Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sprawdzanie sondy lambda


leFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako poczatkujaca osoba z VAG-COMem ciezko mi jest poradzic sobie z niektorymi funkcjami, jako ze zakupilem kabel a nigdzie nie moge dokladnie doczytac w miare zrozumialy sposob dla laika jak sprawdzic sonde w moim silniku, czyli dokladnie w jakie bloki wejsc i jakie ma napiecie podawac, czytalem o roznych wersjach od 0 do 1v i 0,8 - 1,6 v. Jezeli znajdzie ktos chwile zeby to tu opisac krok po kroku bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam i Wesolych Swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybierasz sterownik 01.(to jest silnik).Następnie wybierasz Blok pomiarowy 08.

Po czym wybierasz kanał 009. W trzecim okienku zauważysz zmieniające się wartości : od 0 do 1V . w rzeczywistości jest to 01-09v może być trochę mniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci bardzo dobry czlowieku, a powiedz mi czy sonde powinno sie sprawdzac dynamicznie ? tzn. podczas jazdy?.

Mecze tak o to poniewaz mam problemy z obrotami, zdarza sie ze spadaja z 900 do 500 i powracaja spowrotem na 900. Dodam ze swiece wymienione, przepustnica czysta po adaptacji i wciaz to samo. Moze ktos ma jakies pomysly gdzie powinienem szukac. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miewałem ze swoim autkiem różne kłopoty,także i takie.Powody mogą być naprawdę różne.Na stabilność obrotów ma wpływ przede wszystkim szczelność dolotu,oraz inne niemniej ważne czujniki,sonda,przepustnica itd.

Pomagało nieraz "przeczołganie autka" to znaczy jechałem na mało uczęszczaną drogę(najlepsza jest polna pełna dziur-pofałdowana) włączałem dwójkę lub trójkę i puszczałem gaz.Wtedy to ECU próbując utrzymać wolne obroty (około 900)przy różnych zakresach obciążenia.

Po kilku kilometrach autko utrzymywało już wolne obroty.

Co do sondy to będzie inny kod błędu(ale mogę się mylić) i nie ma za bardzo znaczenia w jakiej sytuacji jest sprawdzana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie propo obrotwo czesc opcji juz przerobilem, zamierzam jakos na weekendzie dobrac sie do przeplywki mozna ja wlasciwie w prosty sposob oczyscic przy okazji sprawdze dolot. Zrobilem tez kilka logow sondy ale nie wiem czy dobrze czy moglbys kuknac w wolnej chwili. link do logw. grupa 008/009/021 http://lazir.toya.net.pl/~lewq/logs.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wybierasz kanał 009. W trzecim okienku zauważysz zmieniające się wartości : od 0 do 1V . w rzeczywistości jest to 01-09v może być trochę mniej.

to i ja zapnę się do dyskusji. Zrobiłem rewizję wartości w kanale 009 i w trzecim okienku napięcie pływa mi w zakresie 0,1-0,75V w cyklu 2-3s, To samo w bloku 007 w drugim okienku (wygląda na zdublowany pomiar tego samego parametru)

W jakim zakresie dopuszczalne jest wahanie napięcia ?

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...