Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDi BPW problem z dpf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż mam problem jakiś miesiąc temu padł mi wtrysk , po tygodniu czasu przyszło do wymiany wałka rozrządu.  Po naprawach podczas wypalania wyskoczył błąd dpf, po krótkim czasie check engine i migająca kontrolka świec żarowych i auto weszło w tryb awaryjny (odebrało moc) . Mechanik stwierdził że jest zatkany przez usterki które napisałem wyżej więc dałem do czyszczenia, wczoraj odebrałem auto przejechałem jakieś 200 km , dzisiaj wyjechałem w trasę po ujechaniu 20 km zaczął wypalać dpf po 15-20 minutach jazdy i wypalania wyskoczyl powtórnie błąd dpf , moc jest . Proszę o pomoc 

16229220085784800034336712449048.jpg

Edytowane przez michauu45

Opublikowano

To żółte na zdjęciu to nie jest błąd DPF-a tylko informacja o jego zatkaniu sadzą z którym sterownik silnika nie może sobie poradzić .

Błąd to może być zapisany w sterowniku silnika, pasowało by tam zajrzeć w jego poszukiwaniu ....

Piszesz że w aucie wymieniono wałek rozrządu, jeżeli od tego momentu występuje ten problem to obstawiam że zamontowano wałek który nie obsługuje dotrysku paliwa w celu wymuszonej regeneracji DPF-a :whistling:

 

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.06.2021 o 21:23, piotrsob1 napisał:

To żółte na zdjęciu to nie jest błąd DPF-a tylko informacja o jego zatkaniu sadzą z którym sterownik silnika nie może sobie poradzić .

Błąd to może być zapisany w sterowniku silnika, pasowało by tam zajrzeć w jego poszukiwaniu ....

Piszesz że w aucie wymieniono wałek rozrządu, jeżeli od tego momentu występuje ten problem to obstawiam że zamontowano wałek który nie obsługuje dotrysku paliwa w celu wymuszonej regeneracji DPF-a :whistling:

 

Wałek rozrządu zamówiony został prawidłowy do modelu z filtrem cząstek stałych.  

Opublikowano

Ja proponuję z własnego doświadczenia odwiedzić tunera i zaktualizować oprogramowanie do wersji bez DPF ;)

Opublikowano
55 minut temu, Bambr97 napisał:

Ja proponuję z własnego doświadczenia odwiedzić tunera i zaktualizować oprogramowanie do wersji bez DPF ;)

Takie porady można sobie wiesz co...

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Takie porady można sobie wiesz co...

Normalna porada, wyrwać gada i wyprogramować. 

Oczywiście to tylko moje zdanie. 

Opublikowano
W dniu 8.06.2021 o 12:09, michauu45 napisał:

Wałek rozrządu zamówiony został prawidłowy do modelu z filtrem cząstek stałych.  

Ostatnio w IC zamawiałem miarkę oleju do Audi A2 1,4 TDI podając numer OEM ze starej .

Jak pojechałem odebrać to wziąłem ze sobą starą i się okazało że na nowej skala pomiarowa zaczyna się 2 cm niżej i ma inny numerek OEM  :decayed:

To tak a propos tego co się zamawia i co się później dostaje .....

W dobrym zwyczaju jest sprawdzić czy mamy to co zamówiliśmy :P

Opublikowano
8 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Ostatnio w IC zamawiałem miarkę oleju do Audi A2 1,4 TDI podając numer OEM ze starej .

Jak pojechałem odebrać to wziąłem ze sobą starą i się okazało że na nowej skala pomiarowa zaczyna się 2 cm niżej i ma inny numerek OEM  :decayed:

To tak a propos tego co się zamawia i co się później dostaje .....

W dobrym zwyczaju jest sprawdzić czy mamy to co zamówiliśmy :P

Może została zastąpiona nową, wtedy będzie inny nr. Tyle, że z długościa dziwne, bo powinna być taka sama. Chyba, że miska olejowa w nowszych też głębsza. 

Sprawdzałeś w etce nr tej starej? czy oby nie ma nowszej wersji?

Opublikowano

Jakieś zdjęcia wałków masz? Wiesz moze czy na ostatniej krzywce były dwa zatoczenia? 

Radzę sprawdzić co zamontowano.

https://a4-klub.pl/topic/418768-bpw-dwa-rodzaje-wałków-rozrządu/

A druga sprawa to padające pompowtryski... 99% diagnoz "padnięty PD" to błędne diagnozy. Problemem zawsze są uszczelnienia* ale "warsztaty" sprawdzające/regulujące/regenerujące zawsze powiedzą że była kicha. 

* Nie dotyczy PD Siemensa z BRD

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
W dniu 11.06.2021 o 09:18, Muskel1 napisał:

Może została zastąpiona nową, wtedy będzie inny nr. Tyle, że z długościa dziwne, bo powinna być taka sama. Chyba, że miska olejowa w nowszych też głębsza. 

Sprawdzałeś w etce nr tej starej? czy oby nie ma nowszej wersji?

Nic w Etce nie sprawdzałem, jak w IC zobaczyli obie miarki to następnego dnia przyjechała już z takim samym numerem jak moja stara ...:decayed:

Po prostu ktoś dał ciała za pierwszym razem ...

Opublikowano
W dniu 12.06.2021 o 11:53, nadybek napisał:

A druga sprawa to padające pompowtryski... 99% diagnoz "padnięty PD" to błędne diagnozy. Problemem zawsze są uszczelnienia* ale "warsztaty" sprawdzające/regulujące/regenerujące zawsze powiedzą że była kicha. 

* Nie dotyczy PD Siemensa z BRD

Święte słowa, to jest żyła złota dla nieuczciwych mechaników :decayed:

Ale na forach już tak się utarło że wysokie korekcje są spowodowane uszkodzonymi wtryskami ...

Pozostaje tylko kroić tych co się nie znają a się naczytali  :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.