli to rozwiąże mój problem to napisze. PS. Mało prawdopodobne żeby olej miał wpływ na ten błąd P0170. Nawiasem mówiąc u mnie przez cały okres od wymiany do wymiany a zmieniam olej co 10 tys. dolewam około 200ml. Olej 5w40 co 3 wymiana płukanka silnika. 

Opublikowano

Olej nie ma tu nic do rzeczy, czy na podmienionej przepływce błąd wraca?

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie 

Wracając do błędu po podmianie przepłyki błąd i tak powrócił. Auto zostało dzisiaj zdiagnozowane Padło na Sondę Lambda. Poprostu na LPG występuje wyższa temperatura spalania gazu i sonda o sobie przypomina. Pytanie do użytkowników z waszego doświadczenia co kupić jaki producent numer części z tego co mi kostka od sondy mówi może być jeszcze fabryczna ciężko z niej coś odczytać bo umiejscowiona jest w dole i musiał bym obudowę filtra zdjąć żeby numer z czytać. Pozdrawiam. 

Opublikowano

Napisz do forumowych sprzedawców i Ci dobiorą.

Opublikowano
  • Autor

Na co wskazuje kolor sondy. 

Sonda przed katalizatorem. Pb+LPG

IMG_20210413_165321.jpg

Edytowane przez Legion44

Opublikowano

O niczym w sumie. Co to za jakiś wynalazek ntk? Ori numer to 06B 906 265 B i z boscha kosztuje grubo, bo ponad 600zł...

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, przem8 napisał:

O niczym w sumie. Co to za jakiś wynalazek ntk? Ori numer to 06B 906 265 B i z boscha kosztuje grubo, bo ponad 600zł...

No i taki numer też ma i logo Audi fabryczna sonda od nowości auta możliwe NTK to inaczej NGK a tu dokładnie NGK 0452 

IMG_20210413_165409.jpg

IMG_20210413_165357.jpg

IMG_20210413_043748.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.