Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szpilka do pokrywy od zaworów.


Luk255

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b6 1.8T AVJ 2001r 

Mam taki problem, wymieniałem uszczelkę pod klawiaturą. I jedna śruba ciągle luźno się obracała i myślałem ,że gwint się (poprzedniemu właścicielowi) zniszczył, więc postanowiłem dodać kilka podkładek ,żeby złapało. No i efekt tego jest taki ,że wyszła cała szpilka z głowicy a na drugim gwincie ( do przykręcenia na głowicy) było aluminium, pewnie pozostałość po gwincie gdzie się wkręca tą szpilkę. Teraz mam pytanie jak zamontować tą szpilkę ?  albo jakiś "patencik" jaki mogę zastosować ,żeby dokręcić pokrywę? 

Szpilka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest multum. Od bardziej profesjolanych tj. specjalnych zestawów do naprawy gwintu (poszukaj helicoil), zastosowanie szpilki 'dwurozmiarowej', M6/M8 użycie większej szpilki (m8) i rozwiercenie otworu w pokrywie (najpierw sprawdź czy większa nakrętka się zmieści) po totalnie druciarskie' jak wklejenie szpilki na jakiś klej dwuskładnikowy do metalu :D

Od Ciebie zależy którą drogą pójdziesz :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio straciłem szpilkę od kolektora wydechowego, problemów było co nie miara włącznie przewierceniem się na wylot w gwincie :P ostatecznie wkleiłem nową szpilkę na klej 2 składnikowy i po przykręceniu na 25nm nie ruszyła się wiec polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...