Skocz do zawartości
IGNOROWANY

35 TFSI ubytek oleju


Dr_J

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W tym roku kupiłem nowe auto - pierwsze od Audi, pierwsze z turbiną (wcześniej wolnossące jednostki). Po około 2500km wymieniłem olej na Millers Oil. Od tego czasu zrobiłem 3000km i zauważyłem, że na cyfrowym bagnecie ubyły mi 3 kreski oleju (stan 5/8). Moim zdaniem to sporo. Nie żyłuję auta, zawsze czekam aż olej osiągnie temperaturę roboczą zanim przycisnę. Więcej niż 150/160 km/h nie jeżdzę. Jestem ciekaw czy zauważyliście podobne objawy u siebie? Co sądzicie o takiem ubytku - duży, czy normalny? Nie ukrywam, że trochę mnie to martwi. 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dr_J napisał:

Co sądzicie o takiem ubytku - duży, czy normalny?

Dla mnie duży bo w 1,8 T oraz 3,0 TDI nie dolewam praktycznie nic. Odnośnie Twojego silnika to nie wypowiem się, jednak z tego co @Devnapisał to raczej jest to normalne i będzie brał.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.
Będę to z pewnością zgłaszał.. auto w końcu jest na gwarancji...
 

Pytanie: czy zmiana oleju z 0W20 na 5W30 ma szansę nieco pomóc? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dr_J napisał:

Pytanie: czy zmiana oleju z 0W20 na 5W30 ma szansę nieco pomóc? ?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

Nie

Dzięki. Czy z Twojego doświadczenia ASO cokolwiek poradzi, czy będą starali się mnie zbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zobaczyć ile pali na 10000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

Musisz najpierw zobaczyć ile pali na 10000km

To mam jeszcze ze 3-4 miesiące zanim dobije do 10k. Ehh.. ta niemiecka precyzja :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dr_J napisał:

Dzięki. Czy z Twojego doświadczenia ASO cokolwiek poradzi, czy będą starali się mnie zbyć?

Pewnie w ASO norma jest duża i póki nie będzie brał więcej to powiedzą że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Pewnie w ASO norma jest duża i póki nie będzie brał więcej to powiedzą że tak ma być.

Tego się nieco obawiam. Ale mam dłuższą gwarancję, więc tak łatwo się mnie nie pozbędą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem zwolennikiem rotowania olejami, ale zdecydowanie przy wymianie zalałbym motor olejem Amsoil, super oliwa z bdb parametrami No i ma bardzo niski NOACK (odparowanie)  co w Twoim przypadku może mieć niebagatelne znaczenie...

Co do samej lepkości, jeżeli producent dopuszcza oliwę do tego motoru zarówno 0W20 jak i 5W30, celowałbym w ten drugi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Co prawda nie jestem zwolennikiem rotowania olejami, ale zdecydowanie przy wymianie zalałbym motor olejem Amsoil, super oliwa z bdb parametrami No i ma bardzo niski NOACK (odparowanie)  co w Twoim przypadku może mieć niebagatelne znaczenie...

Co do samej lepkości, jeżeli producent dopuszcza oliwę do tego motoru zarówno 0W20 jak i 5W30, celowałbym w ten drugi.

Dzięki za porady. Sprawdzę przy najbliższej zmianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Co prawda nie jestem zwolennikiem rotowania olejami, ale zdecydowanie przy wymianie zalałbym motor olejem Amsoil, super oliwa z bdb parametrami No i ma bardzo niski NOACK (odparowanie)  co w Twoim przypadku może mieć niebagatelne znaczenie...

Co do samej lepkości, jeżeli producent dopuszcza oliwę do tego motoru zarówno 0W20 jak i 5W30, celowałbym w ten drugi.

Nie pozwolą mu zalać 5W30. dlaczego ? Nie bo nie !!! Taka będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vvalery napisał:

Nie pozwolą mu zalać 5W30. dlaczego ? Nie bo nie !!! Taka będzie odpowiedź.

Teoretycznie w instrukcji jest norma 504, 508, 511 albo ACEA C3 (nawet teraz sprawdzałem),

Edytowane przez Dr_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dr_J napisał:

Teoretycznie w instrukcji jest norma 504, 508, 511 albo ACEA C3 (nawet teraz sprawdzałem),

Teoretycznie. Zobaczysz w serwisie jaka będzie gadka. Naciskaj, może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dr_J napisał:

Teoretycznie w instrukcji jest norma 504, 508, 511 albo ACEA C3 (nawet teraz sprawdzałem),

C3 ? Do benzyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vvalery napisał:

Nie pozwolą mu zalać 5W30. dlaczego ? Nie bo nie !!! Taka będzie odpowiedź.

No nie wiem.....

Jeżeli producent dopuszcza i jedną i drugą lepkość to właściciel auta ma prawo wybrać tą wg niego właściwszą i nie mogą tego zakwestionować.

Inaczej sprawa będzie wyglądać jeżeli jest podana tylko jedna lepkość, wtedy wyboru brak (nie wiem co kolega ma napisane w instrukcji, więc napisałem sugestię w trybie przypuszczającym)

Niemniej jakkolwiek sprawa by wyglądała w tej kwestii bezwzględnie zalałbym ten silnik olejem Amsoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

C3 ? Do benzyny ?

A nie jest tak, że większość olejów norma VW 511.00 to C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał:

C3 ? Do benzyny ?

Screenshot:

6FCF3144-62BA-49F7-B74B-8018F5E8F3B1.jpeg
 

Edit: teraz doczytałem to co wkleiłem z instrukcji. Zgłupiałem. Jaka zatem jest poprawna norma... jak tu piszą tylko o awaryjnej sytuacji? :/

Edytowane przez Dr_J
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...