Skocz do zawartości
IGNOROWANY

seryjne radio/ mp3


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. dodam że jestem gorzej niż laik i proszę o wyrozumiałość. Posiadam seryjne radio 2 din, nie wiem jaki to model ale jest i płyta i kaseta takie szerokie 2 din, kolumny + sub nokia w bagażniku.... Mam w związku z tym krótkie pytanie. Jako że chciałbym podpiąć nośnik z moimi mp3 mam w zasadzie dwie opcje do wyboru. Albo wymieniam radio na inne albo dokupuję wirtualna zmieniarkę.

Wiadomo że druga opcja jest najszybsza i najtańsza ( ale nie o kasę chodzi). Korzystając z tej opcji jedynym minusem jest brak wyświetlania tytułów w radioodbiorniku. Czy jest może jakiś patent aby zrobić to tak by się wyświetlały tytuły utworów w radiu na wyświetlaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sahipp napisał:

dodam że jestem gorzej niż laik 

Do identyfikacji rodzaju radia nie musisz studiować, wystarczy przeczytać co na radiu pisze. 

 

Screenshot_20210506-182423_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Do identyfikacji rodzaju radia nie musisz studiować, wystarczy przeczytać co na radiu pisze. 

 

Screenshot_20210506-182423_Opera.jpg

hmmm co prawda to trochę nie na temat odnośnie mojego pytania, ale... Na radiu mam identyczny napis : Audi Symphony lecz same radio wizualnie trochę inaczej wygląda niż Twoje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moje tylko poglądowe z sieci. I jest to jak najbardziej odpowiedź na Twoje pytanie, bo bez wiedzy jakie radio masz zamontowane, można sobie pogdybać co można do niego podłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się masz rację. No tak jak napisałem, tam jest napis audi symhony chodź inaczej ono wygląda niż te na załączonym zdjęciu poglądowym.

Z tego co przewaliłem forum to właściwie za dużo opcji sensownych nie ma. zmiana radia lub zmieniarka. I  teraz nigdzie się nie doczytałem czy byłaby opcja aby radio korzystając z wirtualnej zmieniarki odczytywało również tytuły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sahipp napisał:

zmieniarki odczytywało również tytuły ?

Jest jakaś co to odczytuje ale ze względów ekonomicznych się nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbyś coś więcej na ten temat... Na pewno ta wiedza przydałaby się na ten temat, bo ogólnie temat wielokrotnie wałkowany ale o tym konkretnym temacie nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sahipp napisał:

powiedziałbyś coś więcej na ten temat... Na pewno ta wiedza przydałaby się na ten temat, bo ogólnie temat wielokrotnie wałkowany ale o tym konkretnym temacie nic....

Zmianarka dension z serii gateway potrafi na pokazywać tytuły. Ale nie jest tanio,jeżeli chcesz względnie tanio i możesz odtwarzać płyty CD z mp3 to proponuję radio 2 din z a4 b7 (concert 2 plus,lub symphony 2 plus). Z rozkodowaniem i przejściówką zmieścisz się w 250 zł,oraz przy okazji będziesz miał fajniejsze radio niż obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty mp3 to trochę przeżytek... Co do zmieniarki to o taką dla przykładu chodzi :

ALLEGRO.PL

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sahipp napisał:

płyty mp3 to trochę przeżytek... Co do zmieniarki to o taką dla przykładu chodzi :

ALLEGRO.PL

?

 

To jest do modelu B8. W B6 nadal nie będzie wyświetlało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zły przykład , a takie coś :

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja nie znam się tak na tym, ja gdybym miał 1 din to bym wakował zwykłe dobre radio i byłoby ok he he ;-) czyli reasumując ten drugi przykład jest dobry ?:decayed:

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sahipp napisał:

ja gdybym miał 1 din to bym wakował zwykłe dobre radio i byłoby ok

Pod warunkiem zamontowania odpowiedniego adaptera żeby grały tylne głośniki oraz separatora aby odtwarzało fm. Kup już sobie lepiej jakiegos dobrego chinola na androidzie zamiast szukać tych zmieniarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to widzę że temat nie taki prosty.. myślałem że podpinam i cyk jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obszerny temat o audio więc możesz poczytać, a nie powielać kolejne takie same :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby obszerny i uwierz szukałem długo ale tak konkretnie to się nikt nie rozpisał na temat który mnie konkretnie interesuje... jeżeli chodzi o te zmieniarki to po przewaleniu forum to się dowiedziałem że najlepiej kupić byle jaka zmieniarkę i jedyny minus to brak tytułów utworów na panelu radia co generalnie wszystkim odpowiadało ( mi nie bardzo) i wszyscy byli happy... i generalnie te wszystkie obszerne temat szybciutko się kończyły...

 

Co do innych problemów typu nie działające głośniki z tyłu to te tematy występowały owszem (bardzo obszernie) ale w przypadku gdy ktoś wstawiał inne radio dla tego trochę się zdziwiłem że w przypadku dołożenia zmieniarki również ten problem występuje... tym bardziej że czytając wątki o zmieniarkach nikt nie wspominał o tego typu problemach... stąd moje zdziwienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...