Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

ja już drugi zbiornik wypalam i wydaje mi się, że auto mniej kopci - wręcz symbolicznie. W porównaniu z paliwem z BP nie smierdza prawie wogóle spaliny ( na paliwie z BP strasznie waliło jajcem ).

Zapłon zdecydowanie lepszy ale tu głowy nie dam bo wymieniałem też AQ i może większa w tym jego zasługa.

Moc silnika i praca - taka sama jak na tradycyjnym V-Powerze. Może gdybym się z taniej ropy przesiadł czułbym różnice ale GTL VP wzgledem VP - IMHO żadnej wyczuwalnej 'tyłkiem i uchem' poprawy.

Generalnie mam zamiar pojeździć na tym jeszcze - głównie dlatego, że auto przestało smolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydluzaja dystanse na jednym baku na VP GTL wzgledem np. Vervy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na GTLu, trasa W-wa - Debki i spowrotem + jazdy po miescie, zrobilem 1050 km :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pozytywne odczucia, ale tez bez specjalnych rewelacji.

Na pewno nie kopci i nie śmierdzi... Czasem po tankowaniu na BP miałem wrażenie że nie dopala wszystkiego...

Różnicy w pracy silnika nie zauważyłem ... nadal cichy :)

Nieznacznie może zasięg auta się zwiększa, ale to też ze względu na spokojną jazdę w trasie ostatnio :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem już trzeci pełny bak V Power GTL i nie zauważam różnicy .... jeszcze nie wiem jak wyjdzie na długim dystansie .... póki co jazda mieszana z przewagą na miasto .... jedyne co zauważyłem to trochę droższe niż wcześniej V Power ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa idą w górę bo lato idzie, ja pamiętam V-power diesel po 4,99 i jakoś tankowałem :)

Nooo.. rok temu tak bylo. Masakra. W dodatku akurat w tamtym czasie robilem po prawie 4000km miesiecznie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tego co wiem, to Ty nie placilsz za gnoj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w trasie nie wyczuwam żadnej różnicy, ale wczoraj na przykład śmigałem godzinę po mieście wieczorem, fakt nie było ruchu, ale spalanie wyszło 6,3 wg FISa, a wcześniej poniżej 7 baaardzo rzadko się pojawiało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.shell.com/home/content/pl-pl/shell_for_motorists/fuels/v_power_diesel/fuels_vpd_na_antenie_24092004.html

Jesteśmy firmą, która jako pierwsza wykorzystuje syntetyczne GTL dodając je do wysokocetanowych olejów napędowych. Paliwo GTL jest ekskluzywnym komponentem Nowego Shell V-Power Diesel.

Czyli kupują wysokocetanowy ON np. z Orlenu ("Vervę") i dolewają do niego GTL. Ile? 5%? 10% :decayed::naughty: A może 1%? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem już dwa razy do fula GTL i nie zauważyłem najmniejszej różnicy (robią ludzi w balona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zatankował Statoil po 3 tankach VP GTL i po całym dniu na bezsiarkowym wrażenia z jazdy świetne i do tego sporo w portmonetce :evil: zaoszczędzone :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem już dwa razy do fula GTL i nie zauważyłem najmniejszej różnicy (robią ludzi w balona)

a czego sie spodziewales za 4.10 za litr... nitro ?? :decayed:

jeden zbiornik to malo ..no i zalezy tez duzo od stacji bo moze wlales D.Extra tylko oznaczony na VPGTL :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od stacji.

Na shellu kolo mnie [ursynow] tankowalem w niedziele po 3,80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...